Przejdź do treści

Powiat Bydgoski

Menu

Imieniny

Dziś jest niedziela 17 stycznia 2021 r. Godzina 22:05 Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Bydgoski Informator Turystyczny nr 778

Informacje o imprezach:


Mając na uwadze utrzymujący się stan epidemiczny Koronawirusa oraz ograniczenia związane z organizowaniem zgromadzeń i imprez Zarząd Klubu Turystów Pieszych „Wędrownik" zawiesza wszystkie zebrania, rajdy i wycieczki do końca sierpnia 2020. Prezes KTP Wędrownik. Tomasz Stenka


Poniżej informacje o odwołanych imprezach oraz o planowanych lub przełożonych (zmiany w kolejnych BIT-ach).


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


W sobotę dnia 18.07.2020 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy z Bydgoskim Klubem Turystycznym "Rowerowe Błonie" zapraszają wszystkich rowerzystów na wycieczkę do Tlenia. Trasa: Bydgoszcz, Tleń, Bydgoszcz, ok. 130 km. Możliwy powrót pociągiem Polregio ze stacji Laskowice Pomorskie o godz. 16:37. Zbiórka chętnych o godz. 08:00 przy pętli tramwajowej Las Gdański w Bydgoszczy (Myślęcinek). Zabrać ze sobą prowiant. Ważne: Członkowie PTTK z opłaconą składką są ubezpieczeni, pozostali uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie. Stosujemy się do przepisów związanych z pandemią (maseczka lub chusta, odległość 2 m). Zalecamy jazdę w kasku.

Szczegóły na stronie:  https://www.facebook.com/pages/category/Organization/Bydgoski-Klub-Turystyki-Rowerowej-GRYF-PTTK-1438793069745806/


W dniach 19-25 lipca 2020 biuro podróży Gold Travel zaprasza w niesamowitą podróż w Karkonosze. Wyjazd dla osób aktywnych, pragnących poznać najpiękniejsze zakątki Polski, Drezna i Pragi. Noclegi w Szklarskiej Porębie. Możliwy wyjazd osób z Bydgoszczy, Inowrocławia, Janikowa i Gniezna. Przystępna cena (1190 zł + 15 euro), a moc atrakcji gwarantowana.

Szczegółowe informacje i zapisy - Jola Dymel - tel. 660 711 155

Szczegóły na stronie:  https://www.facebook.com/goldtraveljanikowo/photos/a.677722445735023/1554756174698308/?__cft__[0]=AZWTBVb9bTdYW2AZdD96Z9gJ0Wx7IiLyv9zCuir2TxbWqIL-upZyQNUethjn3TcrI_jmaSkIi3UhHrR1Eis0wH5HXvlMJm-wvdjURMfCaNr6AbnxeiyWahBQCrP2M5qzHJXujmjKbzgH86AN8oIesMAjnNkXNbEAYWc6CHdcUgWM2w&__tn__=EH-R


W dniach 24-26.07.2020 zapraszamy na autokarową wycieczkę krajoznawczą do Wrocławia i na Wzgórza Trzebnickie. W programie: (24.07-piątek) „Kocie Góry": Prusice (rynek, ratusz, pozostałość zamku, kościół z kaplicą Melchiora von Hatzfelda – perła tzw. „złotego baroku"), Bagno (zespół pałacowo-parkowy, grodzisko), Oborniki Śląskie (zabudowa dawnego uzdrowiska z XIX w.), Trzebnica (pocysterskie sanktuarium, św. Jadwigi Śląskiej, ścieżka przyrodnicza, uzdrowisko), Wrocław –Ostrów Tumski (baza noclegowa, spacer), (25.07-sobota) Wrocław: spacer na wyspy wrocławskie, Muzeum Wodociągów Hydropolis, SkyTower, Stare Miasto z przewodnikiem, po obiadokolacji dodatkowy spacer dla chętnych, (26.07-niedziela) Wrocław: spacer Bulwarami Nadodrzańskimi, most Grunwaldzki, dzielnica Uniwersytecka, Ostrów Tumski, Ogród Botaniczny (dla chętnych Panorama Racławicka), Park Szczytnicki z Ogrodem Japońskim, Hala Stulecia, Stadion Olimpijski, Zoo z Afrykanarium, Pawilon Czterech Kopuł (będzie możliwość udziału we mszy świętej). Noclegi i śniadania we Wrocławiu w klasztorze sióstr Notre Dame (pokoje 2-3 osobowe) + obiadokolacje. Wyjazd z Bydgoszczy w piątek o godzinie 6:00 sprzed dawnego marketu Tesco (ul. Toruńska 101). Koszt wycieczki około 370 zł (zależny od ilości uczestników), obejmuję dojazd autokarem, noclegi, wyżywienie, przewodnika i opiekę profesjonalnego pilota, dodatkowo płatne wstępy. Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości.

Przy zapisie proszę zgłaszać chęć zwiedzania Panoramy Racławickiej.

Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Jerzy Bitner, kontakt: tel. 500 416 596.

Regulamin imprez na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf


W środę dnia 29.07.2020 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków i przyjaciół klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

SPOTKANIE ODWOŁANE


W dniu 8 sierpnia 2020 (sobota) organizowana jest IV wycieczka rowerowa tym razem przez piękne tereny Borów Tucholskich. Wyjazd na trasie Raciąż - Jeziorka Kozie (rezerwat - pływające wyspy) - Woziwoda - Cekcyn - ok. 33 km dla ambitnych będzie możliwość wydłużenia trasy przez akwedukt w Fojutowie (9 km więcej). Będziemy w większości poruszać się trasami szutrowymi lub ścieżkami leśnymi. Zakończenie w Cekcynie z posiłkiem mięsnym (może pieczone prosię) Odjazd z Bydgoszczy (przy Łuczniczce) ok. godz. 7:50. Rowery zabierane są w specjalnej przyczepie: https://www.dropbox.com/sh/450w7uhgmna9u72/AACvhLX_20COTIKHP00dzUvxa?dl=0 Z uwagi na to, że w autokarze będzie trochę wolnych miejsc (przyczepa jest na 30 rowerów), jest możliwość wybrania się na pieszą wędrówkę po Borach Tucholskich (Jeziorka Kozie, Dolina Brdy, Zielonka), ok. 10 km (z przewodnikiem). Proszę pamiętać o obuwiu turystycznym z twardą podeszwą. Cena dla rowerzystów 115 zł. Dla osób bez roweru cena jest o 20 zł niższa, ale też z poczęstunkiem regeneracyjnym. Wycieczki rowerowe autobusem z przyczepą stają się coraz popularniejsze i po przyjeździe z pewnością będzie ogłoszona następna.

Szczegółowe informacje i zapisy - Andrzej Bohatyrewicz - tel. 781-633-204


W czwartek dnia 03.09.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).


