Dziś jest wtorek 25 stycznia 2022 r. Godzina 20:17 Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Piąta kolejna wygrana drugoligowych pingpongistów UKS Top Solec!

16 października br. piąty mecz w obecnym sezonie rozegrali drugoligowi tenisiści stołowi UKS Top Solec Kujawski. Tym razem czekał nas prawdziwy test, gdyż gościli w Chełmnie na meczu z LUKS. Obie drużyny odniosły do tej pory komplety zwycięstw także spotkanie zapowiadało się iście hitowo. W pierwszej serii spotkań najbardziej zacięty był pojedynek soleckiego nowego zawodnika, czyli niepokonanego w tym sezonie Michała Majchrzaka z Kacprem Makowskim, który poprzednie trzy sezony spędził w UKS Top. Zwycięsko z niego wyszedł Kacper, który po zaciętym boju wygrał w czterech setach. Pozostałem trzy pojedynki to pewne wygrane Mateusza Dzikowskiego po stronie gospodarzy oraz Rafała Ordzy i Darka Świdra po stronie soleckiego zespołu. Mieliśmy więc remis 2:2. Gry deblowe długo zapowiadały podział punktów, gdyż zarówno solecki debel Świder / Majchrzak, jak i para gospodarzy Dzikowski / Makowski dość pewnie wygrały po dwa pierwsze sety. Później nastąpił zwrot w obu pojedynkach, jednak o ile solecki debel dowiózł ostatecznie wygraną w czterech setach, o tyle zawodnicy LUKS nie wytrzymali szturmu pary Ordza / Wieczerzak, która zwyciężyła 3:2. To dało drużynie UKS Top bardzo ważne prowadzenie 4:2, które następnie podwyższył Michał Majchrzak pokonując 3:1 Wojciecha Gronowskiego. Potrzebowali zatem już tylko jednego punktu,aby zgarnąć całą pulę, jednak gospodarze nie zamierzali składać broni. Najpierw Dzikowski pokonał Ordzę, a następnie Makowski Świdra i zrobiło się 5:4. Do ostatniego pojedynku wyszli Jacek Wieczerzak i Tomasz Kurdyn. Minimalnie wygrany przez Kurdyna pierwszy set nie napawał solecką drużynę optymizmem, jednak kolejne trzy na szczęście padły łupem zawodnika UKS Top i ostatecznie solecka druzyna triumfowała  w tym ciężkim meczu 6:4. Po pięciu rozegranych spotkaniach UKS Top na swoim koncie ma komplet pięciu wygranych, co daje drugą pozycję w tabeli. Kolejny mecz 30 października w dalekiej Nowej Wsi Lęborskiej z Tęczą.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze starty!

[mat. Łukasz Czarczyński]

Data dodania 19 października 2021