Dziś jest środa 01 grudnia 2021 r. Godzina 01:32 Imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza

Udany początek sezonu w wykonaniu zawodników UKS Top!

W pierwszy weekend września 4-5.09.br. zawodnicy UKS Top Solec Kujawski zainaugurowali nowy sezon występami indywidualnymi. Sobota to „I Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny w kategorii seniorów”, który rozegrano w Toruniu. Wystąpili w nim Dariusz Świder i Michał Majchrzak, którzy na co dzień stanowić będą trzon drugoligowej drużyny. Darek zanotował bardzo dobry występ i z bilansem 5 wygranych i 2 porażek uplasował się na miejscu 13 w gronie 53 zawodników. Jeszcze lepiej, a wręcz rewelacyjnie, zaprezentował się Michał, dla którego był to debiut w soleckich barwach. Po wygranych w dwóch pierwszych rundach, w trzeciej zawodnik UKS Top pokonał Marco Gollę, występującego w barwach Olimpii Grudziądz w Superlidze i awansował do pierwszej ósemki turnieju. W meczu o półfinał uległ kolejnemu zawodnikowi grającemu w najwyższej klasie rozgrywkowej Damianowi Węderlichowi z Torunia i ostatecznie sklasyfikowany został na 6 miejscu co jest bardzo dużym sukcesem. Równolegle w weekend w Międzyzdrojach odbywał się pierwszy w sezonie turniej „Grand Prix Polski w kategorii weteranów”, gdzie niemal tradycyjnie okazję do konfrontacji z całą krajową czołówką w swej kategorii miał Jacek Wieczerzak. Przypomnijmy, iż jest on dwukrotnym medalistą tegorocznych Mistrzostw Polski a tym razem ponownie potwierdził przynależność do krajowej czołówki, gdyż z bilansem 7 wygranych i 1 porażki uplasował się na trzecim miejscu w gronie aż 73 (!!!) zawodników. Solecka młodzież rozpoczęła natomiast występy od „I Wojewódzkiego Turnieju Klasyfikacyjnego w kategorii młodzików”, który w niedzielę odbył się w Sępólnie Krajeńskim. Spośród piątki reprezentantów UKS Top najwyższą lokatę zajęła Marysia Klepacz, która w gronie młodziczek zajęła bardzo dobre 5 miejsce. Debiutująca w tym gronie Wiktoria Tołysz była 17, zagrało 21 dziewcząt. Wśród młodzików Nataniel Marjanek niestety nie awansował do czołowej ósemki, jednak później wygrał wszystkie pozostałe mecze i ostatecznie uplasował się na 9 miejscu. Jego młodsi koledzy Marceli Przybylski i Bartek Maciejewski zajęli odpowiednio 17 i 25 miejsce w gronie 30 młodzików. Kolejne turnieje indywidualne, na których zagrają soleccy zawodnicy to I WTK żaków (11.09) oraz I WTK kadetów (26.09) zaś 18.09 ruszają rozgrywki ligowe, gdzie po raz pierwszy w historii zagrają aż trzy drużyny UKS Top – w II i VI lidze oraz Lidze Młodzieżowej.

Serdecznie gratulujmy i trzymamy kciuki za dalsze starty!

[mat. Łukasz Czarczyński]

Data dodania 08 września 2021