W poniedziałek dnia 07.09.2020 o godz. 17:00 Koło Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków koła oraz pozostałych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Wstęp wolny.


Wycieczka I Szlakiem Piastowskim Akademii Patriotycznej (Gosi Jarocińskiej), która miała odbyć się 28 kwietnia planowana jest na 8 września 2020 r. Wszystkich, którzy wpłacili na tę wycieczkę powiadomię telefonicznie o szczegółach, ewentualnie będzie możliwy zwrot wpłaconych pieniędzy. UWAGA pozostały ostatnie miejsca!

Szczegółowe informacje i zapisy - Andrzej Bohatyrewicz - tel. 781-633-204


W środę dnia 09.09.2020 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków i przyjaciół klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).


W czwartek dnia 10.09.2020 o godz. 17:00 Akademia Patriotyczna „Gawęda" zaprasza do Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych na ul. Gdańskiej 5. Gawędziarka historyczna Pani Małgorzata Jarocińska (znana między innymi z cotygodniowego prezentowania legend naszego województwa na antenie Radia PIK) opowie trzecią gawędę o „Korzeniach Naszego Losu – Ciekawe Czasy Piastowskie" (8 gawęd) w sali konferencyjnej kultowej kamienicy, skąd przez kilkadziesiąt lat promieniowała na cały kraj najlepsza literatura polska i światowa - słynna „Księgarnia Współczesna". Opowiemy w tym cyklu o najwcześniejszych dziejach plemiennych na ziemiach polskich, epoce pierwszych Piastów ciekawostkach z życia ówczesnych władców, rozbiciu dzielnicowym, toczonych wojnach, sprowadzeniu Krzyżaków, zjednoczeniu ziem piastowskich przez Władysława Łokietka, wielkim dziele budowy silnego państwa przez Kazimierza Wielkiego. Opowiemy o ustroju państwowym, roli Kościoła katolickiego w ówczesnej Polsce, wreszcie o gospodarce i kulturze polskiej w czasach piastowskich. Przewidujemy dwie wycieczki krajoznawcze Szlakiem Piastowskim. Przekonacie się, że czasy piastowskie – zwłaszcza w konwencji gawędy - wcale nie są nudne! Wstęp wolny na wszystkie gawędy - serdecznie zapraszamy.

Szczegóły na: https://www.facebook.com/gawedyhistoryczne/


W dniu 19.09.2020 zapraszam na „30 Wyprawę Krajoznawczą na Krajnę". W programie: Sypniewo (kościół szachulcowy, zespół pałacowo-parkowy), Stebionek (domek myśliwski byłego prezydenta RP), Kujan (park z pomnikowym drzewostanem), Zakrzewo (kościół, Dom Polski), Głomsk (kościół), Osowo (grodzisko), Wielki Buczek (kościół szachulcowy) oraz wędrówki szlakami turystycznymi i ścieżkami po innych atrakcjach. Dojazd autokarem. Koszt przejazdu ok. 40,- zł (zależny od ilości uczestników). Zbiórka 06:50 przy byłym Tesco, odjazd 07:00 w sobotę (z Fordonu – przystanek Twardzickiego/Witosa o 06:30). Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości.

Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Tadeusz Frymark Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail  szlakitadeusza@gmail.com .


W czwartek dnia 17.09.2020 o godz. 17:00 Klub Krajoznawczy oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zapraszają wszystkich miłośników krajoznawstwa oraz tych którzy chcieliby razem poznawać region i nie tylko, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania będzie można otrzymać informator "Krajoznawstwo zamknięte w odznakach". Będzie można skorzystać ze zbiorów biblioteki RPK. Można zdobyć kolejne punkty na odznakę Przyjaciel RPK PTTK Bydgoszcz.


W dniach 18-23.09.2020 Klub Turystów Pieszych „Wędrownik" RO PTTK „Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na rajd: Wyprawa Krajoznawcza - Kraków. Tym razem bazą wypadową będzie Kraków. Impreza ma charakter klubowy. W programie wędrówki po mieście (podziemia Rynku, Kazimierz i inne) i okolicznych miasteczkach (Niepołomice, Tyniec) oraz innych wartych poznania miejsc. Dojazd na trasie: Bydgoszcz – Kraków – Bydgoszcz pociągiem. Noclegi w pokojach 2-3 osobowych. Koszt: 600-700 zł./osobę bez wyżywienia. UWAGA WYCIECZKA ODWOŁANA.

Szczegóły i zapisy u organizatorki: Urszula Sobkowiak, tel. 505 236 592.

Regulamin imprez na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf


W poniedziałek dnia 21.09.2020 o godz. 17:30 Klub Turystów Górskich "Trawers" RO PTTK "Szlak Brdy" zaprasza wszystkich członków, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania prezentację „Pogórze Przemyskie" przedstawi Zbyszek Potoniec. Spotkanie otwarte dla wszystkich.


W poniedziałek dnia 21.09.2020 o godzinie 17:40 Koło Turystyczne Fordon RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie członków i sympatyków do pubu „Omega", który znajduje się przy ul. Swobodnej 1a. Będzie gitara ze śpiewaniem. Dojazd A 65, 81 i 82, przystanek Wyzwolenia/ Swobodna oraz T 3, 5, 7 i 10, przystanek Niepodległości (dojście 200 m ul. Wyzwolenia w stronę Starego Fordonu).


W czwartek dnia 24.09.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza tylko członków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).


We wtorek dnia 29.09.2020 o godz. 11:00 Turystyczny Klub Seniora RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).


W dniach 08-11.10.2020 zapraszam na 14 Rajd po Parkach Narodowych, tym razem poznamy Pieniński Park Narodowy, w tym: Trzy Korony (982 m), Czorsztyn (ruiny zamku), Przełom Dunajca (spływ), Wąwóz Szopczański, 2 trasy piesze po 6-7 godz. i inne. Noclegi i wyżywienie w Krościenku (pokoje 2-3 osobowe w ośrodku „Sokolica"). Koszt przejazdu, noclegu i wyżywienia ok. 390,- zł (zależny od ilości uczestników). Wstępy dodatkowo płatne. Dojazd autokarem. Zbiórka 6:20 przy byłym Tesco, odjazd 6:30 w czwartek (z Fordonu – przystanek Twardzickiego/Witosa o 6:00, z Solca – przystanek na Rynku o 6:45). Powrót do Bydgoszczy w niedzielę ok. godz. 19:30. Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości. UWAGA pozostały ostatnie miejsca!

Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Tadeusz Frymark Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail  szlakitadeusza@gmail.com .


