Dziś jest sobota 06 czerwca 2020 r. Godzina 12:36 Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Konkurs "Urodziny papieża w moim domu".

W poniedziałek (18 maja) 2020r. obchodzimy setną rocznicę urodzin świętego Jana Pawła II.

Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich, działające na terenie naszego regionu, do wzięcia udziału w konkursie.  „Urodziny papieża w moim domu”.

Zachęcamy do udekorowania w poniedziałek (18 maja) flagami papieskimi, zdjęciami i kwiatami domów, budynków, podwórek, kapliczek, skwerów i ulic miejscowości, w której siedzibę ma koło gospodyń wiejskich.Pozwoli to poczuć szczególną atmosferę, która towarzyszyła przyjazdom Jana Pawła II do naszego regionu (6 i 7 czerwca 1991 roku do Włocławka, 7 czerwca 1999 roku do Bydgoszczy i Torunia).Zdjęcia, przedstawiające dekoracje w miejscowości, w której działa KGW prosimy przesyłać do wtorku (19 maja) na adres: janpawel2@kujawsko-pomorskie.plw tytule wpisując „Urodziny papieża w moim domu”. Oświadczenie, które należy podpisać i dołączyć do zgłoszenia będzie dostępne od czwartku (14 maja) na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl).

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Departamentem Promocji Urzędu Marszałkowskiego: tel. 56 62 18 477; e-mail: ps.sekretariat@kujawsko-pomorskie.pl

Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotują najładniejsze i najwięcej barwnych dekoracji, i przystroją nimi domy, budynki, podwórka, kapliczki, skwery i ulice swoich miejscowości z okazji urodzin papieża otrzymają nagrody finansowe:

- I miejsce – 2 000 złotych,
- II miejsce – 1 500 złotych,
- III miejsce – 1 000 złotych,
- wyróżnienie – 500 złotych.

Zapraszamy do włączenia się w jubileuszowe obchody i udział w konkursie.

Niech nasze działania będą świadectwem wciąż żywej pamięci o papieżu Polaku.

[mat. Beata Krzemińska]

Data dodania 15 maja 2020