Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 r. Godzina 02:43 Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ostrzeżenie Meteorologiczne oblodzenie 02-03.12.2021

Zjawisko: oblodzenie

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: brodnicki, bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, golubsko-dobrzyński, Grudziądz, grudziądzki, rypiński, sępoleński, świecki, Toruń, toruński, tucholski i wąbrzeski.

Ważność: od godz. 20:00 dnia 02.12.2021 do godz. 08:00 dnia 03.12.2021

Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -8°C.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk: Dariusz Gimiński

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 147.

Data dodania 02 grudnia 2021