Dziś jest niedziela 22 maja 2022 r. Godzina 04:07 Imieniny Emila, Neleny, Romy

Uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie znów na podium!

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół w Koronowie, wzięli udział w X Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Strofy o późnym lecie” w Tucholi. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego p. Beaty Drozdowskiej oraz p. Tamary Strąk przygotowali interpretację wierszy o tematyce jesiennej. W kategorii szkoły podstawowej Aleksandra Urban, uczennica kl. VI zajęła I miejsce recytując wiersz Stanisława Pagaczewskiego  „Odlot ptaków”, III miejsce zdobyła Jagoda Sydorów (kl. VI), która zaprezentowała „Jesień” Jana Brzechwy, natomiast Natalia Malach, uczennica kl. V otrzymała wyróżnienie za wiersz Danuty Gellnerowej „Jesień u fryzjera”. Uczennice wystąpiły w specjalnie na tę okazje przygotowanych strojach. W kategorii gimnazjum szkołę reprezentowali  Aleksandra Tatar (kl. III) oraz Jakub Pankanin (kl. II), który za recytację wiersza Marka Głogowskiego „Pora wesoła” otrzymał wyróżnienie. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci z nagrodami i dyplomami wrócili do szkoły. Uczniom i nauczycielom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data dodania 07 listopada 2013