Dziś jest czwartek 30 czerwca 2022 r. Godzina 07:18 Imieniny Arnolda, Emiliany, Lucyny

Komunikat z Uroczystego otwarcia Kompleksu naturalnych tras rowerowych w Solcu Kujawskim

2 kwietnia 2022 r. odbyło się uroczyste otwarcie Kompleksu naturalnych tras rowerowych w Solcu Kujawskim. Kompleks wybudowano pod koniec ub. roku jednak otwarcie zaplanowano na wiosnę licząc na korzystniejsze warunki atmosferyczne. Udało się to połowicznie, świeciło piękne słońce, jednak temperatura nie była najwyższa. Na szczęście ogrom wrażeń i atrakcji sprawił, że nikomu nie było zimno. Organizatorem uroczystości był Urząd Miejski w Solcu Kujawskim oraz solecki klub UKS Top. Partnerami przedsięwzięcia natomiast byli: Salon rowerowy Aljot w Solcu Kujawskim (główny sponsor), Grupa Bizon (zabezpieczenie medyczne), Piekarnia Grochola Prawdziwy Chleb (pyszne drożdżówki) LSV Technika (profesjonalne nagłośnienie) oraz solecki Nasz Bar (ciepła herbata oraz grochówka).

Kompleks tras jest jednym z trzech projektów zgłoszonych w Budżecie Obywatelskim. Składa się z trzech jednokierunkowych pętli o różnej skali trudności – zielonej (ok. 300 metrów) , niebieskiej (ok. 700 metrów) oraz czerwonej (ok. 1700 metrów). Ślad tras wije się w soleckim parku pomiędzy ulicami Kujawską a Garbary. Na każdej umiejscowione są przeszkody – hopki, gapy, stoliki, górki, kamienie na trasie, ciągi górek – łącznie 22 przeszkody (4 na trasie zielonej, 7 na niebieskiej i 11 na czerwonej). Na starcie wszystkich tras znajduje się wiata wypoczynkowa.

Po części oficjalnej oraz uroczystym przecięciu wstęgi na zgromadzonych czekały rozmaite atrakcje. Głównym punktem była konkurencja „Przejazdów na czas” polegająca na jak najszybszym jednokrotnym pokonaniu trasy. Grupy młodsze pokonywały trasę zieloną, grupy starsze – trasę niebieską. Osoby czekające na swój przejazd mogły posmakować rozgrzewającej herbaty i smacznej drożdżówki a później również wyśmienitej grochówki. Salon rowerowy Aljot przeprowadzał losowania Rowerowego Koła Fortuny oraz wypożyczał do testów rowery elektryczne. Można było również spróbować swoich sił w jeździe w alkogoglach. Po dwóch godzinach rywalizacji sędziowie podsumowali klasyfikacje poszczególnych grup wiekowych konkurencji „Przejazdów na czas”, oto medaliści:

* chłopcy (roczniki 2012 i młodsi) – trasa zielona ok. 300 m (startowało 12 zawodników):

1. Michał Marek                 (1 minuta:23 sekundy)

2. Krzysztof Żerebiec         (1:28)

3. Jan Batkowski                (1:31)

* dziewczęta (roczniki 2009 - 2011) – trasa zielona ok. 300 m (startowało 5 zawodniczek):

1. Zofia Gracz                      (1:43:53)

2. Maria Klepacz                 (1:43:89)

3. Lena Nawrocka               (1:44:12)

* chłopcy (roczniki 2009 - 2011) – trasa zielona ok. 300 m (startowało 9 zawodników):

1. Mateusz Kowalski            (1:09)

2. Sasza Heweryszyn           (1:13)

3. Marceli Przybylski            (1:16)

* chłopcy (roczniki 2006 - 2008) – trasa niebieska ok. 700 m (startowało 11 zawodników):

1. Szymon Czarczyński        (2:24)

2. Maciej Nowiński               (2:40)

3. Kacper Kozak                   (2:49)

* kobiety (roczniki 2005 i starsi) – trasa niebieska ok. 700 m (startowały 4 zawodniczki):

1. Anna Ostrowska               (2:45)

2. Beata Iwan                       (3:09)

3. Zuzanna Rączka               (3:28)

* mężczyźni (roczniki 2005 i starsi) – trasa niebieska ok. 700 m (startowało 18 zawodników):

1. Oskar Rozwadowski        (1:57)

2. Wojciech Kiziuk               (2:12)

3. Wiktor Łapaczyński         (2:13)

Łącznie wystartowało 59 osób. Czołowe trójki obok medali i dyplomów nagrodzono także voucherami do salonu rowerowego Aljot w Solcu Kujawskim. Wybrano również najmłodszego uczestnika konkurencji, którym okazał się Jakub Wysocki.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie spędzili z nami czas i tym dzięki którym uroczystość się odbyła. W przyszłości planujemy niejednokrotnie organizację zawodów zarówno we wspomnianym Kompleksie, jak i tradycyjnych Wyścigów Rowerowych , które od trzech lat solecki UKS Top przeprowadza z okazji Dnia Dziecka.

Kolejna ich edycja już w tym roku, za niespełna dwa miesiące.

Szczegóły wkrótce, do zobaczenia!

[mat. Łukasz Czarczyński]

Data dodania 05 kwietnia 2022