Dziś jest sobota 18 września 2021 r. Godzina 07:20 Imieniny Ireny, Irminy, Stanisława

Solecki Rajd z okazji Światowego Dnia bez Samochodu!

Drugą odsłonę Soleckiego Rajdu, który odbędzie się  22 września. Tego dnia w wielu krajach na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień bez Samochodu, który niejako wieńczy obchodzony zawsze od 16 września Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze czy korzystania z komunikacji miejskiej. Trasa Rajdu będzie przebiegała przez ścieżki rowerowe Solca Kujawskiego i nie będzie uciążliwa dla mieszkańców. Zbiórka o 16.30 na parkingu OSiR, gdzie po dopełnienie wszelkich formalności (m.in. oddaniu kart/zgód uczestników) o 17.00 wyjazd zwartą kolumną, pilotowaną przed zaprzyjaźnione KTR Torpedo oraz soleckich policjantów. Dystans do pokonania do ok. 9,5 km, tempo spacerowe.

Trasa Rajdu:
* parking OSiR w Solcu Kujawskim,
* dróżka leśna („Miasteczko komunikacyjne") pomiędzy ul. Sportową i ul. Parkową,
* ul. Kujawska,
* ul. marsz. Józefa Piłsudskiego,
* ul. Lipowa,
* ul. Średnia,
* ul. Unii Europejskiej,
* ul. Rzymska,
* ul. Kujawska,
* ul. Haska,
* ul. Średnia,
* ul. Powstańców,
* ul. Garbary,
* powrót na parking OSiR w Solcu Kujawskim i wspólne zdjęcie uczestników.

Zapisy pod adresem ukstopsolec@wp.pl. Ilość miejsc ograniczona do liczby 100!

[mat. Łukasz Czarczyński]

Data dodania 09 września 2021