Przejdź do treści

Powiat Bydgoski

Menu

Imieniny

Dziś jest piątek 18 czerwca 2021 r. Godzina 07:29 Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Bydgoski Informator Turystyczny nr 772

Informacje o imprezach

Mając na uwadze utrzymujący się stan epidemiczny Koronawirusa oraz ograniczenia związane z organizowaniem zgromadzeń i imprez Zarząd Klubu Turystów Pieszych „Wędrownik" zawiesza wszystkie zebrania, rajdy i wycieczki do końca sierpnia 2020. Prezes KTP Wędrownik. Tomasz Stenka


Poniżej informacje o odwołanych imprezach oraz o planowanych lub przełożonych (zmiany w kolejnych BIT-ach).


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


W czwartek dnia 04.06.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

SPOTKANIE ODWOŁANE

Chcąc umożliwić klubowiczom odbiór znaczków PTTK za rok 2020 prezes i skarbnik klubu będą pełnili dyżur w świetlicy RO PTTK „Szlak Brdy" w dniu 4 czerwca 2020 roku, w godzinach od 16:00 do 19:00.

W trakcie dyżuru 4 czerwca w godzinach od 16:00 do 17:30 kol. Karolina Szulc będzie rozliczać zaliczki na Rudawy Janowickie. W świetlicy może przebywać jednocześnie 5-6 osób. Wchodzimy pojedynczo. Reszta oczekuje na podwórku. Obowiązują nas maseczki oraz utrzymanie dystansu społecznego. Osoby, które zamawiały książkę u kol. Hanny Rakowskiej, pana Andrzeja S. Dyszaka „Gwara miejska Bydgoszczan" będą mogły je odebrać w trakcie dyżuru 4 czerwca 2020 od godz. 18:00.


W sobotę dnia 06.06.2020 organizowana jest wycieczka rowerowa do Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Odjazd z Janikowa: 6:30, Inowrocław (parking przy basenie): 7:00, Złotniki Kuj. 7:20, Nowa Wieś Wielka: 7:30, Bydgoszczy (przy Łuczniczce) o godz. 8:00. Rowery zabierane są w specjalnej przyczepie. Wszystkie szczegóły w linku: https://www.facebook.com/events/885950191872483/

Z uwagi na to, że w autokarze będzie trochę wolnych miejsc (przyczepa jest na 30 rowerów), jest możliwość wybrania się na pieszą wędrówkę po Parku. W bliskiej odległości są Rezerwaty Przyrody z pieszymi szlakami z dala od zgiełku i wszystkich wirusów. Jak mówią zorientowani, pewnie już kwitną storczyki. Cena: 109 zł (Janikowo, Inowrocław), 99 zł (Złotniki Kujawskie – Bydgoszcz). Dla osób bez roweru cena jest o 20 zł niższa, ale też z poczęstunkiem regeneracyjnym.

Szczegółowe informacje i zapisy - Andrzej Bohatyrewicz - tel. 781-633-204


W sobotę dnia 06.06.2020 Oddziałowa Komisja Turystyki Pieszej RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na 4 spacer w ramach programu: „Turystyka łączy pokolenia 2020". Temat spaceru: „Bydgoskie Ślady Wojskowości". Zbiórka o godz. 10:00 na ul. Bernardyńskiej przy pomniku Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego. W programie marsz po trasie: Pomnik Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego - Most Bernardyński - bulwary nad Brdą - ul. Focha - most Władysława Jagiełły - Pl. Piastowski - ul. Warszawska - ul. Zygmunta Augusta - dzielnica Bocianowo („Londynek"), ulice Chocimska, Gdańska, Powstańców Warszawy - Muzeum Wojsk Lądowych (zakończenie) - ok. 7 km. Na trasie: dzielnica Koszarowa i ciekawostki.

Szczegółowe informacje u organizatora – Tomasz Stenka, kontakt: tel. 505 68 20 96 (po 16-tej).

Regulamin imprez na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf

SPACER ODWOŁANY


W środę dnia 10.06.2020 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków i przyjaciół klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

SPOTKANIE ODWOŁANE

 

W poniedziałek dnia 15.06.2020 o godz. 17:30 Klub Turystów Górskich "Trawers" RO PTTK "Szlak Brdy" zaprasza wszystkich członków, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania prezentację „Pogórze Przemyskie" przedstawi Zbyszek Potoniec. Spotkanie otwarte dla wszystkich.

SPOTKANIE ODWOŁANE


W poniedziałek dnia 15.06.2020 o godzinie 17:40 Koło Turystyczne Fordon RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie członków i sympatyków do pubu „Omega", który znajduje się przy ul. Swobodnej 1a. Będzie gitara ze śpiewaniem. Dojazd A 65, 81 i 82, przystanek Wyzwolenia/ Swobodna oraz T 3, 5, 7 i 10, przystanek Niepodległości (dojście 200 m ul. Wyzwolenia w stronę Starego Fordonu).

SPOTKANIE ODWOŁANE


W czwartek dnia 18.06.2020 o godz. 17:00 Klub Krajoznawczy oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zapraszają wszystkich miłośników krajoznawstwa oraz tych którzy chcieliby razem poznawać region i nie tylko, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania będzie można otrzymać informator "Krajoznawstwo zamknięte w odznakach". Będzie można skorzystać ze zbiorów biblioteki RPK. Można zdobyć kolejne punkty na odznakę Przyjaciel RPK PTTK Bydgoszcz.

