Dziś jest niedziela 20 października 2019 r. Godzina 14:06 Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Seminarium „Europejski System Ochrony Produktów Regionalnych i Tradycyjnych – wskazówki praktyczne do budowy marki, promocji, wytwarzania i dystrybucji”

Wraz z Sekretariatem Regionalnym Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w Departamencie Rolnictwa i Geodezji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Lokalną Grupą Działania „Trzy Doliny” pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych promocją dziedzictwa kulinarnego naszego regionu na seminarium:

„Europejski System Ochrony Produktów Regionalnych i Tradycyjnych – wskazówki praktyczne do budowy marki, promocji, wytwarzania i dystrybucji”.

Seminarium odbędzie się 21 maja 2015 r. w Starym Młynie w Wierzchucicach (Wierzchucice 6, 86-014 Sicienko).

Nadrzędny cel spotkania stanowi identyfikacja i wyłonienie regionalnych, kujawsko-pomorskich produktów, które posiadają realną szansę na spełnienie wymogów europejskiego systemu ochrony produktów i, tym samym, na zyskanie miana produktów markowych.

Omówiony zostanie także cały proces rejestracji wspomnianych produktów przez wytwórców, hodowców czy producentów rolnych.

Podczas seminarium zaprezentowane zostaną potrawy oraz produkty utożsamiane z rejonem Krajny. Będzie je można skosztować i otrzymać wskazówki dotyczące praktycznego zastosowania lokalnych surowców w potrawach.

Szczególnie mile widziane będą:

- podmioty oraz osoby wytwarzające oraz komercjalizujące lokalne produkty, wpisane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi na Listę Produktów Tradycyjnych,

- członkowie regionalnej sieci Dziedzictwo Kulinarne Kujawy i Pomorze,

- firmy zrzeszone w klastrze „Spiżarnia Kujawsko-Pomorska”,

- przedstawiciele gastronomii,

- właściciele gospodarstw agroturystycznych, oferujący lokalne produkty i potrawy,

- przedstawiciele instytucji, samorządów, organizacji, chcących poznać proces rejestracji produktów w europejskich systemach jakości.

Podzielmy się naszym największym bogactwem – dziedzictwem kulinarnym, z którego uczynimy prawdziwie rozpoznawalną w kraju markę!

SZCZEGÓLOWY PROGRAM SEMINARIUM

Data dodania 08 maja 2015