Dziś jest sobota 08 sierpnia 2020 r. Godzina 17:29 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Skorzystaj z nieodpłatnej pomocy prawnej

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Kto może otrzymać pomoc?
-  Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;
-  Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.

Co otrzymasz zgłaszając się do punktu?
-  Profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora;
-  Informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji;
-  Wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego;
-  Pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.

Gdzie szukać pomocy?
-  Przez internet: na stronie https://np.ms.gov.pl/
-  Przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego.

Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.

Sprawdź gdzie możesz skorzystać z bezpłatnej pomocy na terenie Powiatu Bydgoskiego klikając w link

Data dodania 02 lipca 2020