Dziś jest wtorek 25 stycznia 2022 r. Godzina 20:40 Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Szkoliliśmy organizacje pozarządowe z prowadzenia działalności przez ngo

W dniu 3 grudnia 2020 roku, organizacje pozarządowe z terenu powiatu bydgoskiego uczestniczyły w  nieodpłatnym szkoleniu on-line pt. "Prowadzenie działalności przez organizacje pozarządowe."
W trakcie szkolenia prowadzący Artur Gluziński omówił  zagadnienia dotyczące m.in. zasad zawierania umów z członkami zarządu (procedury, zasady wynagradzania członków zarządu); działalność odpłatną i nieodpłatną organizacji pozarządowych; funkcjonowanie organizacji w czasie pandemii COVID-19, w tym m.in. realizacja zadań publicznych przez organizacje pozarządowe (walne zebrania w czasie pandemii, sprawozdawczość merytoryczna i finansowa, realizacja i rozliczenie otrzymanych dotacji, sprawozdawczość, osiągnięcie rezultatów); nadzór nad działalnością organizacji pozarządowych - obowiązki organizacji i uprawnienia Starosty; ewidencje organizacji pozarządowych (Krajowy Rejestr Sądowy, Ewidencje Starosty - stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych i uczniowskich klubów sportowych), w tym dokonywanie zmian w rejestrach; a także przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i zwalczanie terroryzmu finansowego- obowiązki stowarzyszeń i fundacji, posiłkując się przykładami.

Celem szkolenia było uzyskanie, rozszerzenie lub ugruntowanie wiedzy uczestników z zakresu prowadzenia działalności w ngo, w tym w dobie pandemii.

Data dodania 04 grudnia 2020