SPOTKANIE ODWOŁANE


W środę dnia 24.06.2020 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków i przyjaciół klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

SPOTKANIE ODWOŁANE


W czwartek dnia 25.06.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza tylko członków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

SPOTKANIE ODWOŁANE

Chcąc umożliwić klubowiczom odbiór znaczków PTTK za rok 2020 prezes i skarbnik klubu będą pełnili dyżur w świetlicy RO PTTK „Szlak Brdy" w dniu 25 czerwca 2020 roku, w godzinach od 16:00 do 19:00.

W świetlicy może przebywać jednocześnie 5-6 osób. Wchodzimy pojedynczo. Reszta oczekuje na podwórku. Obowiązują nas maseczki oraz utrzymanie dystansu społecznego.


W sobotę dnia 27.06.2020 (Nowy termin wycieczki) Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na wycieczkę krajoznawczą po Krainie Dolnego Powiśla. W programie: zamki w Kwidzynie i Sztumie (tylko na fotostop! - bez zwiedzania), Waplewo Wielkie (Pałac Sierakowskich - muzeum tradycji szlacheckiej nazwany pomorskim „soplicowem", kamienie Wilhelma), Dzierzgoń (ruiny zamku krzyżackiego na terenie dawnych Prus, galeria pani Malgorzaty Krause - największa w Polsce galeria pisanek, malarstwa na płótnie i szkle a także ceramice), Przezmark (ruiny zamku za zgodą właścicieli), Prabuty (fotostop) i...... jak wystarczy czasu to niespodzianka! Wycieczka ponadto przypomni gdzie Czesław Niemen chodził na spacery ze swoją dziewczyną Adą Rusowicz. Koszt wycieczki ok. 80 zł (zaliczka 60 zł). Brak wolnych miejsc. Zapisy tylko na listę rezerwową.

Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Bogusia Szadłowska. Kontakt: tel. 669 487 297.

Regulamin imprez na stronie: www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf


W dniach 28.06-01.07.2020 zapraszam na „29 Wyprawę Krajoznawczą do Wilna". W programie: Błaskowizna (rezerwat Hańcza), Troki (zamek na wodzie), Wilno (kościół Piotra i Pawła, góra 3 krzyży, cmentarz na Rossie, Stare Miasto), Druskienniki (uzdrowisko z czasów 2 RP), Turtul (Ośrodek Edukacyjny SPK) oraz wędrówki szlakami turystycznymi i ścieżkami edukacyjnymi po punktach widokowych i innych atrakcjach. Noclegi i wyżywienie w Błaskowiźnie (pokoje 2-4 osobowe w gościńcu). Dojazd autokarem. Koszt przejazdu, noclegu i wyżywienia ok. 500,- zł (zależny od ilości uczestników). Zbiórka 7:20 przy byłym Tesco, odjazd 7:30 w niedzielę (z Fordonu – przystanek Twardzickiego/Witosa o 7:00, z Solca – przystanek na Toruńskiej o 7:50). Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości. UWAGA jeżeli do tego czasu nie zostaną otwarte granice to w programie będzie Puszcza Augustowska!

Osoby zapisane proszę o potwierdzenie chęci wyjazdu do Wilna jak i lub Puszczy do 10 czerwca 2020.

Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Tadeusz Frymark Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail  szlakitadeusza@gmail.com .


We wtorek dnia 30.06.2020 o godz. 11:00 Turystyczny Klub Seniora RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).

SPOTKANIE ODWOŁANE


W czwartek dnia 03.09.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).


W poniedziałek dnia 07.09.2020 o godz. 17:00 Koło Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków koła oraz pozostałych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Wstęp wolny.


Akademia Patriotyczna „Gawęda". Obawiam się, że gawędy historyczne prowadzone przeze mnie w ramach programu edukacyjnego Akademii Patriotycznej "GAWĘDA" nie będą mogły być zaprezentowane do końca obecnego roku szkolnego. W związku z tym zamierzam nagrać dźwiękowo kilka kolejnych gawęd, do których będzie dostęp na stronie. Zostanie to zapowiedziane odrębnie. Małgorzata Jarocińska

Szczegóły na: https://www.facebook.com/gawedyhistoryczne/


Wycieczka I Szlakiem Piastowskim Akademii Patriotycznej (Gosi Jarocińskiej), która miała odbyć się 28 kwietnia planowana jest na 8 lub 9 września 2020 r. Wszystkich, którzy wpłacili na tę wycieczkę powiadomię telefonicznie o szczegółach, ewentualnie będzie możliwy zwrot wpłaconych pieniędzy. Wycieczka II Szlakiem Piastowskim planowana jest niedługo po niej. Ale czy będzie, to zobaczymy, gdyż nie można w tej chwili określić, na ile ludzie będą wystraszeni pandemią.

Szczegółowe informacje i zapisy - Andrzej Bohatyrewicz - tel. 781-633-204


W dniach 18-23.09.2020 Klub Turystów Pieszych „Wędrownik" RO PTTK „Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na rajd: Wyprawa Krajoznawcza - Kraków. Tym razem bazą wypadową będzie Kraków. Impreza ma charakter klubowy. W programie wędrówki po mieście (podziemia Rynku, Kazimierz i inne) i okolicznych miasteczkach (NiepołomiceTyniec) oraz innych wartych poznania miejsc. Dojazd na trasie: Bydgoszcz – Kraków – Bydgoszcz pociągiem. Noclegi w pokojach 2-3 osobowych. Koszt: 600-700 zł./osobę bez wyżywienia. UWAGA WYCIECZKA ODWOŁANA.

