Dziś jest poniedziałek 08 sierpnia 2022 r. Godzina 08:41 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Oferta sieci Enterprise Europe Network dla przedsiębiorców !!!

Do końca 2014 roku przedsiębiorcy mogą korzystać z usług sieci Enterprise Europe Network oraz instrumentów finansowych w programie ramowym na rzecz konkurencyjności i innowacji
CIP (ang. Competitiveness and Innovation Framework Programme - CIP). Jest to możliwe dzięki uchwale podjętej przez Radę Ministrów 7 stycznia 2014 roku.

Sieć Enterprise Europe Network organizuje działania mające na celu umiędzynarodowienie sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zadania realizowane przez sieć polegają na:

• pomocy przedsiębiorcom w znalezieniu partnerów do współpracy gospodarczej oraz transferu technologii,
  • organizacji wyjazdów polskich firm na targi i misje,
  • przeprowadzaniu audytów technologicznych,
  • wymianie ofert technologicznych między przedsiębiorcami.

Więcej o ofercie EEN można dowiedzieć się ze strony www.een.org.pl

W województwie kujawsko-pomorskim ośrodkiem EEN jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. (www.tarr.org.pl)

Mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą skorzystać z oferty instrumentów finansowych Programu CIP (Programu ramowego na rzecz konkurencyjności i innowacji w latach 2008-2013). Obejmują one działania takie jak inwestycje w fundusze wysokiego ryzyka czy systemy poręczeń, kredytów i pożyczek dla przedsiębiorców. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie programu www.cip.gov.pl

W załączeniu informacja przesłana przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki, Prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego -  Janusza Piechocinskieg.

Program Wieloletni dotyczący udziału Polskiw programie CIP przedłuzony do końca  2014 roku

Data dodania 30 stycznia 2014