Dziś jest poniedziałek 08 sierpnia 2022 r. Godzina 09:18 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Wyniki Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci.

20 i 21 kwietnia 2022 r. na boisku w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Brzozie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w koszykówce dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji przystąpiły dwie drużyny dziewcząt oraz chłopców spośród wszystkich szkół podstawowych Powiatu Bydgoskiego.

Zwycięzcami zawodów w kategorii dziewcząt została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych. U chłopców drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową w Dobrczu. Oba zespoły zdobyły prawo udziału w ćwierćfinałach wojewódzkich. Miejsce drugie przypadło drużynom z Brzozy. Organizatorami Mistrzostw byli UKS „Szabla Brzoza”, Szkoła Podstawowa w Brzozie. Zespoły otrzymały puchary, dyplomy, medale oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy, które reprezentował Dyrektor Wydziału promocji, Kultury i Sportu Pan Andrzej Kubiak.

Na okoliczność zakończenia długoletniej pracy w charakterze sędziego piłki nożnej na szczeblu centralnym  Pana Dariusza Ignatowskiego, Dyrektor Andrzej Kubiak złożył podziękowania za trud i wysiłek w rozwój piłki nożnej poprzez pełnienie wymagającej i niezwykle odpowiedzialnej funkcji sędziego piłkarskiego wraz z życzeniami dalszych sukcesów zawodowych. Pan Dariusz zamierza nadal pełnić funkcję sędziego na boiskach regionu od IV ligi do B klasy.

Gośćmi honorowymi turnieju byli Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Pan Wojciech Oskwarek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzozie Pan Aleksander Królikowski.

Tabela dziewcząt

30 pkt Strzelce Górne – Brzoza 8 pkt