Dziś jest wtorek 07 grudnia 2021 r. Godzina 00:00 Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Ostrzeżenia meteorologiczne o silnym wietrze 21.10.2021

Na podstawie informacji otrzymanej z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega:

Zjawisko: silny wiatr

Stopień zagrożenia: 1

Obszar powiatów: wszystkie powiaty

Ważność: od godz. 12:00 dnia 21.10.2021r. do godz. 20:00 dnia 21.10.2021r.

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 85%

Uwagi: brak

Dyżurny synoptyk: Agnieszka Drwal-Tylmann

Źródło informacji: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo Nr 131.

W związku z powyższym prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, bezwzględnego unikania miejsc, gdzie występuje znaczna koncentracja starego drzewostanu, prosimy nie parkować samochodów w pobliżu drzew, słupów, trakcji elektrycznych i wysokich murów ogrodzeniowych, pozamykanie okien (również na klatkach schodowych), usunięcie z parapetów wszelkich nie umocowanych przedmiotów, które porwane przez wiatr mogą wyrządzić szkody, sprawdzenie zamocowania szyldów, reklam, anten, dźwigów, itp.

O wszelkich zauważonych zagrożeniach prosimy informować służby ratownicze lub Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 52-58-59-888)

Data dodania 20 października 2021