Przejdź do treści

Powiat Bydgoski

Menu

Imieniny

Dziś jest czwartek 03 grudnia 2020 r. Godzina 20:01 Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Bydgoski Informator Turystyczny nr 793

W związku z wprowadzeniem obostrzeń pandemicznych (sobota 17.10.2020), spowodowanych tym, że Bydgoszcz i powiat bydgoski znalazły się w czerwonej strefie, Zarząd Klubu KTP „Wędrownik" zawiesza do odwołania organizację zebrań i rajdów klubowych. W razie konieczności załatwienia ważnych spraw klubowych istnieje możliwość spotkania się w ramach dyżuru, w świetlicy RO PTTK „Szlak Brdy" po uprzednim kontakcie telefonicznym z prezesem klubu - Tomasz Stenka tel. 505682096 (po 16-tej). Bądźmy zdyscyplinowani i bezpieczni.
 
W dniach 13-15.11.2020 Klub Krajoznawczy RO PTTK „Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na wycieczkę krajoznawczą po Mazowszu wokół Warszawy. Szczegóły wkrótce. UWAGA wycieczka zostaje przełożona
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Jerzy Bitner, kontakt: tel. 500 416 596.
Regulamin imprez na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf
 
W poniedziałek dnia 16.11.2020 o godz. 17:00 Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, sympatyków oraz Kaszubów na spotkanie do biblioteki przy ul. Dworcowej 49 w Bydgoszczy. UWAGA spotkanie odwołane
 
W poniedziałek dnia 17.11.2020 o godz. 17:30 Klub Turystów Górskich "Trawers" RO PTTK "Szlak Brdy" zaprasza wszystkich członków, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania prezentację „Wrześniowe Tatry" przedstawi Tomek Górka. Spotkanie otwarte dla wszystkich. Wstęp do świetlicy tylko w maseczkach. Ograniczenie do 10 osób. UWAGA spotkania zawieszone do odwołania.
 
We wtorek dnia 18.11.2020 o godzinie 17:40 Koło Turystyczne Fordon RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie członków i sympatyków do pubu „Omega", który znajduje się przy ul. Swobodnej 1a. Będzie gitara ze śpiewaniem. Dojazd A 65, 81 i 82, przystanek Wyzwolenia/ Swobodna oraz T 3, 5, 7 i 10, przystanek Niepodległości (dojście 200 m ul. Wyzwolenia w stronę Starego Fordonu). 
UWAGA spotkania zawieszone do odwołania
.
 
W czwartek dnia 19.11.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza tylko członków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Wstęp do świetlicy tylko w maseczkach. UWAGA spotkania zawieszone do odwołania.
 
We wtorek dnia 24.11.2020 o godz. 11:00 Turystyczny Klub Seniora RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Wstęp do świetlicy tylko w maseczkach. UWAGA spotkania zawieszone do odwołania.
 
W środę dnia 25.11.2020 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków i przyjaciół klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Stosujemy się do przepisów związanych z pandemią (maseczka lub chusta). UWAGA spotkania zawieszone do odwołania.
 
W sobotę dnia 28.11.2020 Klub Turystyczny ,,Wanożnik" zaprasza na 11 Imprezę Na Orientację z Wanożnikiem w Księżym Lesie. Start i meta w pobliżu Bydgoszczy Fordonu na terenie Księżego Lasu (przedłużenie ul. Sudeckiej). Dojazd: Pętla Łoskoń T 3, 5, A 65, pętla Tatrzańskie A 69, 74, 81, 82, 83, 89, 95, 97. Dokładne miejsce i czas startu zostanie podane każdej drużynie osobno do 27.11.2020. Trasy:
TP: trasa turystyczno-krajoznawcza dla początkujących ok. 3 km (7 PK) (niezależnie od wieku), dzieci pod opieką osób dorosłych, drużyny maks. 5 osobowe. Mapa topograficzna InO kolorowa z 1994 r.
TU: trasa turystyczno-krajoznawcza dla średnio zaawansowanych ok. 8 km (16 PK) (niezależnie od wieku) startują indywidualnie lub w drużynach 2 osobowych. Mapa topograficzna InO kolorowa z 1994 r.
Zgłoszenia tylko drogą elektroniczną na adres: szlakitadeusza@gmail.com ,
ewentualnie telefonicznie pod nr 602 239 253 do dnia 24.11.2020. W związku z zagrożeniem spowodowanym wirusem COVID-19 możliwość udziału w  imprezie będą miały osoby, zespoły zgłoszone i potwierdzone w wyznaczonym terminie (ilość drużyn ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń).
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora: Tadeusz Frymark - kontakt: tel. 602 239 253.
 
