Dziś jest niedziela 22 maja 2022 r. Godzina 03:54 Imieniny Emila, Neleny, Romy

Zainstaluj Aplikację STOP COVID ProteGO Safe

Aplikacja to obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę, kolejny element ochrony przed koronawirusem. STOP COVID – ProteGO Safe jest dobrowolna, bezpłatna i w pełni bezpieczna. Umożliwia:
- otrzymywanie powiadomień o możliwym kontakcie z koronawirusem
- kontrolę Twojego stanu zdrowia
- uzyskiwanie rekomendacji dotyczących bezpiecznych zachowań
- zapisanie się na test na koronawirusa.

Jak działa aplikacja?
STOP COVID - ProteGO Safe:
- znajdziesz wiarygodne, oficjalne i aktualne informacje na temat sytuacji epidemiologicznej w poszczególnych powiatach, dane dotyczące liczby zachorowań i wykonanych szczepień
- zrobisz test oceny ryzyka zachorowania
- dowiesz się, jak zachować środki ostrożności i jak postępować w przypadku podejrzenia infekcji u siebie lub swoich bliskich
- masz m.in. możliwość zapisania się na test, bez konieczności kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej. Z tego udogodnienia mogą korzystać wszystkie osoby, które aplikacja powiadomiła o kontakcie z koronawirusem oraz u których wynik testu oceny ryzyka jest niepokojący
- sprawdzisz, czy podczas wykonanych przez aplikację kontroli miałeś kontakt z osobami, które zgłosiły zachorowanie na COVID-19.

Obejrzyj jak wygląda aplikacja klikając TUTAJ

Wszystkie publikowane informacje to komunikaty potwierdzone przez Ministerstwo Zdrowia lub Główny Inspektorat Sanitarny, opracowane na podstawie danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Wszystkie informacje, do których aplikacja ma dostęp, są przechowywane w Twoim telefonie. Aplikacja nie śledzi Twojej lokalizacji, nie wie z kim i kiedy się widziałeś. Nie ma dostępu do żadnych danych ani plików, które trzymasz w telefonie.

Jej działanie jest oparte o system Bluetooth. Dzięki niemu aplikacja szuka w naszym otoczeniu innych telefonów, na których jest zainstalowana. Jeśli znajdzie takie urządzenie w odległości maksymalnie 2 metrów, a spotkanie będzie dłuższe niż 15 minut – zapamięta je na 14 dni.

Jeśli w tym czasie osoba, z której urządzeniem spotkało się Twoje, zachoruje – dostaniesz powiadomienie.

WAŻNE
! Powiadomienie jest w pełni anonimowe (nie dowiesz się, kto je wysłał), a jego otrzymanie nie oznacza, że chorujesz na koronawirusa, ani że musisz iść na kwarantannę. To tylko ostrzeżenie o kontakcie z wirusem. Wraz z powiadomieniem dostaniesz praktyczne informacje i wskazówki, co w takiej sytuacji zrobić.

Jak zainstalować aplikację?
- Pobierz aplikację STOP COVID - ProteGO Safe na telefon

Korzystasz z telefonu z systemem Android pobierz STOP COVID - ProteGO Safe ze sklepu Google Play.

Korzystasz z telefonu z systemem iOS – pobierz STOP COVID - ProteGO Safe ze sklepu App Store.
- Otwórz, wybierz język, włącz system monitorowania (aplikacja podpowie, jak to zrobić).

Teraz tak naprawdę nie musisz już nic robić. Jeśli chcesz – regularnie wypełniaj test oceny ryzyka i dziennik zdrowia. To może się przydać. Resztę aplikacja robi za Ciebie.

Aplikacja jest bezpłatna i dobrowolna. Jest dostępna w językach polskim, niemieckim, angielskim, rosyjskim, tureckim i ukraińskim.

Chroń innych!
Jeśli u Ciebie zostanie wykryty koronawirus, to otrzymasz jednorazowy kod PIN, który będziesz mógł wprowadzić do aplikacji STOP COVID – ProteGO Safe. Po jego wpisaniu aplikacja wyśle anonimowe informacje do innych osób, które się z Tobą kontaktowały np. jechały z Tobą jednym środkiem transportu. Oczywiście pod warunkiem, że te osoby również mają aplikację.

[źródło: pacjent.gov.pl]

Data dodania 05 marca 2021