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Kalendarz imprez turystycznych KTP „Wędrownik" w 2020 roku na stronie:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/o-klubie-kole/zycie-klubu/kalendarz-rajdow


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Artykuły o tematyce turystycznej Marka Weckwertha, obecnie ukazują się w każdą sobotę w Gazecie Pomorskiej z tytułem: "Marek Weckwerth proponuje" (Turystyka) w sobotę 18.07.2020 ukazały się artykuły „Lipiec na szlakach Kujaw i Pomorza" czyli propozycje dla każdego turysty na wakacje. Kolejne propozycje to Pojezierze Brodnickie oraz Ziemia Chełmińska i Ziemia Dobrzyńska. Artykuły dostępne również w Expressie Bydgoskim i Nowościach.

Artykuły już dostępny na stronach: https://pomorska.pl/pojezierze-brodnickie-oddychaj-bez-obaw-to-zielone-pluca-naszego-regionu/ar/c7-15072586

https://pomorska.pl/na-ziemiach-dobrzynskiej-i-chelminskiej-blekitna-wstega-drwecy-rozdzielonych/ar/c7-15072458

Poprzednie artykuły na stronach:

https://pomorska.pl/nieszawa-miasto-ktore-nie-moglo-znalezc-miejsca-na-ziemi-wedrowalo-wzdluz-wisly/ar/c7-15071978

https://pomorska.pl/po-co-nam-odlegle-kraje-przeciez-urlop-mozna-w-tym-roku-spedzic-na-kujawach/ar/c7-15071928

https://pomorska.pl/lipiec-na-szlakach-kujaw-i-pomorza-czyli-propozycje-dla-kazdego-turysty/ar/c7-15061998

https://pomorska.pl/piasnica-do-morza-takie-krajobrazy-urzekna-kazdego-zobacz-zdjecia/ar/c7-15057588

https://pomorska.pl/elektrownia-atomowa-ktora-nigdy-nie-powstala-zobacz-zdjecia/ar/c7-15053678

https://pomorska.pl/wyprawa-na-pradawne-moczary-krepa-dzis-zwane-lakami/ar/c7-15041150

https://pomorska.pl/ostro-kopia-na-przekopie-mierzei-wislanej-zobacz-zdjecia/ar/c7-15040930

https://pomorska.pl/tlumy-ciagna-nad-morze-do-krynicy-nikt-tam-nie-widzial-wirusa/ar/c7-15031536

https://pomorska.pl/turystyka-ozywa-sprawdzilismy-w-stanicy-pttk-wdzydze-kiszewskie/ar/c7-15019455

https://pomorska.pl/tajemnicze-kacze-oko-spoglada-na-bory-tucholskie/ar/c7-15004431

https://pomorska.pl/park-narodowy-bory-tucholskie-spoglada-na-jezioro-charzykowskie/ar/c7-14992731

https://pomorska.pl/trasa-struga-zielona-do-miejscowosci-jarki-w-kujawskopomorskiem-opis/ar/c7-14979562

https://pomorska.pl/lesna-extrema-czyli-pieszo-po-dnie-kanalu-augustowskiego/ar/c7-14968558

https://pomorska.pl/extrema-w-czasach-zarazy-w-lasach-nad-kotomierzyca/ar/c7-14954356

https://pomorska.pl/majowka-pod-rozstrzelana-wieza-i-tajemnice-poligonu-kabat/ar/c7-14941796

https://pomorska.pl/koscioly-kujawskopomorskich-wsi-zobacz-unikalne-zdjecia/ga/c8-12372820/zd/25069768

https://pomorska.pl/slady-bobra-wytropisz-najszybciej-na-kajakowym-szlaku/ar/c7-14917684

https://pomorska.pl/wielkanoc-wirtualnie-w-najpiekniejszych-sanktuariach-kujaw-i-pomorza/ar/c7-14906065

https://pomorska.pl/stare-ciechocinskie-teznie-w-odmladzajacej-kuracji/ar/c7-14896771

https://pomorska.pl/w-lasach-czujemy-sie-bezpieczniej-wedrujmy-z-glowa-unikajmy-ludzi/ar/c7-14878237

https://pomorska.pl/turystyka-w-czasach-zarazy-a-moze-odwiedzic-stare-cmentarze/ar/c7-14864509

https://pomorska.pl/czytasz-katalog-i-juz-wiesz-gdzie-sie-wybrac-na-szkolne-szlaki/ar/c7-14850047

https://pomorska.pl/spojrz-w-oczy-jaruzyna-poznaj-tajemnice-uroczyska-prodnia/ar/c7-14830964

zdjęcia: https://pomorska.pl/spojrz-w-oczy-jaruzyna-poznaj-tajemnice-uroczyska-prodnia/ga/c7-14830964/zd/42375056

https://pomorska.pl/smieci-na-naszych-szlakach-to-fatalne-swiadectwo-braku-kultury/ar/c7-14817758

https://pomorska.pl/zabytki-regionu-pod-szczegolnym-nadzorem-ida-na-nie-miliony/ar/c7-14799770

https://pomorska.pl/w-lutym-na-drwecy-pod-murami-golubskiego-zamku/ar/c7-14787968

https://pomorska.pl/bydgoszcz-jeden-z-najlepszych-celow-podrozy-po-europie/ar/c7-14771054

https://pomorska.pl/niedziela-dla-turystow-z-trzesawisk-i-bagien-i-dla-srodowiska/ar/c7-14753264

https://pomorska.pl/cuda-natury-w-cieniu-wdzydz-wystarczy-zalozyc-solidne-buty/ar/c7-14736662

https://pomorska.pl/zimowe-harce-energetykow-na-jesiennej-brdzie-zdjecia/ar/c7-14720086

https://pomorska.pl/zimowi-kajakarze-juz-doplyneli-do-bydgoszczy-po-raz-54/ar/c7-14710925

https://pomorska.pl/najciekawsze-miejsca-do-odwiedzenia-w-kujawskopomorskiem-zobacz-top-liste/ar/c1-14702655

https://pomorska.pl/na-tropie-bursztynu-kopano-go-takze-w-borach-tucholskich/ar/c7-14693983

https://pomorska.pl/po-raz-54-bedziemy-sie-cieszyc-w-kajakach-zimowa-brda/ar/c7-14690851

https://pomorska.pl/tu-tworzono-wielka-historie-za-brama-stoczni-gdanskiej/ar/c7-14680441

https://pomorska.pl/oplatkowo-na-brdzie-czyli-przedswiateczne-kajakarzy-spotkanie/ar/c7-14676199

https://pomorska.pl/niby-mewia-lacha-ale-w-grudniu-jest-wylacznie-focza/ar/c7-14670241

https://pomorska.pl/tu-gdzie-splawiano-drewno-w-woziwodzie-nad-brda/ar/c7-14636195

https://pomorska.pl/w-poszukiwaniu-stolicy-kujaw-wloclawek-inowroclaw-bydgoszcz/ar/c7-14600161

https://pomorska.pl/zaczarowane-ogrody-naszego-regionu-piekne-botaniki/ar/c7-14582515

https://pomorska.pl/z-bydgoskim-pttk-krajoznawczo-na-kaszuby-srodkowe/ar/c7-14552931

Quiz o regionalnych pomnikach na stronie: http://www.pomorska.pl/quiz/4592,zgadnij_w_jakim_miescie_regionu_znajduja_sie_te_pomniki_quiz,q,t.html

Artykuł Krajobraz regionu jak malowany. Najpiękniejszy znajdziemy nad Wisłą jest na stronie: http://www.pomorska.pl/turystyka/a/krajobraz-regionu-jak-malowany-najpiekniejszy-znajdziemy-nad-wisla,12965532/

Można też czytać i komentować artykuły turystyczne w internetowym wydaniu Gazety Pomorskiej

na stronie:  http://www.pomorska.pl/turystyka/


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


KTP „Wędrownik" zorganizował konkurs fotograficzny na temat: " Wędrówki w obiektywie ".

