Dziś jest czwartek 03 grudnia 2020 r. Godzina 20:44 Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Prace konserwatorskie w Łąsku Wielkim zakończone!

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Anny w Łąsku Wielkim otrzymała dotację ze środków Powiatu Bydgoskiego w wysokości 38 390,00 zł na przeprowadzenie II etapu prac konserwatorsko-restauratorskich ołtarza bocznego lewego. Tegoroczne prace konserwatorsko-restauratorskie przy ołtarzu pozwoliły zakończyć proces konserwacji tego obiektu w pełnym zakresie. Zadanie miało na celu powstrzymanie procesów destrukcyjnych oraz przywrócenie ołtarzowi bocznemu walorów estetycznych i ekspozycyjnych. Obiekt w chwili obecnej umożliwia wyeksponowanie zawartych w nim unikatowych wartości artystycznych, przybliżenie warsztatu wybitnego snycerza i rzeźbiarza chełmińskiego Ephraima Gerlacha.

Przed konserwacją:

Po konserwacji: