Dziś jest sobota 25 czerwca 2022 r. Godzina 16:56 Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych

W czwartek (24 lutego 2022) na Sali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych w Koronowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w Piłce Koszykowej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami tych zawodów był KS Spartakus Koronowo dzięki wsparciu z dotacji Powiatu Bydgoskiego.

Z zespołów damskich zgłosiły się reprezentacje ZSZ Koronowo oraz LO Koronowo. W meczu dziewcząt od początku prowadziły uczennice miejscowego LO, które ostatecznie pewnie pokonały koleżanki z ZSZ 21:2.

W rywalizacji chłopców wzięły udział 3 zespoły : ZSZ Koronowo, LO Koronowo oraz ZSAE Karolewo. Najlepsi okazali się panowie z Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych z Karolewa, którzy wygrali wszystkie swoje mecze i zdobyli tytuł Mistrza Powiatu Bydgoskiego. Wyniki poszczególnych meczy przedstawiają się następująco:

- ZSZ Koronowo  - LO Koronowo   15 : 8
- LO Kronowo – ZSAE Karolewo    5:14
- ZSZ Koronowo – ZSAE Karolewo   4:15

Ostateczna kolejność rywalizacji chłopców :

1. ZSAE Karolewo
  2. ZSZ Koronowo
  3. LO Koronowo

Wszystkie zespoły i uczestnicy otrzymali medale i puchary. Panowie z ZSAE w Karolewie oraz uczennice LO w Koronowie wywalczyły prawo  reprezentowania  Powiatu Bydgoskiego w ćwierćfinałach wojewódzkich. Gratulujemy i życzy sukcesów w dalszych etapach.

Data dodania 25 lutego 2022