Dziś jest piątek 05 czerwca 2020 r. Godzina 07:51 Imieniny Bonifacego, Kiry, Waltera

Zdalna sesja Rady Powiatu Bydgoskiego za nami!

Zdalna sesja Rady Powiatu Bydgoskiego została przeprowadzona po raz pierwszy środę 29 kwietnia br. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo ze względu na zagrożenie epidemiologiczne COVID-19.
Sesja trwała około trzy i pół godziny. Radni słyszeli się, dyskutując i głosując poprzez platformę internetową do wideokonferencji - powiedział Piotr Kozłowski Przewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego.
Natomiast Starosta Bydgoski Wojciech Porzych, Wicestarosta Zbigniew Łuczak, Sekretarz Leszek Czerkawski i Skarbnik Grażyna Czepanko uczestniczyli w sesji zdalnie ze swoich gabinetów.
Obrady XI Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego otworzył Przewodniczący Rady Piotr Kozłowski.
Bardzo ważnym elementem Sesji była szczegółowa informacja o panującej sytuacji zdrowotnej w DPS-ach, którą przedstawił Starosta Bydgoski Wojciech Porzych zaznaczając, że „Na ten moment nie mamy koronawirusa wśród pracowników i mieszkańców. Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby wszyscy byli  bezpieczni w DPS – ach, jak i placówkach opiekuńczo- wychowawczych” dodał Starosta.
W dalszej części sesji omawiano informacje i sprawozdania zgodnie z porządkiem obrad.
Przeprowadzenie sesji było bardzo istotne, ponieważ podjęto wiele ważnych uchwał m.in. zmiany budżetu Powiatu Bydgoskiego w 2020r. dotyczące wprowadzenia po stronie dochodów i wydatków środków na realizację projektów m.in. projekty związane z przeciwdziałaniem w zakresie rozprzestrzeniania się COVID-19 oraz zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Powiatu Bydgoskiego.
Po wyczerpaniu porządku obrad Przewodniczący Rady Piotr Kozłowski  podziękował Radnym i gościom za udział w tej zdalnej Sesji a pracownikom starostwa za przygotowanie transmisji. Przewodniczący podziękował także mieszkańcom Naszego Powiatu za odpowiedzialną postawę w czasie panującej epidemii.
Zachęcamy do obejrzenia pełnej relacji z sesji Rady Powiatu Bydgoskiego na stronie bip.powiat.bydgoski.pl

Prowadzący zdalną sesje, Przewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego Piotr Kozłowski wraz z mecenas Magdaleną Łusiak

Starosta Powiatu Bydgoskiego Wojciech Porzych przedstawiający panującą sytuację zdrowotną w DPS-ach

Członek Zarządu  Powiatu Bydgoskiego Roman Guździoł