Dziś jest piątek 01 lipca 2022 r. Godzina 01:30 Imieniny Bogusza, Haliny, Mariana

Szkoliliśmy organizacje pozarządowe ze źródeł finansowania w ngo

W dniu 7 lipca 2021 roku, organizacje pozarządowe z terenu powiatu bydgoskiego uczestniczyły w  nieodpłatnym szkoleniu on-line pt. „Źródła finansowania w organizacjach pozarządowych oraz sposoby ich pozyskiwania”, zorganizowanym przez Powiat Bydgoski.

W trakcie szkolenia prowadzący Andrzej Rybus-Tołłoczko  omówił  zagadnienia
 dotyczące źródeł finansowania w organizacjach pozarządowych oraz pozyskiwania środków finansowych na działalność organizacji pozarządowych, w tym w okresie pandemii COVID-19,  w tym m.in.  źródła majątku stowarzyszenia wg. ustawy Prawo o stowarzyszeniach; źródła wewnętrzne (składki członkowskie, działalność odpłatna pożytku publicznego, działalność gospodarcza,  dochody z majątku stowarzyszenia), źródła zewnętrzne (dotacje, regranting oraz niepubliczne źródła finansowania, w tym m.in.: darowizny, środki pochodzące z ofiarności publicznej - zbiórki publiczne, wpływy z 1% podatku dochodowego od osób fizycznych, zapisy i spadki,  fundraising), posiłkując się przykładami.

Data dodania 08 lipca 2021