Fotografie można obejrzeć w Galerii Podróżnika w świetlicy R.O. PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Wysokość składki rocznej w 2020 roku:

• 65 zł - składka normalna

• 40 zł - składka ulgowa

• 30 zł - składka ulgowa młodzieżowa

• 20 zł - składka ulgowa opłacana od 1 września

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:

• rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej dwie osoby małoletnie (składka rodzinna),

• emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,

• bezrobotni,

• osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej młodzieżowej są:

• opiekunowie szkolnych kół PTTK,

• osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,

• młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca - do ukończenia 26 roku życia,

Zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej są:

• Członkowie Honorowi PTTK,

• dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,

• dzieci i młodzież ze szkół specjalnych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,

• uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia.


Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK oraz znaczek organizacyjny (w wysokości 8 zł).

Obecnie wpisowe wynosi:

• 20 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,

• 10 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),

• 8 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Propozycje kulturalne i sportowe:


Galeria Autorska (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) zaprasza:


Wystawa malarstwa fotografii Jakuba Kaji pt. „Odbicie Miasta".

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 6

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/22775_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-6.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 7

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/22829_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-7.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 8

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/22884_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-8.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 9

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/22933_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-9.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 10

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/22979_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-10.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 11

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/23031_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-11.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 12

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/23080_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-12.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 13

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/23115_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-13.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 14

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/23175_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-14.html


Szczegóły:  www.autorska.plPropozycje innych oddziałów PTTK:


Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu informuje:


W dniu 25.07.2020 zapraszamy na Długodystansową InO DInO SKARMAT 2020 do Rudy koło Solca Kujawskiego.

Szczegóły na stronie:  http://www.skarmat.pl/download/2020/regulam/Dlugodystansowa_Impreza_na_Orientacje_regulamin_ver2.pdf

Imprezy towarzyszące w Bydgoszczy, Solcu i Toruniu będzie można przejść do 02.08.2020.

Szczegóły rajów oraz propozycje na sobotę na stronie:

http://www.pttk.torun.pl/weekend.htm

Pozostałe informacje na stronie: http://www.pttk.torun.pl/Koło Przewodnickie PTTK w Chełmnie informuje:


Od 7 czerwca wracamy ze „Spacerkami po Chełmnie". Jesteśmy na bieżąco z wytycznymi sanitarnymi i będę obowiązywały pewne obostrzenia:

1. Na wycieczki czerwcowe obowiązują zapisy. Maksymalna ilość osób w grupie to 40, a na wycieczce terenowej 20 osób (w dniu 21.06.2020). Zapisy Chełmińska Informacja Turystyczna tel. 56 686 21 04 lub e-mail it@chelmno.pl bądź osobiście w Ratuszu. Zapisy będą trwały do soboty poprzedzającej niedzielną wycieczkę do godz. 13. Jeśli zaistnienie sytuacja, że będzie większa ilość chętnych zorganizowany zostanie drugi przewodnik. Natomiast jeśli lista nie będzie pełna, a zjawią się niespodziewani goście lub turyści oczywiście mogą dołączyć do grupy. Wycieczka terenowa (w dniu 21.06.2020) odbędzie się tylko w jednej grupie (max 20 osób). W tym przypadku nie będzie tworzona dodatkowa grupa.

2. Osoby biorące udział w „Spacerkach po Chełmnie" muszą dostosować się do aktualnych wytycznych sanitarnych tzn. muszą mieć zakryte usta i nos i zachować bezpieczny dystans.

3. W związku z istniejącą sytuację epidemiologiczną, w miesiącu czerwcu nie będzie możliwości zwiedzania zespołu klasztornego (tylko z zewnątrz). Chcemy również w ten sposób uszanować to miejsce, i nie niepokoić sióstr, które bardzo ucierpiały w tym czasie.

4. Jeśli goście lub turyści będą mieli jakieś wątpliwości dodatkowych informacji udzieli Anna Grzeszna - Kozikowska tel. Muzeum Ziemi Chełmińskiej 56 686 16 41 lub w Chełmińskiej Informacji Turystycznej tel. 56 686 21 04

5. Na bieżąco śledzimy wytyczne sanitarne i będziemy się do nich dostosowywać. Liczymy zarazem na wyrozumiałość gości i turystów i stosowanie się przez nich do wszelkich wytycznych. Liczymy, że w kolejnych miesiącach sytuacja epidemiologiczna się unormuje.


19 lipca 2020 (niedziela) – „Pamięci Małgorzaty Kowalskiej" - m.in. Akademia Chełmińska, mury obronne, cmentarz parafialny, kościół św. Ducha, ul. Toruńska, Rynek z Ratuszem (dla chętnych muzeum - bilet 3 zł)  Przewodnik Sławomir Grabowski


26 lipca 2020 (niedziela) – „Chełmno i jego rola w średniowieczu" - m.in. dzieje przywileju chełmińskiego,  kościół farny, Akademia Chełmińska, Rynek z Ratuszem (dla chętnych wejście do muzeum - bilet 3 zł) -  Przewodnik Władysław Flieger


2 sierpnia 2020 (niedziela) – „Rola zakonów męskich w dziejach Chełmna" - m.in. kościół św. Ducha, kościół pofranciszkański, kościół podominikański - Przewodnik Jolanta Jaszczak


9 sierpnia 2020 (niedziela) - rowerowy – „Twierdza Chełmno na rowerach – część południowo – zachodnia" - Chełmno - Satrogród - Kiełp - Dorposz - Wielkie Czyste - Zakrzewo - Chełmno. Długość trasy ok. 36 km -  Przewodnik Tomasz Budzyński


16 sierpnia 2020 (niedziela) – „Dawne browary i winnice chełmińskie" - na trasie m.in. ul. Rynkowa, ul. Biskupia, południowa strona miasta. Na zakończenie dla chętnych degustacja piwa chełmińskiego w Browarze Chełmińskim (koszt 9 zł) -  Przewodnik Sławomir Grabowski


