Dziś jest poniedziałek 23 września 2019 r. Godzina 15:10 Imieniny Bogusława, Liwiusza, Tekli

I FORUM ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH POWIATU BYDGOSKIEGO

Uprzejmie przypominamy i zachęcamy organizacje pozarządowe do udziału w
I  FORUM  ORGANIZACJI  POZARZĄDOWYCH  POWIATU  BYDGOSKIEGO

Wydarzenie odbędzie 7 września br.  w Solcu Kujawskim na terenie Szkoły Podstawowej Nr 1 przy ul. Tartacznej.

Rejestracja uczestników przewidziana jest od godz. 9.00 do 9.30.
Uroczyste rozpoczęcie Forum o godz. 10:00.

Forum NGO będzie płaszczyzną spotkania, dialogu, wymiany wiedzy i doświadczeń na temat codziennej pracy organizacji m.in. w kontekście aspektów prawnych. Forum będzie także okazją do wymiany doświadczeń, omówienia aktualnych problemów sektora pozarządowego i nawiązania kontaktów pomiędzy lokalnymi Stowarzyszeniami.  W trakcie Forum będzie możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia zaproszonych gości. Uczestnictwo w Forum jest bezpłatne.

Ważnym punktem będzie możliwość uczestniczenia w  interesującej prelekcji Marty Łagodzińskiej nt.: Krótka historia sieci Europa Cafe 2013-2018 i plany na przyszłość oraz update europejski (m.in. bieżące fundusze i finansowanie europejskie oraz wydarzenia europejskie) oraz wprowadzenie do nowego instrumentu finansowego dla ngo.

Odbędą się również trzy równolegle prowadzone panele dyskusyjne nt.:
-  Komunikacja interpersonalna w organizacji pozarządowej - Anna Jakubczak,
-  Nadchodzące zmiany dla organizacji pozarządowych - Andrzej Rybus - Tołłoczko,
-  Wolontariat w województwie kujawsko-pomorskim po 2000 roku - Ewa Nowak - Hoppe.

W programie Forum ponadto:
- „Kawiarenka Forum”, w której będzie możliwość prowadzenia dyskusji, wymiany doświadczeń i osiągnięć ngo,
-   prezentacje „dobrych praktyk”,
-   rozstrzygnięcie konkursu „Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2019”,
-   zbiórka krwi „Szlakiem 8 kropli nadziei” - 97.przystanek.

Atrakcją Forum będą  stoiska kulinarne oraz występy artystyczne m.in.:
- pokaz Strongman Mariusz MAREN Dąbrowski,
- pokaz tańca - Dorota Gołębiowska z zespołem,
- pokazy z zakresu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - WOPR - Roman Guździoł z grupą ratowników  oraz OSP (ścianka wspinaczkowa).

Program Forum poniżej.

Szczegółowe informacje u organizatora wydarzenia: Stowarzyszenia Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej Związku Harcerstwa Polskiego Dom Harcerza w Solcu Kujawskim  pod numerem telefonu: 532-975-710.

Do zobaczenia na miejscu!

PROGRAM   FORUM

Data dodania 03 września 2019