W czwartek dnia 03.12.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza swoich członków na krótkie zebranie informacyjne do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). W czasie zebrania obowiązują nas zasady dystansu społecznego. Wstęp do świetlicy tylko w maseczkach.
 
W poniedziałek dnia 07.12.2020 o godz. 17:00 Koło Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków koła oraz pozostałych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Pobyt w świetlicy tylko w maseczkach. Wstęp wolny.
 
W czwartek dnia 10.12.2020 o godz. 17:00 Klub Krajoznawczy oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zapraszają wszystkich miłośników krajoznawstwa oraz tych którzy chcieliby razem poznawać region i nie tylko, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). W programie prelekcja połączona z wyświetleniem filmu kolegi Adama Chylińskiego. Temat prelekcji: "Trasa turystyczna statkiem wzdłuż wybrzeży Norwegii od Bergen do granicy z Rosją" cz. 2. Podczas spotkania będzie można otrzymać informator "Krajoznawstwo zamknięte w odznakach" oraz zdobyć kolejne punkty do odznaki „Przyjaciel RPK PTTK Bydgoszcz". UWAGA!!! liczba uczestników ograniczona jest do 10 osób, obowiązują też zaostrzenia sanitarne z powodu koronawirusa. Będzie można skorzystać ze zbiorów biblioteki RPK. Można zdobyć kolejne punkty na odznakę Przyjaciel RPK PTTK Bydgoszcz. Wstęp do świetlicy tylko w maseczkach.
 
