Dziś jest czwartek 20 stycznia 2022 r. Godzina 03:19 Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Ostrzeżenie meteorologiczne silny wiatr 02.12.2021

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega:

Zjawisko: Silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty

Ważność: od godz. 03:00 dnia 02.12.2021 do godz. 17:00 dnia 02.12.2021

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk: Maria Poświata

Źródło informacji: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 146.

W związku z powyższym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, bezwzględnego unikania miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu, prosimy nie parkować samochodów w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych, pozamykanie okien (również na klatkach schodowych), usunięcie z parapetów wszelkich nie umocowanych przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić szkody, sprawdzenie zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów, itp.

Data dodania 01 grudnia 2021