23 sierpnia 2020 (niedziela) – „100 rocznica śmierci Ludwika Rydygiera" - m.in. klinika prof. Rydygiera, Park Pamięci i Tolerancji im. L. Rydygiera, szpital i Plac Rydygiera w Chełmnie - klasztor  - Przewodnik Jolanta Jaszczak


30 sierpnia 2020 (niedziela) – „Dawne chełmińskie hotele i restauracje" - m.in. Rynek, ul. Grudziądzka, ul. Dworcowa, ul. Świętojerska,  kościół św. Józefa - Przewodnik Anna Grzeszna - Kozikowska


6 września 2020 (niedziela) – „Dzieje szkolnictwa Chełmińskiego" - m.in. Akademia Chełmińska, budynki Szkoły Podstawowej Nr 2, budynek Zespołu Szkół Nr 2, Gimnazjum Chełmińskie, zespół klasztorny - Przewodnik Sławomir Grabowski


13 września 2020 (niedziela) - Europejskie Dni Dziedzictwa – „Chełmińskie drogi do Wolności" - miejsca związane z wydarzeniami z 1920 i oraz przemianami lat 80 i 90 XX w. - Przewodnik Jadwiga Alaba – Wesołowska


20 września 2020 (niedziela) – „Rola kobiet w Chełmnie" - m.in. dzieje przywileju lokacyjnego,  Rynek (legenda o kamieniu), kościół farny, park klasztorny (legenda o kulach armatnich) - Przewodnik Jadwiga Alaba – Wesołowska


27 września 2020 (niedziela) - Światowy Dzień Turystyki – „Pamięci Jerzego Kałdowskiego" - m.in. gimnazjum chełmińskie, kościół pofranciszkański, kościół farny, Rynek z Ratuszem (dla chętnych muzeum - bilet w cenie 3 zł) - Przewodnik Anna Grzeszna - Kozikowska


listopad 2020 WEEKEND ZA PÓŁ CENY – „Rola zakonów żeńskich w dziejach Chełmna" - m.in. zespół klasztorny, kościół pofranciszkański (z zewnątrz), budynek SP 2 (z zewnątrz), kościół św. Ducha (z zewnątrz) - Przewodnik Jolanta Jaszczak


Udział w zwiedzaniu jest bezpłatny, poza biletami wstępu do muzeum, na wieżę kościoła farnego i degustację piwa. Zbiórka uczestników wycieczek o godz. 10.30 przed Ratuszem (wyjątek: 20 czerwca - godz. 14.00)

Ze względu na prowadzone prace konserwatorskie w chełmińskich zabytkach oraz epidemię koronawirusa organizatorzy zastrzegają sobie zmianę tras lub tematów.


Na wycieczki rowerowe prosimy zabrać okulary przeciwsłoneczne, picie, odzież przeciwdeszczową. Na wycieczki rowerowe istnieje możliwość wypożyczenia roweru trekkingowego, damskiego, męskiego lub młodzieżowego. Istnieje również możliwość założenie fotelika dziecięcego lub innego osprzętu. Ceny przystępne. Wypożyczalnia „Włóczykije" ul. Storczykowa 5. Informacje pod nr telefonu 607 869 909 lub na stronie: www.wycieczkichelmno.pl


Szczegóły: Anna Grzeszna – Kozikowska e-mail – ania.ratusz@wp.pl Tel. 693 473 156

Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie, tel. 56 686 16 41.Oddział im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu proponuje:


Zapraszamy na  „Spacery z przewodnikiem".

Ponieważ pracować będziemy w nieco innej rzeczywistości bardzo prosimy zastosować się do poniższych wskazówek:

uczestnicy posiadać muszą maseczki, osoby bez maseczek będziemy prosili o opuszczenie grupy;

ponieważ każdy ze spacerów będzie trwał ok. 1,5 godz. wskazane jest posiadanie przez uczestników środków do dezynfekcji rąk;

udział w „Spacerach z przewodnikiem" jest bezpłatny;

„Spacery z przewodnikiem" sfinansowane są dotacją Urzędu Gminy-Miasto Grudziądz;

Organizatorem „Spacerów z przewodnikiem" jest Koło Przewodników PTTK im. Józefa Błachnio w Grudziądzu.

Harmonogram tegorocznych „Spacerów z przewodnikiem" przedstawia się następująco:

19.07 - „Garnizon Grudziądzki w czasach II RP, cz. I" – miejsce zbiórki: ul. Karabinierów, mostek na Trynce;

26.07 - „Garnizon Grudziądzki w czasach II RP, cz. II" – miejsce zbiórki: rondo Lotników, przy pomniku;

02.08 - „W poszukiwaniu Grudziądza ze starej pocztówki – cz. II" – miejsce zbiórki: Rynek;

09.08 - „Parki i zieleńce miejskie – historia i rozwój" – miejsce zbiórki – Al. Wigury (Leśniczówka);

16.08 - „W poszukiwaniu Grudziądza ze starej pocztówki – cz. III" – miejsce zbiórki: Małomłyńska (starostwo);

23.08 - „Zabytki techniki – śladami stali i wody" – miejsce zbiórki: ul. Włodka, parking przed Galerią „Stara kuźnia";

30.08 - „Góra Garnizonowa – opowieść historią pisana" – miejsce zbiórki: ul. Saperów (skrzyżowanie z ul. Jagiełły);


Kurs kandydatów na przewodników turystycznych i pilotów wycieczek w Grudziądzu:

Obszar kursu obejmuje powiaty: brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, iławskiego, kwidzyńskiego, malborskiego (bez zamku), nowomiejskiego, tczewskiego, toruńskiego (bez miasta Torunia), tucholskiego, rypińskiego, starogardzkiego, sztumskiego, świeckiego i wąbrzeskiego.

Zajęcia odbywać się będą w systemie weekendowym, w okresie od września 2019 r. do października 2020 r.

Oprócz zajęć teoretycznych kurs obejmował będzie szereg wycieczek terenowych po obszarze przyszłych uprawnień.

Szczegóły na stronie: http://www.grudziadz.pttk.pl/s1/images/2019/kurs/Ulotka.jpg  oraz

http://www.grudziadz.pttk.pl/s1/index.php/aktualnosci/359-kurs-kandydatow-na-przewodnikow-i-pilotow-wycieczek

Egzamin dla pilotów i dla przewodników zaplanowano na jesień 2020.


Zapraszamy na nowe strony: www.grudziadz.pttk.pl

oraz http://www.przewodnicy.grudziadz.pttk.plInne propozycje:


Urząd Marszałkowski województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje:


Odkrywca 2020. Szczegóły na stronie: http://www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/

Strona Urzędu Marszałkowskiego: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/

Strona turystyczna województwa: https://kujawsko-pomorskie.travel/Bractwo 18 południka proponuje:


9 Marsz na Orientację 18 Południkiem przez Bydgoszcz – pomiędzy 20.09.2020 a 10.10.2020 (nowy termin).

Start: Areszt Śledczy przy ul. Wały Jagiellońskie 4 w Bydgoszczy (... i to nie jest żart tylko dodatkowa atrakcja).

