Dziś jest sobota 08 sierpnia 2020 r. Godzina 16:28 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Bydgoskiego!

24 czerwca 2020r. podczas XII Sesji, Rada Powiatu Bydgoskiego jednogłośnie  udzieliła absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Bydgoskiego za rok 2019.

Z racji zachowania warunków bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego na sali sesyjnej znajdowali się wyłącznie Radni, Zarząd, Skarbnik, Sekretarz oraz obsługa Starostwa niezbędna do przeprowadzenia sesji. Obrady XII Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego otworzył Przewodniczący Rady Piotr Kozłowski.
Głosowanie nad oceną wykonania ubiegłorocznego budżetu poprzedziło przedstawienie „Raportu o stanie powiatu za rok 2019”, który przyjęto jednogłośnie. Co za tym idzie Zarząd otrzymał wotum zaufania od Rady Powiatu. Następnie Przewodniczący Piotr Kozłowski pogratulował Zarządowi za otrzymane wotum zaufania, dziękując za dotychczasową pracę. W dalszej części przedstawiona została pozytywna opinia Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu , a także Regionalnej Izby Obrachunkowej w Bydgoszczy. Po podjęciu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z wykonania budżetu za rok 2019 , Rada Powiatu udzieliła Zarządowi absolutorium za 2019 r. Starosta Bydgoski Wojciech Porzych podziękował wszystkim radnym za jednomyślność przy głosowaniu , a także wszystkim pracownikom, dyrektorom, Wicestaroście, a przede wszystkim Skarbnik Pani  Grażynie Czepanko. Jednocześnie informując, iż Powiat Bydgoski  wśród powiatów zajął V miejsce za rok 2019 w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce. Wzięto po uwagę 314 powiatów. Jest to wielki sukces Powiatu Bydgoskiego!  Jak zaznaczył Starosta konkurencja była spora. W dalszej części sesji omawiano informacje i sprawozdania zgodnie z porządkiem obrad, a także  podjęto uchwały m.in. w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminom Solca Kujawskiego, Białych Błot, Osielska. Przyjęto także sprawozdanie z realizacji „Powiatowego Programu Działań na Rzecz Osób Niepełnosprawnych do 2020 roku” za rok 2019. Na tym porządek obrad został wyczerpany. Przewodniczący Rady Piotr Kozłowski  podziękował Radnym  za udział w sesji, a pracownikom za jej przygotowanie. Po oficjalnym zakończeniu sesji większość  Radnych Powiatu na czele z Przewodniczącym Piotrem Kozłowskim zjednoczyli się, aby dołożyć swoja małą cegiełkę do walki Kubusia z chorobą  uczestnicząc w akcji charytatywnej  #GaszynChallenge.

Data dodania 07 lipca 2020