Dziś jest czwartek 02 grudnia 2021 r. Godzina 07:59 Imieniny Balbiny, Ksawerego, Pauliny

Wyniki V edycji popularnego „Biegu Najeżonego Przeszkodami „Jeżyk”.

18 września 2021 r. na terenach leśnych Leśnictwa Rudy w Nadleśnictwie Solec Kujawski odbyła się V edycja popularnego „Biegu Najeżonego Przeszkodami „Jeżyk”. Pogoda nie była tak łaskawa jak w poprzednich edycjach, jednak nie padało, co już należy uznać za mały sukces. Dopisała za to frekwencja! Limit zgłoszeń (250) osiągnięto na kilka dni przed zawodami a finalnie w zawodach pobiegło aż 212 osób! Rywalizacja jak zawsze była emocjonująca. Niektórzy mierzyli się z rywalami, niektórzy z własnymi słabościami. Strome podbiegi, bagna oraz cała masa naturalnych i specjalnie na ta okazję stworzonych przeszkód - to wszystko czekało na śmiałków na 5 kilometrowej trasie. Ostatecznie najszybszy okazał się Marek Szostek (Julianowo), który dystans pokonał w czasie 33 minuty i 27 sekund. Drugie miejsce zajął Maciej Skibski (Świecie) – 34:21, zaś trzecie Jarosław Nowicki (Włocławek) – 35:37. Wśród pań triumfowała Dorota Stucka (Świecie) z czasem 37:08 a pozostałe miejsca na podium zajęły: Alina Podbielska (Toruń) – 40:58 i Sylwia Andrzejewska (Bydgoszcz) – 41:14. Po zakończeniu biegu najlepsze trzy osoby w klasyfikacjach kobiet i mężczyzn uhonorowane zostały pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali piękne pamiątkowe medale. Nagrodzono także trójki najlepszych zawodników: z Solca Kujawskiego - zwyciężyli Katarzyna Szulc-Trawińska oraz Krzysztof Stomski, w kategoriach Służb Mundurowych – zwyciężyli Joanna Kwiatkowska i Tomasz Osiński oraz „najbardziej doświadczonych” uczestników biegu – Ewę Ossowską oraz Romana Godziuka. Tradycyjnie ostatnim akcentem imprezy był pyszny ciepły poczęstunek, podczas którego zawodnicy mogli podzielić się emocjami, które towarzyszyły im na trasie. Organizatorem imprezy był MUKS „Start” Solec Kujawski, przy wielkiej pomocy Nadleśnictwa Solec Kujawski, OSiR Solec Kujawski, Gminy Solec Kujawski oraz OSP Solec Kujawski. Patronat nad imprezą objął Starosta Bydgoski – Wojciech Porzych.

Więcej szczegółów imprezy, galerie oraz dokładne wyniki na stronie www.biegjezyk.pl

[mat. Łukasz Czarczyński]

Data dodania 21 września 2021