Dziś jest sobota 08 sierpnia 2020 r. Godzina 17:45 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Posiedzenie Powiatowej Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Bydgoskiego - 1 lipca 2020 r.

W dniu 1 lipca 2020 r. odbyło się kolejne posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Bydgoskiego IV Kadencji 2019-2022, zwołane przez Przewodniczącego Andrzeja Kubiaka w trybie on-line.

W trakcie posiedzenia omówiono zadania zrealizowane przez Wydział Promocji Kultury i Sportu w I półroczu 2020 r.
W dalszej części spotkania Pani  Elżbieta Wysocka Członek RDPP przedstawiła informację na temat „Prac zespołu w Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych  nad tworzeniem mechanizmów zachęty podatkowej na rzecz przekazywania darowizn dla opp.”
Następnie omówiono propozycje planu pracy Rady Działalności Pożytku Publicznego na II półrocze 2020 rok, w tym prace nad projektem Programu Współpracy Powiatu Bydgoskiego z organizacjami pozarządowymi na 2021 rok.

Po zakończonym posiedzeniu Rady odbyło się szkolenie on-line, poprowadzone przez Pana Andrzeja Rybusa – Tołłoczko - doświadczonego szkoleniowca, specjalistę w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi, w trakcie którego zostały omówione zagadnienia dotyczące organizacji pozarządowych w odniesieniu do przepisów ustawy covid.

Data dodania 02 lipca 2020