Dziś jest czwartek 21 listopada 2019 r. Godzina 02:09 Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Turystyczny Puchar Polski za nami!

Ludowy Klub Turystyczny „Wyczół” Gościeradz na zlecenie Głównej Komisji Sportu Popularnego i Turystyki PZM Warszawa był organizatorem w dniu 13 września 2014 roku - XVIII Ogólnopolskiego Rajdu Ekologicznego pn. Ekologicznie w Borach Tucholskich i nad Zalewem Koronowskim”, który stanowił równocześnie XI rundę Turystycznego Pucharu Polski PZM. Trasa o długości 60 km przebiegała przez malownicze tereny powiatu bydgoskiego i Borów Tucholskich przez miejscowości Gościeradz-Koronowo-Mąkowarsko-Tuchola-Huta k/Cekcyna.
Celem imprezy było:
- uczczenie 51-lecia działalności LKT „Wyczół” Gościeradz,
- popularyzacji motorowej turystyki kwalifikowanej,
- popularyzacja zagadnień z bezpieczeństwa w ruchu drogowym,
- poznanie historii i walorów turystyczno - krajoznawczych Ziemi Koronowskiej i Borów Tucholskich,
- uczczenie 646 rocznicy praw miejskich Koronowa,
- szerzenie idei ochrony środowiska wśród zmotoryzowanych.
W Imprezie udział brało łącznie 42 uczestników  ( 14 załóg samochodowych).
Zwycięską załogą okazali się turyści Mariusz i Ewa Parysek z Poznania. Natomiast zwycięzcą Grzybobrania została Pani Agata Gwizdała z Zębówca k/Cekcyna.

Opracował:

Michał Chorzępa