Dziś jest czwartek 29 października 2020 r. Godzina 02:47 Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Od 17 października 2020 r. powiat bydgoski w strefie czerwonej!

Od soboty, 17 października 2020 r., poszerza się lista powiatów, które wejdą do strefy czerwonej. Łącznie zakwalifikowało się na nią 152 powiaty, w tym powiat bydgoski.

Nowe zasady bezpieczeństwa w całym kraju
Od soboty, 17 października, w całym kraju obowiązywać będą nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

Strefa czerwona:
- ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych - w sklepach o powierzchni do 100 m2 - 5 osób na kasę, w sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 - 1 osoba na 15 m2,
- od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne),
- podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
- w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób,
- w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:
- lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00  wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos,
- ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc,
- wydarzenia sportowe bez udziału publiczności,
- w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność,
- zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

[źródło: gov.pl]

Data dodania 16 października 2020