Dziś jest czwartek 29 października 2020 r. Godzina 03:57 Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Ćwiczenie obronne „KOBRA-13” - relacja

Dnia 30 października br. odbyło się na terenie gminy Dabrowa Chełmińska ćwiczenie obronne „KOBRA-13” realizowane wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, Urząd Gminy Dąbrowa Chełmińska oraz służby, inspekcje i straże, które swym działaniem obejmują nasz region. W ramach ćwiczenia uruchomiono system, Stałych Dyżurów, zwołana posiedzenie połączonych składów gminnego i powiatowego zespołu zarządzania kryzysowego oraz przeprowadzono ćwiczenie praktyczne na terenie Zakładu Pinguin Foods Polska sp z o.o. w Dąbrowie Chełmińskiej. Zadaniem utworzonego na terenie Urzędu Gminy sztabu, któremu przewodniczył pan Zbigniew Łuczak Wicestarosta Bydgoski oraz pan Radosław Ciechacki Wójt Gminy Dąbrowa Chełmińska było aplikacyjne rozwiązywanie problemów związanych ostrzeżeniem mieszkańców gminy o zagrożeniu oraz z zapewnieniem bezpiecznej ewakuacji ludzi i zwierząt. W końcowym podsumowaniu, przebieg ćwiczenia  i realizację zadań oceniono bardzo dobrze, duży na to wpływ miało przygotowanie przedstawicieli bydgoskich służb, inspekcji i straży takich jak: Komenda Miejska PSP, Komenda Miejska Policji, Wojewódzka Inspekcja Ochrony Środowiska, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Powiatowy Inspektorat Weterynarii, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz pracowników jednostek samorządowych i Zakładu Pinguin Foods Polska sp z o.o.

Źródło: Tomasz Federowicz, Wydział Organizacyjny i Spraw Obywatelskich

Data dodania 31 października 2013