Materiały startowe będą wydawane na bieżąco przez cały czas, pomiędzy godz. 10:00 a 12:00; zaraz po otrzymaniu materiałów startowych wychodzi się na trasę marszu. Od 11:00 do 14:00 przyjmowanie kart startowych na mecie (siedziba Zarządu Okręgowego PCK przy ul. Warmińskiego 10). Trasy:

TP: trasa turystyczno-krajoznawcza dla początkujących ok. 3 km (niezależnie od wieku),

TU: trasa turystyczno-krajoznawcza dla średnio zaawansowanych ok. 4 – 5 km (niezależnie od wieku).

Na trasie nie będzie obowiązywał limit czasu, ale do godz. 14:00 należy zdążyć z oddaniem karty startowej na mecie.

Sędziowanie wg Zasad Punktacji w Turystycznych Imprezach na Orientację ZG PTTK: http://ino.pttk.pl/przepisy/przepisy.php)

Zgłoszenia (należy podać liczbę uczestników) przyjmowane będą do dnia xx września 2020 r. poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.skarmat.pl/po-18-poludniku-2020-rejestracja

Zapisy na IX Marsz na Orientację po 18. Południku zostały uruchomione w dniu 31 stycznia 2020. Wpisowe w wysokości: 4 zł/os, płatne w sekretariacie imprezy przed startem. Impreza odbywa się na zasadzie samoorganizacji a pobierane wpisowe jest przeznaczone w całości na pokrycie kosztów organizacyjnych. W siedzibie PCK (na 18 Południku) będzie w czasie naszej imprezy bita okolicznościowa moneta.....  będzie można ją nabyć za 2 zł !

Szczegóły na stronie: http://www.skarmat.pl/download/2020/regulam/REGULAMIN_MnO_18_Poludnik_2020.pdf


Projekt kulturotwórczy "WYPRAWY WZDŁUŻ 18 POŁUDNIKA"

Mamy już pierwsze w Polsce trwałe oznakowanie pełnych współrzędnych geograficznych. Znajduje się ono w Nowym Smolnie gmina Nowa Wieś Wielka.

Zapraszamy do obejrzenia obelisku. Wystarczy z szosy Brzoza Bydgoska-Łabiszyn skręcić w lewo przy drogowskazie Nowe Smolno 7 i przejechać 400 metrów leśnym duktem...

Zapraszam na stronę:

http://rzezbypoludnika.blogspot.com/2012/02/rzezby-poudnika.html


FOTORELACJE

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Przewodnik w czasie pandemii: Leśna Extrema InO 02.05.2020:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.262567308215949/1142251426134060/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARBH22AdXgza7Q2i7eMfxseJoOohtxEJ82Tj4cxSAcdKVzvfZPeEhQ0zuLZUI2dfqhogpEWw1GukFyAD&__xts__%5B0%5D=68.ARBch_Ge-neihQoZF-MwX-hLHwZf4bXQTZ0-zFYulPuPUqqdICG2MZaIWFNMqN7oFQvdMxleA32nwngLtOfXvcCeaIe56d2v2gQFpTq_4sDAWV-7EGituKECNQLPdvXACTPMiiYDv4DTFTa_was572TCm8txWc_xE0gIBGm0DVjkSPT2W6dSNksYsSNGTQui5qfH8kfKGNHDa7Nm5wJjlpqSv-OAVwGW5WLdt5tIx9NY5wi-07BTM79vFdvbVyColnXyWJAnYim9PuYGGr6O1xua6IKisi1ECuOw35gpUpdhWgLF_A-AqMOizWeAY2z7GOAd4CnVWjFQ6onu9xkWPSzoFdfsFj0lndTsewzm-B7lj-lh

Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – "Fordońska Ekstrema"

https://pomorska.pl/spojrz-w-oczy-jaruzyna-poznaj-tajemnice-uroczyska-prodnia/ga/c7-14830964/zd/42375056

Fotorelacje „klubowiczów" Gryfa – 15 Zima w Borach Tucholskich:

https://www.facebook.com/1438793069745806/photos/pcb.2326484120976692/2326480994310338/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDBZ3GZIvCXTZozdP7j-JxePLpVOwN-ox9NkbVvpcawMgXpfe0fHvC4dy8CEg-udueyFNueHXTP5W42&__xts__%5B0%5D=68.ARAgf7dT2jUnJWvfGteL7c62L7TxaE-DBzdLHuhB7_qeezg7DGwAXtM9sl5AfmwkhZlwXhJqReJozSOGHDT8aS-IJzXaSrJvi2L35NCCQN4GqOZY2iyLasqSxpq48x2_5GHg6I-YSp6s6axxJPZFeEd-S4GV_jAqGbOC8RDdfuraXWIX-molgOgCSt97og7o5Khqu8ldSkzHhpEykUGsVQSG7fYvbi44oJ3FSYn80FeJjy06mFbU99eu_0DhIVwPCCNJQlWdRkPJ-fVZPmA41OVBf75SKbnUHKn0qgg4QPeUPCkOylJxjy5ceo_bqEtpPEN5vXcEW1iaia-OiVOr3HI89trv

Fotorelacje Danki Adamczyk – 15 Zima w Borach Tucholskich:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2486075551710877&type=3

Fotorelacje na stronie biblioteki – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO i 3 Krajoznawcza Impreza na Orientację InOBydgoszcz 14.12.2019:

http://wimbp-bibliotekasrodmiescie.blogspot.com/2019/12/krajoznawczo-i-bibliotecznie.html#more

https://www.facebook.com/pg/filia14dworcowa49/posts/?ref=page_internal

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO 14.12.2019:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.458841561674424/1026738017685402/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDyg9WIGUqff3xQ0mpCIcAsyw0BwCHCxW7zys4V8mam75ZOxsyylC086wu_J21YwP0WUBa3JIGaxMQL&__xts__%5B0%5D=68.ARBwggQSQvlz7kzkt9Vhj2piA8wKTcSrjrhEgGV3mqyFBYPSrK9O4zInZjlVBlplAMAwJ0rDVluaEZtjvGWVZu_6K-pNt4JRdiJbOqZH2i7CjAHX6rPECug5MYWSULPRZTBm1cAYt-yg0Eg02CqzGXAtUWXOLARw6I_xNOqhypQFe0bphB5-fKBDAhKZpLJISod_E_e3NFu4If-jHBI3KbL44UZYaCoTqbGVsr7MhviMddehhO43-IcFFOdWiBfWbmDOH7a0-irhujsxstkPpRSEal5hgXRhfcFHUTRV_ES5TXP8sp3W_PPUv5ezA_BtGeI

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Górny Śląsk cz. 2:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=196&cHash=8fe0cdf6596990a22693eb49d69af91e