Szczegóły i zapisy u organizatorki: Urszula Sobkowiak, tel. 505 236 592.

Regulamin imprez na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf


W czwartek dnia 24.09.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza tylko członków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Kalendarz imprez turystycznych KTP „Wędrownik" w 2020 roku na stronie:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/o-klubie-kole/zycie-klubu/kalendarz-rajdow


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Artykuły o tematyce turystycznej Marka Weckwertha, obecnie ukazują się w każdą sobotę w Gazecie Pomorskiej z tytułem: "Marek Weckwerth proponuje" (Turystyka) w sobotę 06.06.2020 ukaże się artykuł o Parku Narodowym Bory Tucholskie w tym Kacze Oko.

Artykuł już dostępny na stronie: https://pomorska.pl/tajemnicze-kacze-oko-spoglada-na-bory-tucholskie/ar/c7-15004431

Poprzednie artykuły na stronach:

https://pomorska.pl/park-narodowy-bory-tucholskie-spoglada-na-jezioro-charzykowskie/ar/c7-14992731

https://pomorska.pl/trasa-struga-zielona-do-miejscowosci-jarki-w-kujawskopomorskiem-opis/ar/c7-14979562

https://pomorska.pl/lesna-extrema-czyli-pieszo-po-dnie-kanalu-augustowskiego/ar/c7-14968558

https://pomorska.pl/extrema-w-czasach-zarazy-w-lasach-nad-kotomierzyca/ar/c7-14954356

https://pomorska.pl/majowka-pod-rozstrzelana-wieza-i-tajemnice-poligonu-kabat/ar/c7-14941796

https://pomorska.pl/koscioly-kujawskopomorskich-wsi-zobacz-unikalne-zdjecia/ga/c8-12372820/zd/25069768

https://pomorska.pl/slady-bobra-wytropisz-najszybciej-na-kajakowym-szlaku/ar/c7-14917684

https://pomorska.pl/wielkanoc-wirtualnie-w-najpiekniejszych-sanktuariach-kujaw-i-pomorza/ar/c7-14906065

https://pomorska.pl/stare-ciechocinskie-teznie-w-odmladzajacej-kuracji/ar/c7-14896771

https://pomorska.pl/w-lasach-czujemy-sie-bezpieczniej-wedrujmy-z-glowa-unikajmy-ludzi/ar/c7-14878237

https://pomorska.pl/turystyka-w-czasach-zarazy-a-moze-odwiedzic-stare-cmentarze/ar/c7-14864509

https://pomorska.pl/czytasz-katalog-i-juz-wiesz-gdzie-sie-wybrac-na-szkolne-szlaki/ar/c7-14850047

https://pomorska.pl/spojrz-w-oczy-jaruzyna-poznaj-tajemnice-uroczyska-prodnia/ar/c7-14830964

zdjęcia: https://pomorska.pl/spojrz-w-oczy-jaruzyna-poznaj-tajemnice-uroczyska-prodnia/ga/c7-14830964/zd/42375056

https://pomorska.pl/smieci-na-naszych-szlakach-to-fatalne-swiadectwo-braku-kultury/ar/c7-14817758

https://pomorska.pl/zabytki-regionu-pod-szczegolnym-nadzorem-ida-na-nie-miliony/ar/c7-14799770

https://pomorska.pl/w-lutym-na-drwecy-pod-murami-golubskiego-zamku/ar/c7-14787968

https://pomorska.pl/bydgoszcz-jeden-z-najlepszych-celow-podrozy-po-europie/ar/c7-14771054

https://pomorska.pl/niedziela-dla-turystow-z-trzesawisk-i-bagien-i-dla-srodowiska/ar/c7-14753264

https://pomorska.pl/cuda-natury-w-cieniu-wdzydz-wystarczy-zalozyc-solidne-buty/ar/c7-14736662

https://pomorska.pl/zimowe-harce-energetykow-na-jesiennej-brdzie-zdjecia/ar/c7-14720086

https://pomorska.pl/zimowi-kajakarze-juz-doplyneli-do-bydgoszczy-po-raz-54/ar/c7-14710925

https://pomorska.pl/najciekawsze-miejsca-do-odwiedzenia-w-kujawskopomorskiem-zobacz-top-liste/ar/c1-14702655

https://pomorska.pl/na-tropie-bursztynu-kopano-go-takze-w-borach-tucholskich/ar/c7-14693983

https://pomorska.pl/po-raz-54-bedziemy-sie-cieszyc-w-kajakach-zimowa-brda/ar/c7-14690851

https://pomorska.pl/tu-tworzono-wielka-historie-za-brama-stoczni-gdanskiej/ar/c7-14680441

https://pomorska.pl/oplatkowo-na-brdzie-czyli-przedswiateczne-kajakarzy-spotkanie/ar/c7-14676199

https://pomorska.pl/niby-mewia-lacha-ale-w-grudniu-jest-wylacznie-focza/ar/c7-14670241

https://pomorska.pl/tu-gdzie-splawiano-drewno-w-woziwodzie-nad-brda/ar/c7-14636195

https://pomorska.pl/w-poszukiwaniu-stolicy-kujaw-wloclawek-inowroclaw-bydgoszcz/ar/c7-14600161

https://pomorska.pl/zaczarowane-ogrody-naszego-regionu-piekne-botaniki/ar/c7-14582515

Quiz o regionalnych pomnikach na stronie: http://www.pomorska.pl/quiz/4592,zgadnij_w_jakim_miescie_regionu_znajduja_sie_te_pomniki_quiz,q,t.html

