Dziś jest piątek 15 stycznia 2021 r. Godzina 19:52 Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Nabór uczestników na bezpłatne szkolenie dla ngo pn. "Prowadzenie działalności przez organizacje pozarządowe"

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe z powiatu bydgoskiego do udziału w szkoleniu on-line

„Prowadzenie działalności przez organizacje pozarządowe

Adresaci szkolenia
Szkolenie skierowane jest do organizacji pozarządowych z terenu powiatu bydgoskiego.

Termin szkolenia
3 grudnia 2020 roku, godz.: 17:00-20:00.

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, ul. Konarskiego 1-3, 85-066 Bydgoszcz.

Prowadzący
Artur Gluziński - Pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec. Autor książki "Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie". Powołany przez Ministra Rozwoju Regionalnego na eksperta do oceny projektów realizowanych w ramach programów operacyjnych na lata 2007-2013. Uczestniczy w ocenie projektów składanych w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Specjalista w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi. Współpracuje z licznymi samorządami oraz instytucjami publicznymi.

W trakcie szkolenia zostaną omówione, m.in. następujące zagadnienia:

1. zasady zawierania umów z członkami zarządu, procedura, zasady wynagradzania członków zarządu;
2. działalność odpłatna i nieodpłatna organizacji pozarządowych:
- pojęcie działalności odpłatnej i nieodpłatnej,
- zapisy w statucie oraz innych dokumentach,
- formy działalności odpłatnej,
- działalność odpłatna a gospodarcza;
3. funkcjonowanie organizacji w czasie pandemii COVID-19, w tym m.in. realizacja zadań publicznych przez organizacje pozarządowe:
- walne zebrania w czasie pandemii,
- sprawozdawczość merytoryczna i finansowa,
- realizacja i rozliczenie otrzymanych dotacji, sprawozdawczość, osiągnięcie rezultatów;
4. nadzór nad działalnością organizacji pozarządowych - obowiązki organizacji i uprawnienia Starosty;
5. ewidencje organizacji pozarządowych (Krajowy Rejestr Sądowy, Ewidencje Starosty - stowarzyszeń zwykłych, klubów sportowych i uczniowskich klubów sportowych), w tym dokonywanie zmian w rejestrach;
6. przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy i zwalczanie terroryzmu finansowego- obowiązki stowarzyszeń i fundacji;
7. pytania uczestników.

Forma
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Szkolenie  będzie realizowane w formie on-line poprzez platformę Microsoft Teams. Udział pozwoli zapoznać się z tematem prezentowanym na żywo przez eksperta, zadać mu pytanie na czacie i porozmawiać z innymi uczestnikami. Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz wyświetlane przez niego materiały, dokumenty. W trakcie webinaru mogą Państwo zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub na koniec spotkania. Platforma, na której odbywa się webinarium, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Przed planowanym terminem szkolenia otrzymają Państwo na wskazany adres e-mail link dostępu do webinarium oraz instrukcję logowania na szkolenie.

Zgłoszenia
Rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego.
Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać e-mailem na adres:

agnieszka.malinowska@powiat.bydgoski.pl do dnia 30 listopada 2020 r.

Informujemy, że podane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prawidłowej obsługi szkolenia. Przekazanie danych osobowych przez uczestnika nie jest wymogiem ustawowym ani umownym lub warunkiem zawarcia umowy. Przekazanie danych ma charakter dobrowolny, jednak ich niepodanie skutkuje tym, że osoba której dane dotyczą nie będzie mogła wziąć udziału w spotkaniu.

Informacje i wyjaśnienia
Szczegółowe informacje pod nr tel. 0-52) 58 35 444