Dziś jest sobota 26 listopada 2022 r. Godzina 09:31 Imieniny Leona, Leonarda, Lesławy

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla zawodników i trenerów z terenu powiatu bydgoskiego

Salę konferencyjną  Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy w dniu 8 listopada br. wypełnili młodzi sportowcy, trenerzy z terenu powiatu bydgoskiego. Na zaproszenie Wojciecha Porzycha, Starosty Powiatu Bydgoskiego w wydarzeniu uczestniczyli m.in. Członkowie Zarządu, Radni Powiatu Bydgoskiego, Członkowie Rady Sportu, włodarze gmin, oraz pozostali zaproszeni goście. Uroczystość otworzył Starosta Bydgoski Wojciech Porzych. Głównym celem było uhonorowanie zawodników, trenerów, a także gmin za wysokie osiągnięcia sportowe. Uroczystość poprowadził Andrzej Kubiak – Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy. Najlepsi zawodnicy i trenerzy otrzymali gratulacje, statuetki oraz upominki z rąk Starosty Bydgoskiego Wojciecha Porzycha oraz Wicestarosty Zbigniewa Łuczaka.

Po wręczeniu nagród dla Laureatów zostały  wręczone puchary dla trzech najlepszych klubów sportowych wg. Klasyfikacji Klubów  w Rankingu Ministerstwa Sportu za rok 2022:

I miejsce UKS „Czapla” Białe Błota,

II miejsce ULKS „Zryw” Dobrcz,

III miejsce UKS „Szabla” Brzoza.

Uroczystość uświetniła grupa tancerzy z „Fabryki Tańca Joanny Grabowskiej” Jagoda Twardowska wraz z Tymoteuszem Korczyk, którzy niedawno zdobyli wicemistrzostwo w tańcach latynoamerykańskich i standardowych w kategorii junior oraz występ skrzypków Hatidza i Rustem Emiratli  (mama z synem). Jest to rodzina Krymskich Tatarów, muzyków od kilku pokoleń.

Zwieńczeniem imprezy było wręczenie Staroście Wojciechowi Porzych medalu za zasługi dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przez Członka Zarządu, Radnego Rady Powiatu Bydgoskiego, Prezesa Rejonowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy Romana Guździoła.

Oficjalna część wydarzenia zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami.

Data dodania 10 listopada 2022