Artykuł Krajobraz regionu jak malowany. Najpiękniejszy znajdziemy nad Wisłą jest na stronie: http://www.pomorska.pl/turystyka/a/krajobraz-regionu-jak-malowany-najpiekniejszy-znajdziemy-nad-wisla,12965532/

Można też czytać i komentować artykuły turystyczne w internetowym wydaniu Gazety Pomorskiej

na stronie:  http://www.pomorska.pl/turystyka/


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Regionalna Komisja Egzaminacyjna ds. Przodowników Turystyki Górskiej PTTK w województwie Kujawsko - Pomorskim informuje, że organizuje egzamin eksternistyczny dla kandydatów na Przodownika Turystyki Górskiej oraz na rozszerzenie uprawnień przodownickich na kolejne obszary górskie.

Egzamin odbędzie się jesienią 2020 roku (miejsce i termin egzaminu zostanie ustalone w późniejszym czasie).

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest spełnienie warunków określonych w Regulaminie Przodownika Turystyki Górskiej PTTK zamieszczonym na stronie internetowej Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK (http://ktg.pttk.pl/) i przesłanie wypełnionego wniosku o przyznanie/rozszerzenie uprawnień PTG (wnioski do pobrania na stronie internetowej Komisji w zakładce >Przodownicy TG<) potwierdzonego przez macierzystą OKTG (Oddział PTTK) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 października 2020.

Osoby przystępujące do egzaminu winny mieć ze sobą aktualne legitymacje PTTK i PTG oraz książeczki GOT ze zweryfikowaną stosowną odznaką. Kandydaci na przodownika powinni mieć dodatkowo zdjęcie do legitymacji PTG.

Szczegółowych informacji ze strony organizatora egzaminu udziela Andrzej Hermann tel. 604 250 994,

Zapisy (składanie wniosków): e-mail andherm@wp.pl

Papierowe wnioski proszę przysyłać na adres Andrzej Hermann, 87-100 Toruń, ul. Wojska Polskiego 47/66.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


KTP „Wędrownik" zorganizował konkurs fotograficzny na temat: " Wędrówki w obiektywie ".

Fotografie można obejrzeć w Galerii Podróżnika w świetlicy R.O. PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I.


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Wysokość składki rocznej w 2020 roku:

• 65 zł - składka normalna

• 40 zł - składka ulgowa

• 30 zł - składka ulgowa młodzieżowa

• 20 zł - składka ulgowa opłacana od 1 września

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:

• rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej dwie osoby małoletnie (składka rodzinna),

• emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,

• bezrobotni,

• osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.

Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej młodzieżowej są:

• opiekunowie szkolnych kół PTTK,

• osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,

• młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca - do ukończenia 26 roku życia,

Zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej są:

• Członkowie Honorowi PTTK,

• dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,

• dzieci i młodzież ze szkół specjalnych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,

• uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia.


Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK oraz znaczek organizacyjny (w wysokości 8 zł).

Obecnie wpisowe wynosi:

• 20 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,

• 10 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),

• 8 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Propozycje kulturalne i sportowe:


Galeria Autorska (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) zaprasza:


Wystawa malarstwa fotografii Jakuba Kaji pt. „Odbicie Miasta".

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 6

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/22775_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-6.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 7

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/22829_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-7.html

ŻYCIE W UKRYCIU – odsłona 8

https://bydgoszcz24.pl/pl/14_kultura/22884_-ycie-w-ukryciu-galeria-autorska-proponuje-odslona-8.html

Szczegóły:  www.autorska.plPropozycje innych oddziałów PTTK:


Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu informuje:


W dniu xx.xx.2020 zapraszamy na Długodystansową InO DInO SKARMAT 2020 do Rudy koło Solca Kujawskiego.

Szczegóły na stronie:  http://www.skarmat.pl/download/2020/regulam/Dlugodystansowa_Impreza_na_Orientacje_regulamin_ver1.pdf

Impreza oraz imprezy towarzyszące przeniesione na inny termin (podamy po uzgodnieniu)


Szczegóły rajów oraz propozycje na sobotę na stronie:

http://www.pttk.torun.pl/weekend.htm


Pozostałe informacje na stronie:   http://www.pttk.torun.pl/Oddział im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu proponuje:


Kurs kandydatów na przewodników turystycznych i pilotów wycieczek w Grudziądzu:

Obszar kursu obejmuje powiaty: brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, iławskiego, kwidzyńskiego, malborskiego (bez zamku), nowomiejskiego, tczewskiego, toruńskiego (bez miasta Torunia), tucholskiego, rypińskiego, starogardzkiego, sztumskiego, świeckiego i wąbrzeskiego.

Zajęcia odbywać się będą w systemie weekendowym, w okresie od września 2019 r. do października 2020 r.

Oprócz zajęć teoretycznych kurs obejmował będzie szereg wycieczek terenowych po obszarze przyszłych uprawnień.

Szczegóły na stronie: http://www.grudziadz.pttk.pl/s1/images/2019/kurs/Ulotka.jpg  oraz

http://www.grudziadz.pttk.pl/s1/index.php/aktualnosci/359-kurs-kandydatow-na-przewodnikow-i-pilotow-wycieczek

Egzamin dla pilotów i dla przewodników zaplanowano na jesień 2020.


