Dziś jest czwartek 02 lipca 2020 r. Godzina 22:18 Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Powiat Bydgoski dla „Bohaterów służby zdrowia”.

W minioną sobotę tj. 13 czerwca 2020r. o godz. 10:00 odbył się „I Rodzinny Turniej Online Układania Puzzli na czas” organizowany przez Wydział Promocji Kultury  i Sportu Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy. W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn reprezentujących gminy z terenu Powiatu Bydgoskiego.
-Głównym celem turnieju oprócz dobrej zabawy było podziękowanie dla służby zdrowia za ich trud i poświęcenie szczególnie w dobie panującej pandemii COVID-19. Była to szczytna idea wszystkich gmin z terenu Powiatu Bydgoskiego. Drużyny miały do ułożenia puzzle składające się z 1000 elementów symbolizujące walkę z koronawirusem. Rywalizacja była zacięta i do ostatniej chwili nie było wiadomo na czyją stronę przechyli się szala zwycięstwa. ” – powiedział Dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu Andrzej Kubiak. Ostatecznie zwyciężyła  Drużyna  „Bystrzaków z Czarża układając całość obrazu  w bardzo dobrym  czasie 2godz i 42 min. Tuż za nimi II miejsce przypadło Drużynie  „ZHP Koronowo”, którzy zakończyli układanie 8 minut później w czasie 2 godz. 50min. Trzecie miejsce wywalczyła Drużyna „Środowiskowego Domu Samopomocy w Gądeczu” z Gminy  Dobrcz układając całość w 2 godz. 59min. Pozostałe miejsce tuż za podium zajęły drużyny:  „ Rodzina z Gminy Sicienko”, „Drużyna B” z Brzozy, „Przyłęckie Puzelki” z Przyłęk, „Tribonki”  z Gminy Osielsko,  „Wilcze Tropy” z Solca Kujawskiego.
-Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za poświęcenie swojego wolnego czasu. Cieszę się, że mogliśmy w ten sposób zintegrować mieszkańców Naszego Powiatu Bydgoskiego, a zarazem zrobić coś w szczytnym celu. To nasze wspólne podziękowanie dla Bohaterów służby zdrowia. Każdego dnia należy im się słowo „DZIĘKUJĘ” – dodaje Starosta Bydgoski Wojciech Porzych.
Cały przychód ze sprzedaży tego wzoru puzzli zostanie przekazany przez Trefl SA na Fundusz Interwencyjny Fundacji WOŚP na rzecz walki z koronawirusem.
Podziękowania od uczestników Turnieju oraz od społeczności lokalnej Powiatu Bydgoskiego wraz z konkursowym  obrazem  zostaną przekazane Wojewódzkiemu Szpitalowi Obserwacyjno-Zakaźnemu przy ul. Floriana  w Bydgoszczy.

Artykuł Gazety Pomorskiej znajdziesz klikając w link

[zdj. powierzone]