W sobotę dnia 16.01.2021 zapraszam na rajd krajoznawczy 16 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska. W programie: wędrówka po borowiackich lasach i bagnach, w otoczeniu rzek i jezior – trasa zostanie wybrana w zależności od warunków pogodowych (ok. 15 km), na zakończenie wędrówki - ognisko (zabrać kiełbaski). Dojazd autokarem. Zbiórka 6:20 przy byłym Tesco, odjazd 6:30 (z Fordonu – przystanek Twardzickiego/Witosa zbiórka o 6:00). Powrót do Bydgoszczy około 19:00. Koszt przejazdu ok. 40,- zł (uzależniony od ilości uczestników i długości dojazdu). Ilość miejsc ograniczona. Organizator zastrzega sobie zmiany w programie. Proszę zabrać odpowiednie obuwie turystyczne (warto założyć stuptuty) - teren pagórkowaty, częściowo podmokły i bagienny.
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Tadeusz Frymark Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail  szlakitadeusza@gmail.com
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Kalendarz imprez turystycznych R. O. PTTK 'Szlak Brdy" w 2020 roku na stronie:
Kalendarz imprez turystycznych KTP „Wędrownik" w 2020 roku na stronie:
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Artykuły o tematyce turystycznej Marka Weckwertha, obecnie ukazują się w każdą sobotę w Gazecie Pomorskiej z tytułem: "Marek Weckwerth proponuje" (Turystyka) w sobotę 14.11.2020 ukazał się artykuły o spływie po szlaku pięciu rzek na Kaszubach oraz tylko w wersji elektronicznej o Zamkach Krzyżackich oraz 10 mostach na Wiśle.
Poprzednie artykuły na stronach:
Artykuł Krajobraz regionu jak malowany. Najpiękniejszy znajdziemy nad Wisłą jest na stronie: http://www.pomorska.pl/turystyka/a/krajobraz-regionu-jak-malowany-najpiekniejszy-znajdziemy-nad-wisla,12965532/
Można też czytać i komentować artykuły turystyczne w internetowym wydaniu Gazety Pomorskiej
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Wojewódzka Komisja Turystyki Pieszej PTTK woj. Kujawsko - Pomorskiego informuje, że organizuje egzamin eksternistyczny dla kandydatów na Przodownika Turystyki Pieszej III stopnia oraz na rozszerzenie uprawnień przodownickich:
Egzamin odbędzie się w Bydgoszczy (ul. Sienkiewicza 1/I) w sobotę dnia 12.12.2020 o godz. 10:00.
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest przesłanie wypełnionego wniosku o przyznanie/rozszerzenie uprawnień PTP (nowy wzór wniosku do pobrania na stronie: ktpzg.pttk.pl) potwierdzonego przez macierzystą OKTP (Oddział PTTK) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 12 listopada 2020 r. Wniosek powinien być czytelnie wypełniony, kompletny. Obowiązkowo opisać samodzielnie poprowadzone trasy (druga strona wniosku). Wniosek powinien być podpisany przez kandydata oraz przewodniczącego OKTP (ewentualnie prezesa Oddziału) i opatrzony w odpowiednie pieczątki. Osoby przyjeżdżają na egzamin na własny koszt.
Osoby przystępujące do egzaminu na rozszerzenie uprawnień przodownickich winny mieć ze sobą aktualne legitymacje PTTK i PTP oraz książeczki OTP ze zweryfikowaną stosowną odznaką. Kandydaci na przodownika powinni mieć ze sobą aktualne legitymacje PTTK,  książeczki OTP ze zweryfikowaną stosowną odznaką oraz zdjęcie do legitymacji PTP.
UWAGA!!! Podczas egzaminów obowiązują zalecenia sanitarne związane z koronawirusem.
Informacje i zapisy (składanie wniosków - wyłącznie oryginały w formie papierowej) na adres: Zdzisław Gostomski, 86-200 Chełmno, os. Kopernika 2/60, tel. 662 581 591 e-mail: z.gostomski@gmail.com
Informacje: Marek Klain, kontakt: tel. 603 187 444 e-mail  ropttkszlakbrdy@gmail.com
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
KTP „Wędrownik" zorganizował konkurs fotograficzny na temat: " Wędrówki w obiektywie ".
Fotografie można obejrzeć w Galerii Podróżnika w świetlicy R.O. PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I.
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Wysokość składki rocznej w 2020 roku:
• 65 zł - składka normalna
• 40 zł - składka ulgowa
• 30 zł - składka ulgowa młodzieżowa
• 20 zł - składka ulgowa opłacana od 1 września
Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:
• rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej dwie osoby małoletnie (składka rodzinna),
• emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,
• bezrobotni,
• osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.
Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej młodzieżowej są:
• opiekunowie szkolnych kół PTTK,
• osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,
• młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca - do ukończenia 26 roku życia,
Zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej są:
• Członkowie Honorowi PTTK,
• dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
• dzieci i młodzież ze szkół specjalnych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
• uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia.
 
Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK oraz znaczek organizacyjny (w wysokości 8 zł).
Obecnie wpisowe wynosi:
• 20 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,
• 10 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),
• 8 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.
 
