Dziś jest czwartek 02 lipca 2020 r. Godzina 21:56 Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Nabór uczestników na szkolenie on-line dla organizacji pozarządowych „Realizacja zadań publicznych oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych przez organizacje pozarządowe w dobie pandemii.”

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe z terenu powiatu bydgoskiego do udziału w szkoleniu on-line.
Informujemy, że do dnia 16 czerwca 2020 r. trwa nabór uczestników na szkolenie pn. „Realizacja zadań publicznych oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych przez organizacje pozarządowe w dobie pandemii.”

TERMIN   SZKOLENIA
29 czerwca 2020 roku, godz.: 17:00-20:00.

MIEJSCE
Internet.

ORGANIZATOR SZKOLENIA
Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, ul. Konarskiego 1-3, 85-066 Bydgoszcz.

PROWADZĄCY
Artur Gluziński - Pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec. Autor książki "Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie". Powołany przez Ministra Rozwoju Regionalnego na eksperta do oceny projektów realizowanych w ramach programów operacyjnych na lata 2007-2013. Uczestniczy w ocenie projektów składanych w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Specjalista w zakresie współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi. Współpracuje z licznymi samorządami oraz instytucjami publicznymi.

PROGRAM  SZKOLENIA
W trakcie szkolenia zostaną omówione, m.in. następujące zagadnienia:
1. Realizacja zadań publicznych w dobie pandemii:
  - obowiązujące wzory (oferty, umowy i sprawozdania) i zakres zmian – przypomnienie.
   - stopniowe znoszenie obostrzeń związanych ze stanem epidemii a możliwość realizacji zadań.
    - postępowanie w przypadku braku możliwości realizacji zadań zgodnie z umową.
2. Tarcza antykryzysowa i ułatwienia dla organizacji.
3. Własne źródła finansowania działalności:
    - działalność odpłatna – zasady prowadzenia, dokumentowania i rozliczania, składki a działalność odpłatna,
    - darowizny i zbiorki publiczne.
    - działalność  gospodarcza - zasady prowadzenia i rejestracji.
4. Przegląd publicznych środków na realizację zadań publicznych:
    - terminy naborów,
    - przegląd środków w dyspozycji urzędów centralnych i ministerstw,
5. Omówienie procedury oraz druków oferty i sprawozdania stosowanych do trybu art. 19 a – małych grantów.
6. Środki ze źródeł prywatnych – firmy i fundacje korporacyjne
7. Pytania uczestników.

FORMA
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Szkolenie  będzie realizowane w formie on-line.
Udział pozwoli zapoznać się z tematem prezentowanym na żywo przez eksperta, zadać mu pytanie na czacie i porozmawiać z innymi uczestnikami. Będą Państwo widzieli i słyszeli trenera oraz wyświetlane przez niego materiały, dokumenty. W trakcie webinaru mogą Państwo zadawać pytania poprzez czat. Trener odpowiada na te pytania na bieżąco lub na koniec spotkania. Platforma, na której odbywa się webinarium, jest dostępna bezpośrednio przez przeglądarkę internetową. Potrzebny jest komputer z dostępem do internetu. Przydatne mogą być również słuchawki z mikrofonem, aby móc zabierać głos. Po przesłaniu formularza zgłoszenia, otrzymają Państwo na wskazany adres e-mail link dostępu do webinarium oraz instrukcję logowania na szkolenie.

ZGŁOSZENIA

Rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego.
Wypełnioną kartę zgłoszenia należy przesłać e-mailem na adres:
agnieszka.malinowska@powiat.bydgoski.pl do dnia 21 czerwca 2020 r.

Informujemy, że podane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prawidłowej obsługi szkolenia. Przekazanie danych osobowych przez uczestnika nie jest wymogiem ustawowym ani umownym lub warunkiem zawarcia umowy. Przekazanie danych ma charakter dobrowolny, jednak ich niepodanie skutkuje tym, że osoba której dane dotyczą nie będzie mogła wziąć udziału w spotkaniu.
INFORMACJE I WYJAŚNIENIA
Szczegółowe informacje pod nr tel. 52) 58 35 440.

Data dodania 03 czerwca 2020