Zapraszamy na nowe strony: www.grudziadz.pttk.pl oraz http://www.przewodnicy.grudziadz.pttk.pl


Inne propozycje:


Urząd Marszałkowski województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje:


Odkrywca 2020. Szczegóły na stronie: http://www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/

Strona Urzędu Marszałkowskiego: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/

Strona turystyczna województwa: https://kujawsko-pomorskie.travel/Bydgoski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza:


Wiadomości elektroniczne można kierować do nas na nowy adres bydgoszcz@kaszubi.pl. Informujemy również, że stare adresy: zkp.bydgoszcz@interia.pl a także: zkp.bydgoszcz@gmail.com są nadal czynne.

Kontakt do Prezesa Oddziału:  bydgoszcz.zkp@gmail.com

Szczegóły:  http://zkp.bydgoszcz.w.interia.plBractwo 18 południka proponuje:


9 Marsz na Orientację 18 Południkiem przez Bydgoszcz – pomiędzy 20.09.2020 a 10.10.2020 (nowy termin).

Start: Areszt Śledczy przy ul. Wały Jagiellońskie 4 w Bydgoszczy (... i to nie jest żart tylko dodatkowa atrakcja).

Materiały startowe będą wydawane na bieżąco przez cały czas, pomiędzy godz. 10:00 a 12:00; zaraz po otrzymaniu materiałów startowych wychodzi się na trasę marszu. Od 11:00 do 14:00 przyjmowanie kart startowych na mecie (siedziba Zarządu Okręgowego PCK przy ul. Warmińskiego 10). Trasy:

TP: trasa turystyczno-krajoznawcza dla początkujących ok. 3 km (niezależnie od wieku),

TU: trasa turystyczno-krajoznawcza dla średnio zaawansowanych ok. 4 – 5 km (niezależnie od wieku).

Na trasie nie będzie obowiązywał limit czasu, ale do godz. 14:00 należy zdążyć z oddaniem karty startowej na mecie.

Sędziowanie wg Zasad Punktacji w Turystycznych Imprezach na Orientację ZG PTTK: http://ino.pttk.pl/przepisy/przepisy.php)

Zgłoszenia (należy podać liczbę uczestników) przyjmowane będą do dnia xx września 2020 r. poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.skarmat.pl/po-18-poludniku-2020-rejestracja

Zapisy na IX Marsz na Orientację po 18. Południku zostały uruchomione w dniu 31 stycznia 2020. Wpisowe w wysokości: 4 zł/os, płatne w sekretariacie imprezy przed startem. Impreza odbywa się na zasadzie samoorganizacji a pobierane wpisowe jest przeznaczone w całości na pokrycie kosztów organizacyjnych. W siedzibie PCK (na 18 Południku) będzie w czasie naszej imprezy bita okolicznościowa moneta.....  będzie można ją nabyć za 2 zł !

Szczegóły na stronie: http://www.skarmat.pl/download/2020/regulam/REGULAMIN_MnO_18_Poludnik_2020.pdf


Projekt kulturotwórczy "WYPRAWY WZDŁUŻ 18 POŁUDNIKA"

Mamy już pierwsze w Polsce trwałe oznakowanie pełnych współrzędnych geograficznych. Znajduje się ono w Nowym Smolnie gmina Nowa Wieś Wielka.

Zapraszamy do obejrzenia obelisku. Wystarczy z szosy Brzoza Bydgoska-Łabiszyn skręcić w lewo przy drogowskazie Nowe Smolno 7 i przejechać 400 metrów leśnym duktem...

Zapraszam na stronę:

http://rzezbypoludnika.blogspot.com/2012/02/rzezby-poudnika.htmlFOTORELACJE

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Przewodnik w czasie pandemii: Leśna Extrema InO 02.05.2020:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.262567308215949/1142251426134060/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARBH22AdXgza7Q2i7eMfxseJoOohtxEJ82Tj4cxSAcdKVzvfZPeEhQ0zuLZUI2dfqhogpEWw1GukFyAD&__xts__%5B0%5D=68.ARBch_Ge-neihQoZF-MwX-hLHwZf4bXQTZ0-zFYulPuPUqqdICG2MZaIWFNMqN7oFQvdMxleA32nwngLtOfXvcCeaIe56d2v2gQFpTq_4sDAWV-7EGituKECNQLPdvXACTPMiiYDv4DTFTa_was572TCm8txWc_xE0gIBGm0DVjkSPT2W6dSNksYsSNGTQui5qfH8kfKGNHDa7Nm5wJjlpqSv-OAVwGW5WLdt5tIx9NY5wi-07BTM79vFdvbVyColnXyWJAnYim9PuYGGr6O1xua6IKisi1ECuOw35gpUpdhWgLF_A-AqMOizWeAY2z7GOAd4CnVWjFQ6onu9xkWPSzoFdfsFj0lndTsewzm-B7lj-lh

Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – "Fordońska Ekstrema"

https://pomorska.pl/spojrz-w-oczy-jaruzyna-poznaj-tajemnice-uroczyska-prodnia/ga/c7-14830964/zd/42375056

