Przejdź do treści

Powiat Bydgoski

Menu

Imieniny

Dziś jest czwartek 21 stycznia 2021 r. Godzina 06:45 Imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza

Bydgoski Informator Turystyczny nr 769

Informacje o imprezach:
 
Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 i uwzględniając fakt zawieszenia zajęć: w szkołach, przedszkolach, żłobkach oraz czasowe zamknięcie  instytucji kultury (filharmonie, opery, teatry, kina, muzea), Zostały zawieszone lub zmienione terminy organizowanych rajdów i wycieczek oraz zebrań klubowych.
Poniżej informacje o odwołanych imprezach oraz o planowanych lub przełożonych (zmiany w kolejnych BIT-ach).
 
Po ustaleniach z organizatorami i Zarządem Klubu „Wędrownik", postanowiliśmy odwołać zebrania klubowe, rajdy i wycieczki do 31.05.2020 włącznie. Wycieczka na Łuk Mużakowa została przeniesiona na rok 2021. Pobrane zaliczki zostaną zwrócone w możliwym bezpiecznym terminie. Rajd po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, planowany na 7 czerwca, przeniesiony zostaje na inny termin.
W czerwcu umożliwimy odbiór znaczków PTTK za rok 2020 w świetlicy RO PTTK "Szlak Brdy".
Wszystkim Klubowiczom i Sympatykom Dużo Zdrowia i Odporności. Tomasz Stenka
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
W sobotę dnia 16.05.2020 (Nowy termin rajdu) zapraszam na 13 Rajd „Poszukiwanie Wiosny"  Pojezierze Brodnickie na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. W programie: rezerwat Szumny Zdrój, rezerwat Czarny BryńskFalk (rezerwat Jar Brynicy, Dąb Rzeczypospolitej), Górzno (rynek, kościół) i inne. Trasy piesze ok. 15 km. Dojazd autokarem. Zbiórka 6:20 przy byłym Tesco, odjazd 6:30 (z Fordonu – przystanek Twardzickiego/Witosa o 6:00, z Solca Kuj. 6:50). Zakończenie około 19:30. Koszt przejazdu ok. 50,- zł (zależny od ilości uczestników). Ilość miejsc ograniczona. Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości. Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc.
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Tadeusz Frymark Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail  szlakitadeusza@gmail.com
 
W poniedziałek dnia 18.05.2020 o godz. 17:30 Klub Turystów Górskich "Trawers" RO PTTK 
"Szlak Brdy" zaprasza wszystkich członków, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I
(w podwórzu po prawej). Spotkanie otwarte dla wszystkich.
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W poniedziałek dnia 18.05.2020 o godzinie 17:40 Koło Turystyczne Fordon RO PTTK
"Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie członków i sympatyków do pubu „Omega", który znajduje się przy ul. Swobodnej 1a. Będzie gitara ze śpiewaniem. Dojazd A 65, 81 i 82, przystanek Wyzwolenia/ Swobodna oraz T 3, 5, 7 i 10, przystanek Niepodległości (dojście 200 m ul. Wyzwolenia w stronę Starego Fordonu).
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W czwartek dnia 21.05.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza tylko członków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).
SPOTKANIE ODWOŁANE
W dniach 22-25.05.2020 zapraszam na   13 Rajd po Parkach Narodowych,  tym razem poznamy   Babiogórski Park Narodowy, w tym: Babia Góra (Diablak - 1725 m), Markowe Szczawiny (Ośrodek Kultury Turystyki Górskiej PTTK), Zawoja-Markowa (wystawa stała przy dyrekcji Parku),   Sokolica,   CylPerć Akademicka, 2 trasy piesze po 6-7 godz. i inne. Noclegi i wyżywienie w Zawoi (pokoje 2 osobowe w pensjonacie). Koszt przejazdu, noclegu i wyżywienia ok. 400,- zł (zależny od ilości uczestników). Wstępy dodatkowo płatne. Dojazd autokarem. Zbiórka 6:20 przy byłym Tesco, odjazd 6:30 w piątek (z Fordonu – przystanek Twardzickiego/Witosa o 6:00, z Solca – przystanek na Rynku o 6:45). Powrót do Bydgoszczy w niedzielę ok. godz. 19:30. Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości. UWAGA ilość miejsc ograniczona!
Do soboty 17 maja proszę osoby zapisane o potwierdzenie uczestnictwa.
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Tadeusz Frymark Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail  szlakitadeusza@gmail.com .
 
We wtorek dnia 26.05.2020 o godz.  11:00 Turystyczny Klub Seniora  RO PTTK "Szlak Brdy"  w   Bydgoszczy zaprasza na  spotkanie do świetlicy  Regionalnego Oddziału PTTK  "Szlak Brdy" w Bydgoszczy,  przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W środę dnia 27.05.2020 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków i przyjaciół klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W poniedziałek dnia 01.06.2020 o godz. 17:00 Koło Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków koła oraz pozostałych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek 
na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Wstęp wolny.
 
W środę dnia 03.06.2020 o godz. 17:00 Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków, sympatyków oraz Kaszubów na spotkanie do biblioteki przy ul. Dworcowej 49 w Bydgoszczy. W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana prelekcja ks. Krzysztofa Tuska: "Książęco biskupia diecezja Kaszubska w Kamieniu".
 
W czwartek dnia 04.06.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik"   RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I 
(w podwórzu po prawej).
 
W sobotę dnia 06.06.2020 Oddziałowa Komisja Turystyki Pieszej RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na 4 spacer w ramach programu: „Turystyka łączy pokolenia 2020". Temat spaceru: „Bydgoskie Ślady Wojskowości". Zbiórka o godz. 10:00 na ul. Bernardyńskiej przy pomniku Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego. W programie marsz po trasie: Pomnik Nieznanego Powstańca Wielkopolskiego - Most Bernardyński - bulwary nad Brdą - ul. Focha - most Władysława Jagiełły - Pl. Piastowski - ul. Warszawska - ul. Zygmunta Augusta - dzielnica Bocianowo („Londynek"), ulice Chocimska, Gdańska, Powstańców Warszawy - Muzeum Wojsk Lądowych (zakończenie) - ok. 7 km. Na trasie: dzielnica Koszarowa i ciekawostki.
Szczegółowe informacje u organizatora – Tomasz Stenka, kontakt: tel. 505 68 20 96 (po 16-tej).
Regulamin imprez na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf
 
W środę dnia 10.06.2020 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków i przyjaciół klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).
 
W poniedziałek dnia 15.06.2020 o godz. 17:30 Klub Turystów Górskich   "Trawers" RO PTTK "Szlak Brdy" zaprasza wszystkich członków, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). 
Podczas spotkania prezentację „Pogórze Przemyskie" przedstawi Zbyszek Potoniec. Spotkanie otwarte dla wszystkich.
 
W poniedziałek dnia 15.06.2020 o godzinie 17:40 Koło Turystyczne Fordon RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie członków i sympatyków do pubu „Omega", który znajduje się przy ul. Swobodnej 1a. Będzie gitara ze śpiewaniem. Dojazd A 65, 81 i 82, przystanek Wyzwolenia/ Swobodna oraz T 3, 5, 7 i 10, przystanek Niepodległości (dojście 200 m ul. Wyzwolenia w stronę Starego Fordonu).
 
W czwartek dnia 18.06.2020 o godz. 17:00 Klub Krajoznawczy oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zapraszają wszystkich miłośników krajoznawstwa oraz tych którzy chcieliby razem poznawać region i nie tylko, 
na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału  PTTK "Szlak Brdy" w  Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania będzie można otrzymać informator "Krajoznawstwo zamknięte w odznakach". Będzie można skorzystać ze zbiorów biblioteki RPK. Można zdobyć kolejne punkty na odznakę Przyjaciel RPK PTTK Bydgoszcz.
 
W sobotę dnia 27.06.2020 (Nowy termin wycieczki) Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na wycieczkę krajoznawczą po Krainie Dolnego Powiśla. W programie: zamki w Kwidzynie i Sztumie (tylko na fotostop! - bez zwiedzania), Waplewo Wielkie (Pałac Sierakowskich - muzeum tradycji szlacheckiej nazwany pomorskim „soplicowem", kamienie Wilhelma), Dzierzgoń (ruiny zamku krzyżackiego na terenie dawnych Prus, galeria pani Malgorzaty Krause - największa w Polsce galeria pisanek, malarstwa na płótnie i szkle a także ceramice), Przezmark (ruiny zamku za zgodą właścicieli), Prabuty (fotostop) i...... jak wystarczy czasu to niespodzianka! Wycieczka ponadto przypomni gdzie Czesław Niemen chodził na spacery ze swoją dziewczyną Adą Rusowicz. Koszt wycieczki ok. 80 zł (zaliczka 60 zł). Brak wolnych miejsc. Zapisy tylko na listę rezerwową.
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Bogusia Szadłowska. Kontakt: tel. 669 487 297.
Regulamin imprez na stronie: www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf
 