 
Wysokość składki rocznej w 2021 roku:
• 65 zł - składka normalna
• 40 zł - składka ulgowa
• 30 zł - składka ulgowa młodzieżowa
• 20 zł - składka ulgowa opłacana od 1 września
Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:
• rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej jedną osobę małoletnią (składka rodzinna),
• emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,
• kombatanci, inwalidzi wojenni i wojskowi, osoby posiadające status weteranów,
• bezrobotni,
• osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.
Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej młodzieżowej są:
• opiekunowie szkolnych kół PTTK,
• osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,
• młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca - do ukończenia 26 roku życia,
Uprawnieni do zwolnienia z opłacania składki członkowskiej są:
• Członkowie Honorowi PTTK,
• dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
• dzieci i młodzież ze szkół specjalnych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
• uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia.
• osoby niepełnosprawne z orzeczoną niezdolnością do samodzielnej egzystencji, kontynuujące naukę lub terapię w szkołach ośrodkach wychowawczych lub warsztatach terapii zajęciowej.
 
Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK oraz znaczek organizacyjny (w wysokości 8 zł).
Obecnie wpisowe wynosi:
• 20 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,
• 10 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),
• 8 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Propozycje kulturalne i sportowe:
 
Galeria Autorska (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) zaprasza:
 
Wystawa linorytów Jacka Solińskiego pt. "Promienność. Wybór selektywny".
Ekspozycję można będzie obejrzeć od 25 października do 10 listopada po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu. Tel. 608 596 314.
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 22: Grzegorz Kalinowski – proza, ks. Maciej Kulczyński - fotografia
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 23: Hanna Kacewicz-Sygidus – poezja, Anna Mądrala-Kaja - serigrafia i plakaty
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 24: Jan Wach – poezja, Kazimierz Drejas - obraz
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 25: Paweł Szydeł – poezja, Jerzy Puciata - obraz
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 26: ks. Franciszek Kamecki – poezja, Zofia Rybiańska - obrazy
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 27: Piotr Wiesław Rudzki – poezja, Adam Papke - obrazy
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 28: Henryk Majcherek – poezja, Krzysztof Kunca - obrazy
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 29: Edward Woyniłłowicz – pisma społeczne, Jerzy Riegel - izohelie
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 30: Andrzej Piechocki – proza, Zbigniew Lubaczewski - foto-grafika
ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 31: Zdzisław Pruss – poezja, Edward Zegarliński - rzeźba
 
KTÓRZY ODESZLI –wspomnienie, część 1: Marceli Bacciarelli (1939–1996), ks. Romuald Biniak (1941 –2010), Aurelia Borucka-Nowicka (1926–2019), Andrzej Budziak (1953–1981), Leopold Buczkowski (1905–1985), Waldemar Byrger (1943–2001),  Krzysztof Cander (1936–2006), Michał Cander (1963–2020), Krzysztof Derdowski (1957–2017), Mieczysław Franaszek (1944–2019), Władysław Frydrych (1900–1972), Kazimierz Hoffman (1928–2009)
KTÓRZY ODESZLI –wspomnienie, część 2: Kazimierz Jułga (1935–2002), Wiktor Kaczmarkiewicz (1913–2002), Zbigniew Kluszczyński (1959–1997), Hieronim Konieczka (1920–1994), Sławomir Kuczkowski (1965–2009), Irena Kużdowicz (1917–2000), Zbigniew Lubaczewski (1929–1985), Andrzej Maziec (1948–2016), Jarosław Mikolajewicz (1964–2016), Ryszard Milczewski-Bruno (1949–1979), Bronisław Zygfryd Nowicki (1907–1981), Krzysztof Nowicki (1940–1997)
KTÓRZY ODESZLI –wspomnienie, część 3: Jan Piechocki (1899–1978), Zdzisław Polsakiewicz (1928–1974), Andrzej Przybielski (1944–2011), Jerzy Puciata (1933–2014), Jerzy Riegel (1931–2019), Leon Romanow (1938–2001), Zofia Rybiańska (1925–2003), Lech Skarżyński (1959–1978), Henryk Słysz (1947–2009), Krzysztof Sochoń (1958–2018), Krzysztof Soliński (1950–2006), Joanna Witt-Jonscher (1900–1982) i Edward Woyniłłowicz (1847–1928).
Szczegóły:  www.autorska.pl
 