Fotorelacje Barbar: Kamińskiej i Kowalczyk – Rajd Niepodległości:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=195&cHash=78aed7ed42f9cfcb2448c914db8b7a7d

Fotorelacje Arka Borkowskiego – Toruń:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=197&cHash=b5cc6ecac10151efc8170d062185581f

Fotorelacje Ani Kraszkiewicz – Rajd Zaduszkowy:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=192&cHash=67585d4bd0ecfeb6ef662b882b204030

Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 1:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2416536961998070&set=ms.c.eJw9zsERxDAIQ9GOdgAhjPpvbCfE5PrmIzvSiyiVS23HfjFwrAg4hA9yiooFvIALGW4uHbIWwK5K11k4GKAWOl64z2YDBCxqN2T2gGtPOmMK7mgXB5B74t5VYPgCzgMpLtBdqvYPxClwR2mcUctciHfD7gnd%7E_GxU%7E_RZnvm5RW%7E%3BAtfAuvJkLCB5p%7E%3B8OxomD9Fq%7E%3B%7E_zDlJx.bps.a.2416536565331443&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARAW_xePafDGTegMg_n1jC9_w2L_uWTCvKGsLAhZR2EoM6A97VwTmw1pAgRA8_6J9_ROFWAsaicYGoZ4

Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 2:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2416991828619250&set=ms.c.eJw9zsERxCAMQ9GOdpCwbLn%7E%3BxjKwca5vvgUMZDdMJ5paP17gigv0C3ChRVVPQYmWKwZ2Xsj9QnCfjbXmJOIWqa%7E%3BIu5F7NsL7vEJPIeIUqvmHGqdAacDlhB0DicD%7E%3B7gF3By0a.bps.a.2416991678619265&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARCgK77obxooEkzmvpL2P6GQEDaTjOWGgBlS3sEbhmucVlYF3mOUUr4dE2M2y3GdMXZSFaTsKJfB0pPr

Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 3:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2417196661932100&set=ms.c.eJw90FsKRDEIA9AdDSa%7E_97%7E_xwd5a6NchxiINiY4ItBIiP37Q4Qw30QsZnISIPdBJqMaFkkQr2nvBbRI0f%7E%3BC93NKWngR613Z%7E%3BcP9BkTxbhLEQMR0aC5ByhnVjgT7%7E%3BCHvgOSNMX8jTQd8O4nRU7Qhr7gEreZAnAV5QHshcMMGMaOwWLcwWcbzEOZB6%7E%3BwErk0tZ.bps.a.2417196245265475&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARBM7fPV1uuhhG8SzIg-AlFSsWjVEfV8lbGL8tl9HXbb2ARNJe47a-74xfIRuQvrDF12XViiw1NrVHV_

Fotorelacje z Dziecięcego Graffiti – 6 Rajd Młodych Turystów – Flis Południowy:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2132531940186577&type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARA3XwOYN0v8PwViCQL3dktad8r18zpEoTQx2P9SrlGDkkzTPcrMvzTnBh0sWDRzj4cuurESEIDm5qloHSrg4eHXrwfqxf2fvZa00ozrOgOHr6AFCw6Yc7YZh512oFCr75n27tAVHgp_xnjqLsbdgTWG8DdTAHvskn7Mw2aVl0wx5VofG8o-GBb9NcYptFqtGGE4cotwOywoVkB495zbMDRwqpqZkdn72rnMX-6pspDg_QDi8QESA24PN2v2hieoVRyAPXV9kW7z7KDbXzfjdfQ0eZNQAnK-1aintSOK1vzR_Mn6WcrKgtGIBjPtVOyC6jsOs0L16DdWYkX3L3lSJpaKs7k6KL_Cj7MzCxXXBqrF8s45sn0vBauy3WunVQi5dUUgcMo3nx5aYJ9il7RhEh-xvbNefJS8rog2W54Mx4M4F7bBpuwzm3v3byJW-GIPjibTHkovRhGTOluL8lEo&__tn__=-UC-R

Fotorelacje Marii Samborskiej – Ostromecko- Gzin:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=190&cHash=d79045f71a76eb9fddfcf589bd320595

Fotorelacje Anny Kraszkiewicz – Szlak Panoramy Chełmna:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=187&cHash=4ebfa7efac2fd265968be65a0bd40553

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Góry i Pogórze Kaczawskie:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=54&cHash=834191da8e32909ccbc3b957fb0d0aa3

Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=183&cHash=4dada63b072a3b633f3c54278d964183

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 1:

https://www.facebook.com/events/430355607596958/permalink/437946566837862/?acontext=%7B%22action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D%2C%7B%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D]%7D

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 2:

https://www.facebook.com/events/430355607596958/permalink/437956150170237/?acontext=%7B%22action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D%2C%7B%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D]%7D

Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe"

https://pomorska.pl/jesien-gorach-stolowych-na-szlaku-turysci-z-kujaw-i-pomorza-zdjecia/ar/c7-14510331

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 10 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Puszczy Bydgoskiej:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=177&cHash=b04eb5ea0df49e660f72657e071ab401

Fotorelacje Koninian – 27 "Wyprawa Krajoznawcza" – Śladami Olędrów i pałaców:

https://www.dropbox.com/sh/kikbfr35enibksp/AABFw7ohsQ3xR41V5_0vZfJ2a?dl=0

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 1:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.747531302378517/945936305765574/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDFCERB6zTVwWz0q1EnIdy6_0RRujcFymXeNhJSuS5ztXxcP14NvP36BPpNQhz5l8Fl8dIzQEaMu4z3&__xts__%5B0%5D=68.ARAya2CkkP1r45rJEK_3OqKRjvI0OwyQcozt2krPh8nf_Ug9oPk-VBXL8aPgufjpSx-bfhlE2Pl23N4wwSUxYUd9ER0q03EGN73bJaybwqgS1MATqL-Zi9pYgFTymhAW-ZMPRFNk-TOL9WfhWMD4UG3mwbPd8AAJ0l2fwdp0t0AR20-wpPPNaCHDEjsdotPTkF1I0qtA0sYh7HomhepfkgEiiF1_sViZ08UiB8IJh5hHAmnlhsNEv2mRMWSSp9zQol6ovVsiYLnJB_5lE7jZfo65IyNQgp9rk_qEIMQui_NKC5Fj0Q9Can3ktppfakEEawVzvm4vy1vbkHRqCjG9esH7b8oYngo2TyJsgBs3ZBdUqTm6

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 2

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.747533162378331/945945049098033/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARC_7I06Bo5UPaxkyrVnI03nTIlXLZR8YF6f-7TUIc6bi9h932lzl3kKpFtrPIj4vJYwBE_kKHyah603&__xts__%5B0%5D=68.ARBZUu9o0qs2KwWXduh8QfcGp8-mUxcBAGycgv8uM9SpIiTWjcbyNMaEJ9IlqVxp70SYqeipEizqU-qYhBEQusCG_yi3vvjN-7IJFcay8m6uce0pJygDV2InNi-orsUK3Wju_DD--IsrIjOmurf6ZizRStwLSxdYQVyDnN0PJs_99XoBxmnKrNxPU_WkdOmcpOYCQn-wWnuBdS87grI39MfT5J0zHMytIcEQipcVXm1wqkZxT5SgElOQ29BWBFZkfhqA8xmjQfDJ-gjDLiQHIOT8dO4xgygxr5dYcWyxrsw-wkcHcQz6xbjHFzSzQleNprFxmM-zRW_fhvckWbdohgACG4PZZP8Rv95eXcGINdOaKhUA

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/features/kalendarz-imprez/tytul-domyslny

Relacja Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=59&cHash=bb5ace6050d2ceed140536fc9c6da5b3

Fotorelacje Danki Adamczyk – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy" (4 albumy):

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298857617099339&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298867900431644&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298879897097111&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298891140429320&type=3

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" – Suwalszczyzna cz. 2:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.417294822240234/932287657130439/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARD777jw46zLtxtZTUS3k7PaRE-r2n0S8PjmBN7GjuQjqBrwVhYf6oKa9P_uPtDEDZ6tnTDISHs2dYGD&__xts__%5B0%5D=68.ARDEcKlzRDY2HD5A6nA64e_d7Cil6IGVwVYVhNh3zms0eyntDsG6C4Okff4vCOT7uSn7CP31BmXj_dH50LrTIuE71TuDKFGODhTbp5mSAmr6wfWh9qhvgdWPrL9qLSmdI4u7CV3YI8HJAuglpttbuyNdNkf2yWNYI6MuoJba_PznaYd3cO9c73ERRw4L35mZ5_ohw2-ei8sBnxgt9WzEOppT1ysCVc3r2hilLH_vHU641yJLsBm4M1Oa9tUqSKrlNsCsDNblilmNVlUYoan9jl-jzpsWAQYL0RDUtwkR-x9QZOuMYnk7OzOHMhEv0f4xy9g4xG3XTnw6vlVK4DjCrh03FBxT5xus36xuRNH5_j659XHe

Relacja Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=62&cHash=cb7294fd274a92c101321d99b74827aa

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/features/kalendarz-imprez/tytul-domyslny/galeria-2

Fotorelacje Danki Adamczyk – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2 (3 albumy):

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2276365296015238&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2276376966014071&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2276389719346129&type=3

Relacja Hanny Ryszewskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=55&cHash=5097cb887cf88c140844727ea1ba3527

Artykuły w Gazecie Pomorskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:

https://pomorska.pl/na-paluckim-szlaku-kosciolek-w-parlinie-warto-go-odwiedzic-w-maju/ar/c7-14092241

https://pomorska.pl/przez-wschodnie-paluki-wzdluz-jezior-do-zrodla-swietego-huberta/ar/c7-14083127

https://pomorska.pl/wyprawa-na-wschodnie-paluki-do-kamiennego-domu/ar/c7-14066167

https://pomorska.pl/zwiedzamy-paluki-pieszo-do-zrodel-rzeki-gasawki-zdjecia/ar/c7-14047219

Relacja z 1 Rajdu Młodych Turystów – Myślęcinek na stronie:

https://bankgenow.edu.pl/2019/04/03/swiat-roslin-poznawany-dotykiem/

Relacja Hanny Ryszewskiej – 4 Nocna InO z Wędrownikiem:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=83&cHash=8c4061613d1d9e90a653b43e3d9d6d4d

Relacja Hanny Ryszewskiej – 14 Zima w Borach Tucholskich:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=86&cHash=540f9bb223957c314dbc7261793a1740

Fotorelacje Agnieszki i Jacka Rybka – 14 Zima w Borach Tucholskich:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2460371527326284&set=pcb.2460393747324062&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARCnBNflEzBiIrnDEmNLsbpyJLnn93hDLlvhXr0c5wDK4qteNo15_mO7RnGUqCA_R3JzWNe7sOVa56zc

Fotorelacje Jarosława Mikity – Szlak Panoramy Chełmna:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1900208990086774&set=pcb.1900212943419712&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARAeX3D_nw43wUmmCortKj9sesYPIeLOEouzQTnImOvozzCtJcd8nb3UULU58M0P5OBvYGcDRS2gCYi7

Fotorelacje Leszka Umińskiego – 12 Wojewódzki Zlot Aktywnych Krajoznawców:

https://drive.google.com/drive/folders/1H4Kxr9rKmaZZu8XXeLxlrtGZsTPyZ7zY?usp=sharing

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 9 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Myślęcinku:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.332742043968963/728164980876042/?type=3

Fotorelacje Arka Borkowskiego i Leszka Umińskiego – 2 Ogólnopolski Zlot Przewodników Turystycznych:

https://drive.google.com/drive/folders/1vZprzAlPeoUegkV4Y9UK7nLkDeG-Xpw_

Fotorelacje Leszka Umińskiego – 79 Rajd Młodego Turysty – Białe Błota:

https://drive.google.com/open?id=1KD6F9XdIu5cwfQ_pAWnQgS2htqlmw6ju

Relacja Hanny Ryszewskiej – 10 Rajd "Świętokrzyski Park Narodowy":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/features/kalendarz-imprez/tytul-domyslny/galeria-5

Fotorelacje Joanny Pawełczak-Zaborowskiej – 78 Rajd Młodego Turysty – Ostromecko:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2065662683463926&set=pcb.422042531574586&type=3

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 11 Poszukiwanie Wiosny – Wielkopolska:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.548897785493033/587709444921597/?type=3

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.184633798798142/567646913594517/?type=3

Fotorelacje Ewy Kłosowskiej – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.827954287393833.1073741961.100005378087970&type=3

Fotorelacje PTTK Konin – 22 Wyprawa Krajoznawcza po Wielkopolsce:

http://konin.pttk.pl/zdjecia/170910/

Kolejowe Peregrynacje w okolice Opola 2017 do obejrzenia na stronach:

http://www.konin.pttk.pl/kronika/17_0427.pdf

http://www.konin.pttk.pl/kronika/17_0427r.pdf

album: http://www.konin.pttk.pl/zdjecia/170427

Fotorelacje Ewy Kłosowskiej – Kolejowe Peregrynacje w okolice Opola:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.687905954732001.1073741955.100005378087970&type=3

Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska cz. 1:

https://goo.gl/photos/cJWCtivrHK4XVmoH7

Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska cz. 2:

https://goo.gl/photos/9d6co3qVm8hubdfp8[mat. Tadeusz Frymark]

Data dodania

Data dodania 20 lipca 2020

Zobacz także
Z
o
b
a
c
z

t
a
k
ż
e

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij