Dziś jest sobota 24 sierpnia 2019 r. Godzina 11:01 Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Szkolenie dla organizacji pozarządowych - 15 maja 2019 r.

W dniu 15 maja 2019 roku, w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy, odbyło się szkolenie dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu bydgoskiego pn. „Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zlecaniu zadań publicznych organizacjom pozarządowym.”
Obecnych przywitał Starosta Bydgoski Wojciech Porzych  - Państwa działalność poprawia jakość życia społecznego, kulturalnego i sportowego w powiecie bydgoskim. Cieszę się, że starostwo może organizować takie szkolenia i pomagać uzyskać potrzebną wiedzę.

Szkolenie było odpowiedzią na wejście w życie z dniem 1 marca 2019 r. nowych wzorów ofert, umów i sprawozdań z realizacji zadań publicznych, wprowadzonych Rozporządzeniami Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań oraz  w sprawie uproszczonego wzoru oferty i uproszczonego wzoru sprawozdania z realizacji zadania publicznego. Szkolenie z inicjatywy Rady Działalności Rady Pożytku Publicznego poprowadził Artur Gluziński, doświadczony szkoleniowiec, zajmujący się zagadnieniami współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi,
a  także  autor książki dotyczącej ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
Celem warsztatu było omówienie zmian jakie nastąpiły we wzorach ofert, umów i sprawozdaniach do konkursów i małych grantów.
Uczestnicy szkolenia oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali bezpłatne materiały szkoleniowe  oraz zaświadczenie udziału w szkoleniu.

[ fot. K.Wysocka]

Data dodania 16 maja 2019