Inne propozycje:
 
Urząd Marszałkowski województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje:
 
Odkrywca 2020. Szczegóły na stronie: http://www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/
Zakończył się etap formalny konkursu, wpłynęło 27 zgłoszeń.
Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce, w tym roku nie odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu ODKRYWCA 2020. Wręczenie Wyróżnień oraz Nominacji do Wyróżnień nastąpi w 2021 roku.
Wyniki rozstrzygnięcie Konkursu zostaną opublikowane w listopadzie br.
Strona Urzędu Marszałkowskiego: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/
Strona turystyczna województwa: https://kujawsko-pomorskie.travel/
 
 
Bydgoski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza:
 
W poniedziałek dnia 16.11.2020 o godz. 17:00 Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, sympatyków oraz Kaszubów na spotkanie do biblioteki przy ul. Dworcowej 49 w Bydgoszczy. UWAGA spotkanie odwołane
 
Krótka prezentacja ks. Krzysztofa Tuskadr. Cenôva na stronie:  https://youtu.be/n4whZXkbdKw
 
Wiadomości elektroniczne można kierować do nas na nowy adres bydgoszcz@kaszubi.pl. Informujemy również, że stare adresy: zkp.bydgoszcz@interia.pl a także: zkp.bydgoszcz@gmail.com są nadal czynne.
Kontakt do Prezesa Oddziału:  bydgoszcz.zkp@gmail.com
 
 
Biblioteczka turystyczna:
 
Kwartalnik TURYSTA
 
Koleżanki, Koledzy,
Mam do Was prośbę: ZG PTTK od wiosny rozpoczął wydawanie (na razie, z powodów finansowych w necie) kwartalnika TURYSTA, który zastąpił wydawany z rozmaitym skutkiem i bardzo nieregularnie Gościniec.
Zapewne jeszcze w tym roku zaczniemy wydawać także wersję papierową.
Moja prośba dotyczy dwóch spraw: po pierwsze proszę o udostępnienie informacji o powstaniu takiego pisma i podanie linku. Zależy nam bowiem na jak najszerszym gronie odbiorców. adres tego wydawnictwa jest następujący: www.turysta.pttk.pl .
Druga prośba, a raczej zachęta dotyczy współpracy - chętnie będziemy zamieszczali w działach tematycznych artykuły nadesłane przez waszych działaczy. Redaktorem naczelnym pisma jest Maria Janowicz.
Piszącym niniejszą prośbę członek kolegium Marian Jurak - wiceprezes ZG PTTK.
Pozdrawiam gorąco z Olsztyna na Warmii :)
 
 
Ogień to druga woda czyli Łuk Karpat
 
Książka „Ogień to druga woda" jest relacją z liczącej ok. 2400 km wędrówki Dominika Księskiego Łukiem Karpat w 2017 roku. Napisana jest w formie itinerarium – relacji z komentarzami i dygresjami. Każdy, kto interesuje się górami (a Karpatami w szczególności), znajdzie tu coś dla siebie. Są szczegóły topograficzne, informacje na temat sprzętu, kondycji, odnajdywania się na ścieżkach wysokich połonin, anegdoty górskie, portrety ludzi, rozmowy przy ogniskach. Książka strona po stronie, kilometr po kilometrze wprowadza czytelnika w świat karpackich lasów, gościnnych przełęczy i przewiewanych wiatrem szczytów Słowacji, Czech, Polski, Ukrainy i Rumunii. 736 stron, ponad 300 zdjęć, mapki, szkice, tabele, indeks nazw, indeks osób. Książka jedyna w swoim rodzaju.
Łuk Karpat – licząca ponad dwa tysiące kilometrów trasa piesza przez pasma górskie położone w Słowacji, Czechach, Polsce, Ukrainie i Rumunii, mająca swój początek i koniec nad Dunajem.
Łuk Karpat 2017 – przejście w 2017 roku Łuku Karpat przez Dominika Księskiego z towarzyszami trasą klasyczną grzbietami górskimi przez pięć przełomów rzecznych: Dunajca, Popradu, Wielkiej Byski, Bodzy i Aluty.
Telefon do działu sprzedaży Wydawnictwa 508-211-990 (możliwość wysyłki klasyczną pocztą materiałów promocyjnych). Kontakt do Autora: 508-100-108 lub dominik@paluki.tygodnik.pl
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
FOTORELACJE
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – "Las Mariański i Wielka Kępa Ostromecka":
Fotorelacje Danki Adamczyk – 14 Rajd "Pieniński Park Narodowy" 2 cz.:
Fotorelacje Zosi Tadrowskiej – 14 Rajd "Pieniński Park Narodowy" 4 cz.:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 29 "Wyprawa Krajoznawcza" – Wilno 3 cz.:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Przewodnik w czasie pandemii: Leśna Extrema InO 02.05.2020:
Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – "Fordońska Ekstrema"
Fotorelacje „klubowiczów" Gryfa – 15 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 15 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje na stronie biblioteki – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO i 3 Krajoznawcza Impreza na Orientację InOBydgoszcz 14.12.2019:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO 14.12.2019:
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Górny Śląsk cz. 2:
Fotorelacje Barbar: Kamińskiej i Kowalczyk – Rajd Niepodległości:
Fotorelacje Arka Borkowskiego – Toruń:
Fotorelacje Ani Kraszkiewicz – Rajd Zaduszkowy:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 1:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 2:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 3:
Fotorelacje z Dziecięcego Graffiti – 6 Rajd Młodych Turystów – Flis Południowy:
Fotorelacje Marii Samborskiej – Ostromecko- Gzin:
Fotorelacje Anny Kraszkiewicz – Szlak Panoramy Chełmna:
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Góry i Pogórze Kaczawskie:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe":
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 1:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 2:
Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe"
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 10 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Puszczy Bydgoskiej:
Fotorelacje Koninian – 27 "Wyprawa Krajoznawcza" – Śladami Olędrów i pałaców:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 1:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 2
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":
Relacja Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":
Fotorelacje Danki Adamczyk – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy" (4 albumy):
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" – Suwalszczyzna cz. 2:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2 (3 albumy):
Relacja Hanny Ryszewskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:
Artykuły w Gazecie Pomorskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:
Relacja z 1 Rajdu Młodych Turystów – Myślęcinek na stronie:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 4 Nocna InO z Wędrownikiem:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 14 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje Agnieszki i Jacka Rybka – 14 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje Jarosława Mikity – Szlak Panoramy Chełmna:
Fotorelacje Leszka Umińskiego – 12 Wojewódzki Zlot Aktywnych Krajoznawców:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 9 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Myślęcinku:
Fotorelacje Arka Borkowskiego i Leszka Umińskiego – 2 Ogólnopolski Zlot Przewodników Turystycznych:
Fotorelacje Leszka Umińskiego – 79 Rajd Młodego Turysty – Białe Błota:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 10 Rajd "Świętokrzyski Park Narodowy":
Fotorelacje Joanny Pawełczak-Zaborowskiej – 78 Rajd Młodego Turysty – Ostromecko:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 11 Poszukiwanie Wiosny – Wielkopolska:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:
Fotorelacje Ewy Kłosowskiej – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:
Fotorelacje PTTK Konin – 22 Wyprawa Krajoznawcza po Wielkopolsce:
Kolejowe Peregrynacje w okolice Opola 2017 do obejrzenia na stronach:
album: http://www.konin.pttk.pl/zdjecia/170427 

[mat. Tadeusz Frymark]

Data dodania

Data dodania 16 listopada 2020

Zobacz także
Z
o
b
a
c
z

t
a
k
ż
e

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij