Dziś jest niedziela 20 października 2019 r. Godzina 13:29 Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Nabór na szkolenie pn. "RODO - ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych" dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu bydgoskiego

Serdecznie zapraszamy organizacje pozarządowe z terenu powiatu bydgoskiego do udziału w szkoleniu pn. „RODO – ochrona danych osobowych w organizacjach pozarządowych

ADRESACI  SZKOLENIA

Szkolenie skierowane jest do organizacji pozarządowych – Stowarzyszeń, Fundacji z terenu powiatu bydgoskiego.

TERMIN  SZKOLENIA

20 września 2018, godz.: 11:00-14:00

MIEJSCE  SZKOLENIA

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, ul. Konarskiego 1-3, s. 408

KORZYŚCI

Zapoznanie lub uaktualnienie wiedzy uczestników z zapisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, ich przetwarzania i przechowywania, swobodnego przepływu takich danych w organizacjach pozarządowych oraz przedstawienie roli i obowiązków organizacji administrujących danymi osobowymi zgodnie z aktualnym stanem prawnym w związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679  z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1).

PROGRAM  SZKOLENIA

W trakcie szkolenia zostaną omówione, m.in. następujące zagadnienia:

-        Ochrona danych osobowych w prawie w organizacjach pozarządowych,

-        Polityka bezpieczeństwa informacji,

-        Dane wrażliwe,

-        Zasady zbierania i przechowywania danych osobowych,

-        Upoważnienia, ewidencja upoważnień.

FORMA

Szkolenie odbędzie się w formie  prezentacji i wsparte zostanie przykładami dotyczącymi prezentowanej tematyki. Uczestnicy szkolenia otrzymają bezpłatne materiały szkoleniowe (wydruk  oraz wersje elektroniczną na wskazane adresy e-mail) oraz certyfikat udziału w szkoleniu.

PROWADZĄCY

Andrzej Rybus-Tołłoczko - administratywista, ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, od 11 lat pracuje w urzędach samorządowych i rządowych. Od 19 lat działa w sektorze pozarządowym. Prowadził własną organizację pozarządową prowadzącą wiele jednostek organizacyjnych. Obecnie aktywnie działała m.in. w Chorągwi Mazowieckiej Związku Harcerstwa Polskiego oraz Federacji Organizacji Pozarządowych "Pomocni Mazowszu". Pełni również funkcje w ciałach dialogu społecznego. Jest współprzewodniczącym Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego przy Marszałku Województwa Mazowieckiego, przewodniczącym Konwentu Wojewódzkich Rad Działalności Pożytku Publicznego. Prowadzi szkolenia dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i urzędów.

REJESTRACJA

Udział w szkoleniu jest nieodpłatny.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Z jednej organizacji w szkoleniu mogą uczestniczyć maksymalnie 2 osoby.

W przypadku zgłoszeń przekraczających planowaną liczbę uczestników, zastrzegamy sobie prawo do ograniczenia ilości przedstawicieli danej organizacji.

Rejestracja za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o wypełnienie zgłoszenia i przesłanie do Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres:  agnieszka.jedrak@powiat.bydgoski.pl lub dostarczenie osobiście do Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich (IV p. pok. 440) w godzinach pracy naszego Urzędu, w terminie do dnia 19 września 2018 r. do godz. 15:00.

Informujemy, że podane dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu prawidłowej obsługi szkolenia. Przekazanie danych osobowych przez uczestnika nie jest wymogiem ustawowym ani umownym lub warunkiem zawarcia umowy. Przekazanie danych ma charakter dobrowolny, jednak ich niepodanie skutkuje tym, że osoba której dane dotyczą nie będzie mogła wziąć udziału w spotkaniu.

Informacja o zasadach przetwarzania danych osobowych w związku z organizacją szkoleń przez Powiat Bydgoski.

INFORMACJE I WYJAŚNIENIA

Informacji na temat szkolenia udziela Agnieszka Jędrak pod nr tel. 52) 58 35 440.

e-mail: agnieszka.jedrak@powiat.bydgoski.pl

Data dodania 03 września 2018