Dziś jest piątek 06 grudnia 2019 r. Godzina 21:41 Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Szkoliliśmy organizacje pozarządowe z księgowości w ngo

W dniu 2 grudnia 2019 roku, organizacje pozarządowe z terenu powiatu bydgoskiego uczestniczyły w  nieodpłatnym szkoleniu pn. „Księgowość w organizacji pozarządowej” zainicjowanym przez Powiatową Radę Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Bydgoskiego. Szkolenie poprowadzone przez Pana Sebastiana Stefaniak – specjalistę i doradcę ds. księgowości w Stowarzyszeniu Kujawsko – Pomorski  Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych „TŁOK”, odbyło się na terenie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy.

Celem warsztatu było uzyskanie lub uaktualnienie wiedzy uczestników do celów związanych z prowadzeniem księgowości w organizacjach pozarządowych, w tym sprawozdawczością.
W trakcie szkolenia omówiono m.in. zagadnienia dotyczące:
-  księgowości w ngo, w tym: księgi rachunkowe, uproszczona ewidencja przychodów i kosztów;
- działalności nieodpłatnej i odpłatnej pożytku publicznego oraz działalności gospodarczej (charakterystyka i różnice);
- przychodów i kosztów w ngo oraz ich ewidencji z podziałem na rodzaj prowadzonej działalności;
- sprawozdawczości finansowej ngo (ważne terminy, wzory sprawozdań finansowych, sposób ich sporządzania i składania w KRS i US).
W trakcie warsztatu uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań a na zakończenie szkolenia odbyły się konsultacje indywidualne.
Uczestnicy szkolenia oprócz zdobytej wiedzy, otrzymali bezpłatne materiały szkoleniowe  oraz zaświadczenie udziału w szkoleniu.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach a nie wyraziłeś na to zgody, proszę zgłoś to na adres promocja@powiat.bydgoski.pl.

[fot. K.Wysocka]

Data dodania 04 grudnia 2019