Dziś jest niedziela 24 października 2021 r. Godzina 13:23 Imieniny Arety, Marty, Marcina

Wielki sukces powiatu bydgoskiego! Drugie miejsce w Rankingu Finansowym!

Z przyjemnością ogłaszamy, że Powiat Bydgoski  wśród powiatów ziemskich  zajął 2 miejsce za rok 2020 w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce, tuż za powiatem wrocławskim, a przed poznańskim. Konkurencja była spora, ponieważ wzięto pod uwagę 314 powiatów! Jest to ogromny sukces naszego powiatu z tego względu, że w roku 2019 zajęliśmy 5 miejsce. Można śmiało stwierdzić, że posiadamy dobrą sytuację finansową na tle innych jednostek i postaramy się to utrzymać!

Ranking przygotowany został  przez Fundację Instytut Studiów Wschodnich (organizatora Forum Ekonomicznego w Karpaczu) we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Podstawowym celem rankingu było m.in. sprawdzenie i ocena kondycji finansowej jednostek samorządu terytorialnego przy uwzględnieniu sytuacji pandemicznej. Zestawienie zawiera analizę finansową ponad 2400 gmin i przeszło 300 powiatów, pod kątem udziału dochodów własnych w dochodach ogółem, relacji nadwyżki operacyjnej do dochodów ogółem, udziału wydatków inwestycyjnych w wydatkach ogółem, obciążenia wydatków bieżących wydatkami na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń, udział środków europejskich w wydatkach ogółem (bez poręczeń), relację zobowiązań do dochodów ogółem oraz udział podatku dochodowego od osób fizycznych w dochodach bieżących. . Zestawienie zostało opracowane w podziale na pięć kategorii: gminy wiejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy miejskie, miasta na prawach powiatu i powiaty ziemskie.

Link do Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020:

-Jest to dla nas zaszczyt i duma,  że  Nasz Powiat Bydgoski znalazł się w czołówce Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce. Sukces ten to efekt ciężkiej i konsekwentnej pracy -powiedział Starosta Bydgoski Wojciech Porzych.

[źródło: Forum Ekonomiczne]

Data dodania 09 lipca 2021