Fotorelacje „klubowiczów" Gryfa – 15 Zima w Borach Tucholskich:

https://www.facebook.com/1438793069745806/photos/pcb.2326484120976692/2326480994310338/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDBZ3GZIvCXTZozdP7j-JxePLpVOwN-ox9NkbVvpcawMgXpfe0fHvC4dy8CEg-udueyFNueHXTP5W42&__xts__%5B0%5D=68.ARAgf7dT2jUnJWvfGteL7c62L7TxaE-DBzdLHuhB7_qeezg7DGwAXtM9sl5AfmwkhZlwXhJqReJozSOGHDT8aS-IJzXaSrJvi2L35NCCQN4GqOZY2iyLasqSxpq48x2_5GHg6I-YSp6s6axxJPZFeEd-S4GV_jAqGbOC8RDdfuraXWIX-molgOgCSt97og7o5Khqu8ldSkzHhpEykUGsVQSG7fYvbi44oJ3FSYn80FeJjy06mFbU99eu_0DhIVwPCCNJQlWdRkPJ-fVZPmA41OVBf75SKbnUHKn0qgg4QPeUPCkOylJxjy5ceo_bqEtpPEN5vXcEW1iaia-OiVOr3HI89trv

Fotorelacje Danki Adamczyk – 15 Zima w Borach Tucholskich:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2486075551710877&type=3

Fotorelacje na stronie biblioteki – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO i 3 Krajoznawcza Impreza na Orientację InOBydgoszcz 14.12.2019:

http://wimbp-bibliotekasrodmiescie.blogspot.com/2019/12/krajoznawczo-i-bibliotecznie.html#more

https://www.facebook.com/pg/filia14dworcowa49/posts/?ref=page_internal

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO 14.12.2019:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.458841561674424/1026738017685402/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDyg9WIGUqff3xQ0mpCIcAsyw0BwCHCxW7zys4V8mam75ZOxsyylC086wu_J21YwP0WUBa3JIGaxMQL&__xts__%5B0%5D=68.ARBwggQSQvlz7kzkt9Vhj2piA8wKTcSrjrhEgGV3mqyFBYPSrK9O4zInZjlVBlplAMAwJ0rDVluaEZtjvGWVZu_6K-pNt4JRdiJbOqZH2i7CjAHX6rPECug5MYWSULPRZTBm1cAYt-yg0Eg02CqzGXAtUWXOLARw6I_xNOqhypQFe0bphB5-fKBDAhKZpLJISod_E_e3NFu4If-jHBI3KbL44UZYaCoTqbGVsr7MhviMddehhO43-IcFFOdWiBfWbmDOH7a0-irhujsxstkPpRSEal5hgXRhfcFHUTRV_ES5TXP8sp3W_PPUv5ezA_BtGeI

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Górny Śląsk cz. 2:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=196&cHash=8fe0cdf6596990a22693eb49d69af91e

Fotorelacje Barbar: Kamińskiej i Kowalczyk – Rajd Niepodległości:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=195&cHash=78aed7ed42f9cfcb2448c914db8b7a7d

Fotorelacje Arka Borkowskiego – Toruń:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=197&cHash=b5cc6ecac10151efc8170d062185581f

Fotorelacje Ani Kraszkiewicz – Rajd Zaduszkowy:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=192&cHash=67585d4bd0ecfeb6ef662b882b204030

Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 1:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2416536961998070&set=ms.c.eJw9zsERxDAIQ9GOdgAhjPpvbCfE5PrmIzvSiyiVS23HfjFwrAg4hA9yiooFvIALGW4uHbIWwK5K11k4GKAWOl64z2YDBCxqN2T2gGtPOmMK7mgXB5B74t5VYPgCzgMpLtBdqvYPxClwR2mcUctciHfD7gnd%7E_GxU%7E_RZnvm5RW%7E%3BAtfAuvJkLCB5p%7E%3B8OxomD9Fq%7E%3B%7E_zDlJx.bps.a.2416536565331443&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARAW_xePafDGTegMg_n1jC9_w2L_uWTCvKGsLAhZR2EoM6A97VwTmw1pAgRA8_6J9_ROFWAsaicYGoZ4

Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 2:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2416991828619250&set=ms.c.eJw9zsERxCAMQ9GOdpCwbLn%7E%3BxjKwca5vvgUMZDdMJ5paP17gigv0C3ChRVVPQYmWKwZ2Xsj9QnCfjbXmJOIWqa%7E%3BIu5F7NsL7vEJPIeIUqvmHGqdAacDlhB0DicD%7E%3B7gF3By0a.bps.a.2416991678619265&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARCgK77obxooEkzmvpL2P6GQEDaTjOWGgBlS3sEbhmucVlYF3mOUUr4dE2M2y3GdMXZSFaTsKJfB0pPr

Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 3:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2417196661932100&set=ms.c.eJw90FsKRDEIA9AdDSa%7E_97%7E_xwd5a6NchxiINiY4ItBIiP37Q4Qw30QsZnISIPdBJqMaFkkQr2nvBbRI0f%7E%3BC93NKWngR613Z%7E%3BcP9BkTxbhLEQMR0aC5ByhnVjgT7%7E%3BCHvgOSNMX8jTQd8O4nRU7Qhr7gEreZAnAV5QHshcMMGMaOwWLcwWcbzEOZB6%7E%3BwErk0tZ.bps.a.2417196245265475&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARBM7fPV1uuhhG8SzIg-AlFSsWjVEfV8lbGL8tl9HXbb2ARNJe47a-74xfIRuQvrDF12XViiw1NrVHV_

