Dziś jest sobota 18 września 2021 r. Godzina 07:07 Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Uwiecznione piękno powiatu w fotografii i pracach plastycznych mieszkańców...

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy zorganizował już III edycję konkursu fotograficzno-plastycznego pn. „Szlakami zabytków Powiatu Bydgoskiego”.  9 września br. Komisja Konkursowa w składzie: Przewodniczący Komisji Andrzej Kubiak oraz członkowie: Adam Lewandowski, Zenon Rydelski oraz Ewelina Leśniewska nagrodziła trzech autorów w kategorii fotograficznej oraz czterech w kategorii plastycznej.

Poniżej przedstawiamy wyniki:

Kategoria fotograficzna:

I miejsce - „Kościół pw. św. Stanisława BiM w Solcu Kujawskim” - Pani Maria Mikołajczak z Solca Kujawskiego

II miejsce - „…nie znasz dnia, ani godziny…” (kościół pw. św. Michała Archanioła we Wtelnie) - Kacper Jagielski z Koronowa

III miejsce - „Gorzelnia w Wojnowie” - Pani Dominika Szpojda z Sicienka.

Kategoria plastyczna:

I miejsce: - „Kościół św. Trójcy w Byszewie” - Pan Maciej Koszowski z Luszkowa (ŚDS w Gądeczu)

II miejsce: „Kościół w Dąbrowie” - Pani Irena Kawecka z Trzebienia (ŚDS w Gądeczu)

III miejsce: „Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Kozielcu” - Pan Patryk Chabowski z Maksymilianowa (ŚDS w Gądeczu)

Wyróżnienie: „Niezapomniana kuźnia” Suponin” - Pani Urszula Świetlik z Trzebienia (ŚDS w Gądeczu)

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na piękno, wartość historyczną, unikatowość oraz promocję zabytków znajdujących się na terenie Powiatu Bydgoskiego. Na konkurs w kategorii fotograficznej wpłynęły w tym roku 15 prac. W przypadku kategorii plastycznej wpłynęło 13 prac, z czego 4 prace ze względów formalnych zostało odrzuconych.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane fotografie i prace plastyczne uczestnikom i życzymy samych dobrych ujęć.

Data dodania 10 września 2021