Dziś jest niedziela 11 kwietnia 2021 r. Godzina 21:35 Imieniny Filipa, Izoldy, Leona

Bezpłatne warsztaty fotograficzne dla mieszkańców Powiatu Bydgoskiego!

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy serdecznie zaprasza do wzięcia  udziału w bezpłatnych warsztatach fotograficznych. Warsztaty Fotograficzne organizowane są w ramach operacji pn. „ Organizacja wydarzeń i wydanie publikacji promujących walory turystyczne, przyrodnicze, ludzkie i historyczne Powiatu Bydgoskiego” współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Celem warsztatów jest zaprezentowanie walorów przyrodniczych, zabytkowych, turystycznych, architektonicznych i kulturowych, rozwinięcie pasji fotografowania oraz zapoznanie uczestników z podstawami fotografii.

I. Opis i forma warsztatów
1. Warsztaty skierowane są do mieszkańców Powiatu Bydgoskiego, których pasją jest fotografia.
2. Celem warsztatów jest zaprezentowanie walorów przyrodniczych, zabytkowych, turystycznych, architektonicznych i kulturowych, rozwinięcie pasji fotografowania oraz zapoznanie uczestników z podstawami fotografii.
3. W ramach warsztatów zorganizowane zostanie łącznie 5 spotkań, które odbywać się będą w weekendy, według harmonogramu ustalonego przez organizatora warsztatów.
4. W warsztatach może uczestniczyć grupa licząca maksymalnie 15 osób w różnym przedziale wiekowym.
5. Uczestnicy w trakcie warsztatów nabędą wiedze teoretyczną i praktyczną w zakresie fotografii.
6. Warsztaty odbywać się będą na terenie powiatu bydgoskiego w trzech punktach m.in. Gmina Koronowo, Gmina Nowa Wieś Wielka oraz Gmina Solec Kujawski.
7. Każdy uczestnik musi posiadać własny aparat fotograficzny i być mobilny ze względu na przemieszczanie się w różne zakątki.
8.  Najważniejsze zagadnienia warsztatów to: ciekawe ujmowanie obserwowanego obiektu, rozwijanie inwencji, wyobraźni i wrażliwości plastycznej, omawianie zdjęć z lotu ptaka, nocnych i astro.
9. Zwieńczeniem projektu będzie uroczysta wystawa prac uczestników, które powstały w trakcie realizacji.

II. Zgłoszenia do udziału
1. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
2. Osoby niepełnoletnie powinny posiadać pisemna zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w warsztatach fotograficznych.
3. Warsztaty adresowane są wyłącznie do posiadaczy aparatów fotograficznych.
4. Warunkiem udziału w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i jego wysłanie na adres e-mail: promocja@powiat.bydgoski.pl do dnia 15 kwietnia 2021 r.

OGŁOSZENIE O NABORZE
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY + ZGODA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO

UWAGA! O przyjęciu uczestnika na warsztaty fotograficzne decyduje kolejność zgłoszeń.  Ilość miejsc ograniczona!!!

Data dodania 26 marca 2021