Dziś jest wtorek 30 listopada 2021 r. Godzina 08:22 Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

Ruszyły pierwsze szkolenia dla nauczycieli w ramach Programu na Rzecz zmniejszania częstości występowania nadwagi ...

Ruszyły pierwsze szkolenia dla nauczycieli

w ramach Programu na Rzecz zmniejszania częstości występowania nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży w Województwie Kujawsko-Pomorskim

Powiat Bydgoski przystąpił do realizacji „programu edukacyjno – leczniczego na rzecz zmniejszenia częstości występowania nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży w województwie kujawsko – pomorskim”. Programem zostały objęte dzieci uczęszczające  do szkół w gminie Osielsko oraz w gminie Nowa Wieś Wielka. Głównym zadaniem Powiatu Bydgoskiego wynikającym z programu jest przeprowadzenie szkoleń dla nauczycieli i rodziców obejmujących zagadnienia dotyczące nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży.

W dniu 26 listopada br. w Zespole Szkół w Niemczu, odbyło się pierwsze szkolenie dla nauczycieli, a już dwa dni później tj. 28 listopada 2013 odbyło się kolejne w Gimnazjum w Brzozie.  Celem głównym obydwu szkoleń było przekazanie informacji nt. programu oraz przekazanie wiedzy sprzyjającej kształtowaniu nowych zachowań zdrowotnych u dzieci i młodzieży, a także  stylu życia, aktywności fizycznej i diety. Organizatorem szkoleń jest Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy, które zaprosiło do współpracy panią dietetyk oraz przeszkolone panie pielęgniarki, które są edukatorami zdrowotnymi.

Już wkrótce ruszają szkolenia dla rodziców dzieci u których stwierdzono nadwagę i otyłość.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy