Dziś jest poniedziałek 08 sierpnia 2022 r. Godzina 09:28 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Światowy Dzień Wolontariatu w Powiecie Bydgoskim 2013 - relacja

5 grudnia w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim, pod honorowym patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego Ewy Mes, odbyło się uroczyste seminarium z okazji Światowego Dnia Wolontariatu. Było ono okazją do podsumowania akcji promującej pracę społeczną na terenie powiatu bydgoskiego. W części sesyjnej wystąpili prelegenci z takich organizacji jak Fundacja Wiatrak, Polska Akcja Humanitarna, Fundacja Kronenberga. Byli laureaci marszałkowskiego konkursu „Wolontariat w akcji”, jak Caritas Brodnica, Liga Kobiet Polskich, Hospicjum Światło, czy stowarzyszenie Health Is Trendy. Bardzo ciekawą była prezentacja wolontariatu pracowniczego Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego z Kielc.

Uczestnikami  specjalnymi byli uczniowie szkół gimnazjalnych z opiekunami z terenu powiatu bydgoskiego. To oni w części warsztatowej szukali odpowiedzi na kluczowe dla wolontariuszy pytania: Jak rozpoznać, że ktoś potrzebuje pomocy wolontariusza?, oraz Co możemy zaproponować i komu? Słowa uznania za bezinteresowne oddawanie siebie innym do młodych ludzi skierowali Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Starosta Bydgoski Wojciech Porzych i Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Anna Łukaszewska. Marszałek Piotr Całbecki w wysłanym do uczestników liście podkreślił, że wolontariusze oferują nam wszystko, czego nie można kupić za największe pieniądze.

Na końcu rozstrzygnięto konkurs  na najciekawszą inicjatywę wolontariacką. Zadanie  zrealizowało Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz przy udziale finansowym ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, oraz w ramach inicjatywy lokalnej ze środków Powiatu Bydgoskiego. Patronat medialny nad akcją objęło Polskie Radio Pomorza i Kujaw i Telewizja Regionalna Bydgoszcz.

Źródło: Andrzej Jurak Towarzystwo Rozwoju Gminy Dobrcz

Data dodania 09 grudnia 2013