Akademia Patriotyczna „Gawęda". Obawiam się, że gawędy historyczne prowadzone przeze mnie w ramach programu edukacyjnego Akademii Patriotycznej "GAWĘDA" nie będą mogły być zaprezentowane do końca obecnego roku szkolnego. W związku z tym zamierzam nagrać dźwiękowo kilka kolejnych gawęd, do których będzie dostęp na stronie. Zostanie to zapowiedziane odrębnie jeszcze w kwietniu. Małgorzata Jarocińska
 
W dniach 18-23.09.2020 Klub Turystów Pieszych „Wędrownik" RO PTTK „Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na rajd: Wyprawa Krajoznawcza - Kraków. Tym razem bazą wypadową będzie Kraków. Impreza ma charakter klubowy. W programie wędrówki po mieście (podziemia Rynku, Kazimierz i inne) i okolicznych miasteczkach (NiepołomiceTyniec) oraz innych wartych poznania miejsc. Dojazd na trasie: Bydgoszcz – Kraków – Bydgoszcz pociągiem. Noclegi w pokojach 2-3 osobowych. Koszt: 600-700 zł./osobę bez wyżywienia. UWAGA WYCIECZKA ODWOŁANA.
Szczegóły i zapisy u organizatorki: Urszula Sobkowiak, tel. 505 236 592.
Regulamin imprez na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Trwa sezon lęgowy, linki do transmisji znajdziecie tutaj:
- Rybołowy z Puszczy Balineckiej:
 
- Mazurskie Rybołowy z Jedwabna (to te z nadajnikiem GPS!! )
Aktualności o rybołowach szukajcie na Rybołowy Online
 
- Łódzkie bociany hajstry czyli bociany czarne
Aktualności na profilu Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi
 
- Sokoły są tutaj (właśnie trwa karminie!!!)
a aktualności z gniazda można śledzić: Nadleśnictwo Żmigród, Lasy Państwowe
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Zanim wybierzecie się na wyprawę do lasu:
 
- Sprawdźcie czy nie obowiązuje w nim zakaz wstępu ze względu na suszę.
Taką informację znajdziecie na stronie nadleśnictwa lub na stronie Banku Danych o Lasach https://bit.ly/2WeDEhg
- Zgłaszajcie każdy ogień jaki zauważycie w lesie. Zapamiętajcie te numery - 998 i 112.
-  Wciąż wiaty, wieże widokowe, ławki, pola biwakowe, itp. są zamknięte. Nie korzystajcie z nich.
- Samochód zaparkujcie na parkingu. Nie obok, nie tuż za lub tuż przed - na parkingu.
- A już tym bardziej nie parkujcie na drogach leśnych, blokując przejazd służbom ratunkowym 
- Ubierzcie się odpowiednio - kleszcze nie próżnują.
- Zabierzcie ze sobą swoje śmieci. Również maseczki i rękawiczki.
- Zachowujcie przynajmniej dwumetrowy dystans od innych turystów. A na parkingach zasłaniajcie buzie.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Kalendarz imprez turystycznych KTP „Wędrownikw 2020 roku na stronie:
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Artykuły o tematyce turystycznej Marka Weckwertha, obecnie ukazują się w każdą sobotę w Gazecie Pomorskiej z tytułem: "Marek Weckwerth proponuje" (Turystyka)
 w sobotę 16.05.2020 ukaże się artykuł o „Leśnej Extremie" cz. 2 Struga Augustowska (Kanał Augustowski).
Poprzednie artykuły na stronach:
Artykuł Krajobraz regionu jak malowany. Najpiękniejszy znajdziemy nad Wisłą jest na stronie: http://www.pomorska.pl/turystyka/a/krajobraz-regionu-jak-malowany-najpiekniejszy-znajdziemy-nad-wisla,12965532/
Można też czytać i komentować artykuły turystyczne w internetowym wydaniu Gazety Pomorskiej
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Regionalna Komisja Egzaminacyjna ds. Przodowników Turystyki Górskiej PTTK w województwie Kujawsko - Pomorskim informuje, że organizuje egzamin eksternistyczny dla kandydatów na Przodownika Turystyki Górskiej oraz na rozszerzenie uprawnień przodownickich na kolejne obszary górskie.
Egzamin odbędzie się wiosną 2020 roku (miejsce i termin egzaminu zostanie ustalone w późniejszym czasie).
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest spełnienie warunków określonych w Regulaminie Przodownika Turystyki Górskiej PTTK zamieszczonym na stronie internetowej Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK (http://ktg.pttk.pl/) i przesłanie wypełnionego wniosku o przyznanie/rozszerzenie uprawnień PTG (wnioski do pobrania na stronie internetowej Komisji w zakładce >Przodownicy TG<) potwierdzonego przez macierzystą OKTG (Oddział PTTK) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 maja 2020.
Osoby przystępujące do egzaminu winny mieć ze sobą aktualne legitymacje PTTK i PTG oraz książeczki GOT ze zweryfikowaną stosowną odznaką. Kandydaci na przodownika powinni mieć dodatkowo zdjęcie do legitymacji PTG.
Szczegółowych informacji ze strony organizatora egzaminu udziela Andrzej Hermann tel. 604 250 994,
Zapisy (składanie wniosków): e-mail andherm@wp.pl
Papierowe wnioski proszę przysyłać na adres Andrzej Hermann, 87-100 Toruń, ul. Wojska Polskiego 47/66.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
KTP „Wędrownik" zorganizował konkurs fotograficzny na temat: " Wędrówki w obiektywie ".
Fotografie można obejrzeć w Galerii Podróżnika w świetlicy R.O. PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Wysokość składki rocznej w 2020 roku:
• 65 zł - składka normalna
• 40 zł - składka ulgowa
• 30 zł - składka ulgowa młodzieżowa
• 20 zł - składka ulgowa opłacana od 1 września
Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:
• rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej dwie osoby małoletnie (składka rodzinna),
• emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,
• bezrobotni,
• osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.
Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej młodzieżowej są:
• opiekunowie szkolnych kół PTTK,
• osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,
• młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca - do ukończenia 26 roku życia,
Zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej są:
• Członkowie Honorowi PTTK,
• dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
• dzieci i młodzież ze szkół specjalnych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
• uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia.
 
Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka 
PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK oraz znaczek organizacyjny (w wysokości 8 zł).
Obecnie wpisowe wynosi:
• 20 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,
• 10 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),
• 8 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Propozycje kulturalne i sportowe:
 
Galeria Autorska (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) zaprasza:
 
Wystawa malarstwa fotografii Jakuba Kaji pt. „Odbicie Miasta".
Szczegóły:  www.autorska.pl
 
 
Propozycje innych oddziałów PTTK:
 
Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu informuje:
 
W dniu xx.xx.2020 zapraszamy na Długodystansową InO DInO SKARMAT 2020 do Rudy koło Solca Kujawskiego.
Impreza oraz imprezy towarzyszące przeniesione na inny termin (podamy po uzgodnieniu)
Szczegóły rajów oraz propozycje na sobotę na stronie:
Pozostałe informacje na stronie:   http://www.pttk.torun.pl/
 
 
Inne propozycje:
 
Urząd Marszałkowski województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje:
 
Odkrywca 2019. Szczegóły na stronie: http://www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/
Strona Urzędu Marszałkowskiego: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/
Strona turystyczna województwa: https://kujawsko-pomorskie.travel/
 
 
Bydgoski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza:
 
Wiadomości elektroniczne można kierować do nas na nowy adres bydgoszcz@kaszubi.pl. Informujemy również, że stare adresy: zkp.bydgoszcz@interia.pl a także: zkp.bydgoszcz@gmail.com są nadal czynne.
Kontakt do Prezesa Oddziału:  bydgoszcz.zkp@gmail.com
 
 
Bractwo 18 południka proponuje:
 
9 Marsz na Orientację 18 Południkiem przez Bydgoszcz – pomiędzy 20.09.2020 a 10.10.2020 (nowy termin).
Start: Areszt Śledczy przy ul. Wały Jagiellońskie 4 w Bydgoszczy (... i to nie jest żart tylko dodatkowa atrakcja).
Materiały startowe będą wydawane na bieżąco przez cały czas, pomiędzy godz. 10:00 a 12:00; zaraz po otrzymaniu materiałów startowych wychodzi się na trasę marszu. Od 11:00 do 14:00 przyjmowanie kart startowych na mecie (siedziba Zarządu Okręgowego PCK przy ul. Warmińskiego 10). Trasy:
TP: trasa turystyczno-krajoznawcza dla początkujących ok. 3 km (niezależnie od wieku),
TU: trasa turystyczno-krajoznawcza dla średnio zaawansowanych ok. 4 – 5 km (niezależnie od wieku).
Na trasie nie będzie obowiązywał limit czasu, ale do godz. 14:00 należy zdążyć z oddaniem karty startowej na mecie.
Sędziowanie wg Zasad Punktacji w Turystycznych Imprezach na Orientację ZG PTTK: http://ino.pttk.pl/przepisy/przepisy.php)
Zgłoszenia (należy podać liczbę uczestników) przyjmowane będą do dnia xx września 2020 r. poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.skarmat.pl/po-18-poludniku-2020-rejestracja
Zapisy na IX Marsz na Orientację po 18. Południku zostały uruchomione w dniu 31 stycznia 2020. Wpisowe w wysokości: 4 zł/os, płatne w sekretariacie imprezy przed startem. Impreza odbywa się na zasadzie samoorganizacji a pobierane wpisowe jest przeznaczone w całości na pokrycie kosztów organizacyjnych. W siedzibie PCK (na 18 Południku) będzie w czasie naszej imprezy bita okolicznościowa moneta.....  będzie można ją nabyć za 2 zł !
Projekt kulturotwórczy "WYPRAWY WZDŁUŻ 18 POŁUDNIKA"
Mamy już pierwsze w Polsce trwałe oznakowanie pełnych współrzędnych geograficznych. Znajduje się ono w Nowym Smolnie gmina Nowa Wieś Wielka.
Zapraszamy do obejrzenia obelisku. Wystarczy z szosy Brzoza Bydgoska-Łabiszyn skręcić w lewo przy drogowskazie Nowe Smolno 7 i przejechać 400 metrów leśnym duktem...
Zapraszam na stronę:
 
FOTORELACJE
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Przewodnik w czasie pandemii: Leśna Extrema InO 02.05.2020:
Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – "Fordońska Ekstrema"
Fotorelacje „klubowiczów" Gryfa – 15 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 15 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje na stronie biblioteki – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO i 3 Krajoznawcza Impreza na Orientację InOBydgoszcz 14.12.2019:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO 14.12.2019:
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Górny Śląsk cz. 2:
Fotorelacje Barbar: Kamińskiej i Kowalczyk – Rajd Niepodległości:
Fotorelacje Arka Borkowskiego – Toruń:
Fotorelacje Ani Kraszkiewicz – Rajd Zaduszkowy:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 1:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 2:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 3:
Fotorelacje z Dziecięcego Graffiti – 6 Rajd Młodych Turystów – Flis Południowy:
Fotorelacje Marii Samborskiej – Ostromecko- Gzin:
Fotorelacje Anny Kraszkiewicz – Szlak Panoramy Chełmna:
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Góry i Pogórze Kaczawskie:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe":
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 1:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 2:
Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe"
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 10 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Puszczy Bydgoskiej:
Fotorelacje Koninian – 27 "Wyprawa Krajoznawcza" – Śladami Olędrów i pałaców:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 1:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 2
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":
Relacja Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":
Fotorelacje Danki Adamczyk – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy" (4 albumy):
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" – Suwalszczyzna cz. 2:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2 (3 albumy):
Relacja Hanny Ryszewskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:
Artykuły w Gazecie Pomorskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:
Relacja z 1 Rajdu Młodych Turystów – Myślęcinek na stronie:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 4 Nocna InO z Wędrownikiem:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 14 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje Agnieszki i Jacka Rybka – 14 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje Jarosława Mikity – Szlak Panoramy Chełmna:
Fotorelacje Leszka Umińskiego – 12 Wojewódzki Zlot Aktywnych Krajoznawców:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 9 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Myślęcinku:
Fotorelacje Arka Borkowskiego i Leszka Umińskiego – 2 Ogólnopolski Zlot Przewodników Turystycznych:
Fotorelacje Leszka Umińskiego – 79 Rajd Młodego Turysty – Białe Błota:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 10 Rajd "Świętokrzyski Park Narodowy":
Fotorelacje Joanny Pawełczak-Zaborowskiej – 78 Rajd Młodego Turysty – Ostromecko:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 11 Poszukiwanie Wiosny – Wielkopolska:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:
Fotorelacje Ewy Kłosowskiej – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:
Fotorelacje PTTK Konin – 22 Wyprawa Krajoznawcza po Wielkopolsce:
Kolejowe Peregrynacje w okolice Opola 2017 do obejrzenia na stronach:
Fotorelacje Ewy Kłosowskiej – Kolejowe Peregrynacje w okolice Opola:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska cz. 1:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska cz. 2:

Data dodania

Data dodania 15 maja 2020

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij