Dziś jest sobota 20 kwietnia 2019 r. Godzina 12:29 Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

NABÓR NA SZKOLENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH "Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zlecaniu zadań publicznych organizacjom pozarządowym."

Od 1 marca 2019 roku obowiązują nowe wzory ofert, sprawozdań i umów na realizację zadania publicznego, w związku z powyższym serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe z powiatu bydgoskiego do udziału w szkoleniu
„Nowelizacja ofert, umów i sprawozdań w zlecaniu zadań publicznych organizacjom pozarządowym.”

ADRESACI  SZKOLENIA
Szkolenie skierowane jest do organizacji pozarządowych – Stowarzyszeń, Fundacji z terenu powiatu bydgoskiego.

TERMIN  SZKOLENIA
15 maja 2019 roku, godz.: 10:00-14:00.

MIEJSCE  SZKOLENIA
Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, ul. Konarskiego 1-3, sala 408.

KORZYŚCI
Celem warsztatu jest uzyskanie lub uaktualnienie wiedzy uczestników do celów związanych z realizacją zadań publicznych powiatu bydgoskiego na temat procedur obowiązujących w otwartych konkursach ofert ogłaszanych przez Powiat Bydgoski. Omówienie zmian jakie nastąpiły we wzorach ofert, umów i sprawozdaniach do konkursów i małych grantów.

PROGRAM  SZKOLENIA
W trakcie szkolenia zostaną omówione, m.in. następujące zagadnienia:
1)  Omówienie elementów druku oferty –
- jak przygotować ofertę: opis działań, potrzeb i rezultatów, wskaźniki i mierzenie rezultatów,
-  zasady konstrukcji budżetu zadania,
2)  Umowa realizacji zadania publicznego:
-  zasady i terminy ponoszenia wydatków, przesuwania między pozycjami/ kategoriami kosztorysu,
-  przekazywanie środków jednorazowym przelewem i transzami,
- prowadzenie dokumentacji związanej z zadaniem – księgowość, opis faktur i zasady odpowiedzialności za nie prowadzenie księgowości,
-  rozliczenie wkładu osobowego i rzeczowego,
-  procedura zwrotu dotacji,
-  inne wymogi wprowadzone przez umowę,
- załączniki do umowy.
3)  Sprawozdanie z realizacji zadania:
-  elementy sprawozdania,
- sprawozdanie częściowe i końcowe,
- rozliczenie części merytorycznej i finansowej,
- rozliczenie rezultatów
- załączniki do sprawozdania,
4)  Omówienie procedury oraz druków oferty i sprawozdania stosowanych do trybu art. 19 a – małych grantów.

FORMA
Szkolenie odbędzie się w formie  prezentacji i wsparte zostanie przykładami dotyczącymi prezentowanej tematyki. Uczestnicy szkolenia otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe (wydruk  oraz wersje elektroniczną na wskazane adresy e-mail) oraz certyfikat udziału w szkoleniu.

PROWADZĄCY
Artur Gluziński
Zajmuje się zagadnieniami współpracy administracji publicznej z organizacjami pozarządowymi. Doświadczony i ceniony wykładowca. Pracował w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej. Wykładowca akademicki, doświadczony szkoleniowiec. Autor książki dotyczącej ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Powołany przez Ministra Rozwoju Regionalnego jako ekspert do oceny projektów realizowanych w ramach programów operacyjnych w dziedzinie "Umacnianie społeczeństwa obywatelskiego, w tym wsparcie organizacji pozarządowych oraz partnerów społecznych i gospodarczych". Szkolił inspektorów kontroli RIO w Katowicach.

REJESTRACJA
Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.
Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Z jednej organizacji w szkoleniu może uczestniczyć maksymalnie 1 osoba.
W przypadku zgłoszeń przekraczających planowaną liczbę uczestników, zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia ilości przedstawicieli danej organizacji.

Rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o wypełnienie zgłoszenia i przesłanie do Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: agnieszka.jedrak@powiat.bydgoski.pl  lub dostarczenie osobiście do Wydziału Promocji, Kultury i Sportu (IV p. pok. 440) w godzinach pracy naszego Urzędu, w terminie do dnia 30 kwietnia 2019 r. do godz. 16:00.

Informujemy, że podane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prawidłowej obsługi szkolenia. Przekazanie danych osobowych przez uczestnika nie jest wymogiem ustawowym ani umownym lub warunkiem zawarcia umowy. Przekazanie danych ma charakter dobrowolny, jednak ich niepodanie skutkuje tym, że osoba której dane dotyczą nie będzie mogła wziąć udziału w spotkaniu.

INFORMACJE I WYJAŚNIENIA
Szczegółowe informacje pod nr tel. (052) 58 35 440.

Data dodania 27 marca 2019