Fotorelacje z Dziecięcego Graffiti – 6 Rajd Młodych Turystów – Flis Południowy:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2132531940186577&type=3&__xts__%5B0%5D=68.ARA3XwOYN0v8PwViCQL3dktad8r18zpEoTQx2P9SrlGDkkzTPcrMvzTnBh0sWDRzj4cuurESEIDm5qloHSrg4eHXrwfqxf2fvZa00ozrOgOHr6AFCw6Yc7YZh512oFCr75n27tAVHgp_xnjqLsbdgTWG8DdTAHvskn7Mw2aVl0wx5VofG8o-GBb9NcYptFqtGGE4cotwOywoVkB495zbMDRwqpqZkdn72rnMX-6pspDg_QDi8QESA24PN2v2hieoVRyAPXV9kW7z7KDbXzfjdfQ0eZNQAnK-1aintSOK1vzR_Mn6WcrKgtGIBjPtVOyC6jsOs0L16DdWYkX3L3lSJpaKs7k6KL_Cj7MzCxXXBqrF8s45sn0vBauy3WunVQi5dUUgcMo3nx5aYJ9il7RhEh-xvbNefJS8rog2W54Mx4M4F7bBpuwzm3v3byJW-GIPjibTHkovRhGTOluL8lEo&__tn__=-UC-R

Fotorelacje Marii Samborskiej – Ostromecko- Gzin:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=190&cHash=d79045f71a76eb9fddfcf589bd320595

Fotorelacje Anny Kraszkiewicz – Szlak Panoramy Chełmna:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=187&cHash=4ebfa7efac2fd265968be65a0bd40553

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Góry i Pogórze Kaczawskie:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=54&cHash=834191da8e32909ccbc3b957fb0d0aa3

Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=183&cHash=4dada63b072a3b633f3c54278d964183

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 1:

https://www.facebook.com/events/430355607596958/permalink/437946566837862/?acontext=%7B%22action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D%2C%7B%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D]%7D

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 2:

https://www.facebook.com/events/430355607596958/permalink/437956150170237/?acontext=%7B%22action_history%22%3A[%7B%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D%2C%7B%22surface%22%3A%22permalink%22%2C%22mechanism%22%3A%22recent_posts_card%22%2C%22extra_data%22%3A%22[]%22%7D]%7D

Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe"

https://pomorska.pl/jesien-gorach-stolowych-na-szlaku-turysci-z-kujaw-i-pomorza-zdjecia/ar/c7-14510331

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 10 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Puszczy Bydgoskiej:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=177&cHash=b04eb5ea0df49e660f72657e071ab401

Fotorelacje Koninian – 27 "Wyprawa Krajoznawcza" – Śladami Olędrów i pałaców:

https://www.dropbox.com/sh/kikbfr35enibksp/AABFw7ohsQ3xR41V5_0vZfJ2a?dl=0

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 1:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.747531302378517/945936305765574/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARDFCERB6zTVwWz0q1EnIdy6_0RRujcFymXeNhJSuS5ztXxcP14NvP36BPpNQhz5l8Fl8dIzQEaMu4z3&__xts__%5B0%5D=68.ARAya2CkkP1r45rJEK_3OqKRjvI0OwyQcozt2krPh8nf_Ug9oPk-VBXL8aPgufjpSx-bfhlE2Pl23N4wwSUxYUd9ER0q03EGN73bJaybwqgS1MATqL-Zi9pYgFTymhAW-ZMPRFNk-TOL9WfhWMD4UG3mwbPd8AAJ0l2fwdp0t0AR20-wpPPNaCHDEjsdotPTkF1I0qtA0sYh7HomhepfkgEiiF1_sViZ08UiB8IJh5hHAmnlhsNEv2mRMWSSp9zQol6ovVsiYLnJB_5lE7jZfo65IyNQgp9rk_qEIMQui_NKC5Fj0Q9Can3ktppfakEEawVzvm4vy1vbkHRqCjG9esH7b8oYngo2TyJsgBs3ZBdUqTm6

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 2

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.747533162378331/945945049098033/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARC_7I06Bo5UPaxkyrVnI03nTIlXLZR8YF6f-7TUIc6bi9h932lzl3kKpFtrPIj4vJYwBE_kKHyah603&__xts__%5B0%5D=68.ARBZUu9o0qs2KwWXduh8QfcGp8-mUxcBAGycgv8uM9SpIiTWjcbyNMaEJ9IlqVxp70SYqeipEizqU-qYhBEQusCG_yi3vvjN-7IJFcay8m6uce0pJygDV2InNi-orsUK3Wju_DD--IsrIjOmurf6ZizRStwLSxdYQVyDnN0PJs_99XoBxmnKrNxPU_WkdOmcpOYCQn-wWnuBdS87grI39MfT5J0zHMytIcEQipcVXm1wqkZxT5SgElOQ29BWBFZkfhqA8xmjQfDJ-gjDLiQHIOT8dO4xgygxr5dYcWyxrsw-wkcHcQz6xbjHFzSzQleNprFxmM-zRW_fhvckWbdohgACG4PZZP8Rv95eXcGINdOaKhUA

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/features/kalendarz-imprez/tytul-domyslny

Relacja Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=59&cHash=bb5ace6050d2ceed140536fc9c6da5b3

Fotorelacje Danki Adamczyk – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy" (4 albumy):

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298857617099339&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298867900431644&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298879897097111&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2298891140429320&type=3

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" – Suwalszczyzna cz. 2:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.417294822240234/932287657130439/?type=3&__tn__=HH-R&eid=ARD777jw46zLtxtZTUS3k7PaRE-r2n0S8PjmBN7GjuQjqBrwVhYf6oKa9P_uPtDEDZ6tnTDISHs2dYGD&__xts__%5B0%5D=68.ARDEcKlzRDY2HD5A6nA64e_d7Cil6IGVwVYVhNh3zms0eyntDsG6C4Okff4vCOT7uSn7CP31BmXj_dH50LrTIuE71TuDKFGODhTbp5mSAmr6wfWh9qhvgdWPrL9qLSmdI4u7CV3YI8HJAuglpttbuyNdNkf2yWNYI6MuoJba_PznaYd3cO9c73ERRw4L35mZ5_ohw2-ei8sBnxgt9WzEOppT1ysCVc3r2hilLH_vHU641yJLsBm4M1Oa9tUqSKrlNsCsDNblilmNVlUYoan9jl-jzpsWAQYL0RDUtwkR-x9QZOuMYnk7OzOHMhEv0f4xy9g4xG3XTnw6vlVK4DjCrh03FBxT5xus36xuRNH5_j659XHe

Relacja Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=62&cHash=cb7294fd274a92c101321d99b74827aa

Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/features/kalendarz-imprez/tytul-domyslny/galeria-2

Fotorelacje Danki Adamczyk – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2 (3 albumy):

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2276365296015238&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2276376966014071&type=3

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.2276389719346129&type=3

Relacja Hanny Ryszewskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=55&cHash=5097cb887cf88c140844727ea1ba3527

Artykuły w Gazecie Pomorskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:

https://pomorska.pl/na-paluckim-szlaku-kosciolek-w-parlinie-warto-go-odwiedzic-w-maju/ar/c7-14092241

https://pomorska.pl/przez-wschodnie-paluki-wzdluz-jezior-do-zrodla-swietego-huberta/ar/c7-14083127

https://pomorska.pl/wyprawa-na-wschodnie-paluki-do-kamiennego-domu/ar/c7-14066167

https://pomorska.pl/zwiedzamy-paluki-pieszo-do-zrodel-rzeki-gasawki-zdjecia/ar/c7-14047219

Relacja z 1 Rajdu Młodych Turystów – Myślęcinek na stronie:

https://bankgenow.edu.pl/2019/04/03/swiat-roslin-poznawany-dotykiem/

Relacja Hanny Ryszewskiej – 4 Nocna InO z Wędrownikiem:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=83&cHash=8c4061613d1d9e90a653b43e3d9d6d4d

Relacja Hanny Ryszewskiej – 14 Zima w Borach Tucholskich:

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/relacje/artykul-relacje?tx_news_pi1%5Baction%5D=detail&tx_news_pi1%5Bcontroller%5D=News&tx_news_pi1%5Bnews%5D=86&cHash=540f9bb223957c314dbc7261793a1740

Fotorelacje Agnieszki i Jacka Rybka – 14 Zima w Borach Tucholskich:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2460371527326284&set=pcb.2460393747324062&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARCnBNflEzBiIrnDEmNLsbpyJLnn93hDLlvhXr0c5wDK4qteNo15_mO7RnGUqCA_R3JzWNe7sOVa56zc

Fotorelacje Jarosława Mikity – Szlak Panoramy Chełmna:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1900208990086774&set=pcb.1900212943419712&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARAeX3D_nw43wUmmCortKj9sesYPIeLOEouzQTnImOvozzCtJcd8nb3UULU58M0P5OBvYGcDRS2gCYi7

Fotorelacje Leszka Umińskiego – 12 Wojewódzki Zlot Aktywnych Krajoznawców:

https://drive.google.com/drive/folders/1H4Kxr9rKmaZZu8XXeLxlrtGZsTPyZ7zY?usp=sharing

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 9 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Myślęcinku:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.332742043968963/728164980876042/?type=3

Fotorelacje Arka Borkowskiego i Leszka Umińskiego – 2 Ogólnopolski Zlot Przewodników Turystycznych:

https://drive.google.com/drive/folders/1vZprzAlPeoUegkV4Y9UK7nLkDeG-Xpw_

Fotorelacje Leszka Umińskiego – 79 Rajd Młodego Turysty – Białe Błota:

https://drive.google.com/open?id=1KD6F9XdIu5cwfQ_pAWnQgS2htqlmw6ju

Relacja Hanny Ryszewskiej – 10 Rajd "Świętokrzyski Park Narodowy":

https://wedrownik.szlakbrdy.bydgoszcz.pl/features/kalendarz-imprez/tytul-domyslny/galeria-5

Fotorelacje Joanny Pawełczak-Zaborowskiej – 78 Rajd Młodego Turysty – Ostromecko:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2065662683463926&set=pcb.422042531574586&type=3

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 11 Poszukiwanie Wiosny – Wielkopolska:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.548897785493033/587709444921597/?type=3

Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:

https://www.facebook.com/215699752122570/photos/pcb.184633798798142/567646913594517/?type=3

Fotorelacje Ewy Kłosowskiej – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.827954287393833.1073741961.100005378087970&type=3

Fotorelacje PTTK Konin – 22 Wyprawa Krajoznawcza po Wielkopolsce:

http://konin.pttk.pl/zdjecia/170910/

Kolejowe Peregrynacje w okolice Opola 2017 do obejrzenia na stronach:

http://www.konin.pttk.pl/kronika/17_0427.pdf

http://www.konin.pttk.pl/kronika/17_0427r.pdf

album: http://www.konin.pttk.pl/zdjecia/170427

Fotorelacje Ewy Kłosowskiej – Kolejowe Peregrynacje w okolice Opola:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.687905954732001.1073741955.100005378087970&type=3

Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska cz. 1:

https://goo.gl/photos/cJWCtivrHK4XVmoH7

Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska cz. 2:

https://goo.gl/photos/9d6co3qVm8hubdfp8[mat. Tadeusz Frymark] 

Data dodania

Data dodania 10 czerwca 2020

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij