Dziś jest piątek 06 grudnia 2019 r. Godzina 21:43 Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Szkolenie dla organizacji pozarządowych "KSIĘGOWOŚĆ W ORGANIZACJI POZARZĄDOWEJ"

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe z powiatu bydgoskiego
do udziału w bezpłatnym szkoleniu
KSIĘGOWOŚĆ   W  ORGANIZACJI  POZARZĄDOWEJ”

Prowadzenie księgowości jest obowiązkiem
każdej działającej organizacji pozarządowe
j

ADRESACI  SZKOLENIA
Szkolenie skierowane jest do organizacji pozarządowych z terenu powiatu bydgoskiego oraz osób zainteresowanych założeniem organizacji pozarządowej.

TERMIN  SZKOLENIA
2 grudnia 2019 roku, godz.: 10:00-15:00.

MIEJSCE  SZKOLENIA
Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, ul. Konarskiego 1-3, sala 408.

KORZYŚCI
Celem szkolenia jest uzyskanie lub uaktualnienie wiedzy uczestników na temat prowadzenia księgowości w organizacjach pozarządowych. Uczestnicy zostaną zapoznani z podstawowymi  pojęciami, w tym m.in. dotyczącymi ksiąg rachunkowych, uproszczonej ewidencji przychodów i kosztów, poznają różnice między działalnością odpłatną, nieodpłatną i gospodarczą oraz ewidencją przychodów i kosztów z podziałem na rodzaj prowadzonej działalności a także zdobędą wiedzę na temat sprawozdawczości finansowej (ważne terminy, obowiązujące wzory sprawozdań finansowych, sposób ich sporządzania i składania w KRS i US).

FORMA
Szkolenie odbędzie się w formie  prezentacji i wsparte zostanie przykładami dotyczącymi prezentowanej tematyki. Uczestnicy szkolenia otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe (wydruk  oraz wersje elektroniczną na wskazane adresy e-mail) oraz certyfikat udziału w szkoleniu.

REJESTRACJA
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Z jednej organizacji w szkoleniu mogą uczestniczyć maksymalnie 2 osoby.
W przypadku zgłoszeń przekraczających planowaną liczbę uczestników, zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia ilości przedstawicieli danej organizacji.

Rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o wypełnienie zgłoszenia i przesłanie do Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:  agnieszka.malinowska@powiat.bydgoski.pl lub dostarczenie osobiście do Wydziału Promocji, Kultury i Sportu (IV p. pok. 440) w godzinach pracy naszego Urzędu, w terminie do dnia 28 listopada 2019 r. do godz. 15:30.

Informujemy, że podane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prawidłowej obsługi szkolenia. Przekazanie danych osobowych przez uczestnika nie jest wymogiem ustawowym ani umownym lub warunkiem zawarcia umowy. Przekazanie danych ma charakter dobrowolny, jednak ich niepodanie skutkuje tym, że osoba której dane dotyczą nie będzie mogła wziąć udziału w spotkaniu. Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych w związku z organizacją szkoleń przez Powiat Bydgoski.

INFORMACJE I WYJAŚNIENIA
Szczegółowe informacje pod nr tel. 52) 58 35 440.

Data dodania 14 listopada 2019