Dziś jest czwartek 02 grudnia 2021 r. Godzina 08:04 Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Zgłoś się na bezpłatną mammografię z okazji Dnia Kobiet!

Masz 40 – 75 lat? Wyjątkowa możliwość dla pań nie kwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badanie mammograficzne.

Miesiąc marzec i przypadający w tym terminie Dzień Kobiet jest doskonałą okazją do zadbania o swoje zdrowie!

Badania można będzie wykonać:
Białe Błota – 23, 24 i 25 marca przy Urzędzie Gminy, ul. Szubińska 7;
Nowa Wieś Wielka – 23 i 24 marca przy przychodni Zdrowia, ul. Bydgoska 14;
Koronowo – 23 – 26 marca przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji obok Domu Pomocy Społecznej , Pomianowskiego 1;
Osielsko – 25 marca przy Galerii Osielsko, ul. Szosa Gdańska 49;
Dąbrowa Chełmińska – 26 marca przy Remizie Strażackiej;
Solec Kujawski – 26 i 28 marca przy Hali Sportowej, ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 3;
Bydgoszcz – 27 marca przy Hali Łuczniczka, ul. Toruńska.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE:

Dla kogo? Kiedy? W jakim wieku?

O EOG, NMS i Grupie LUX MED

[Źródło: Agata Jabłonowska, LUX MED Diagnostyka]