Przejdź do treści

Powiat Bydgoski

Menu

Imieniny

Dziś jest niedziela 17 stycznia 2021 r. Godzina 22:02 Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Bydgoski Informator Turystyczny nr 767

Informacje o imprezach
 
Mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2 i uwzględniając fakt zawieszenia zajęć: w szkołach, przedszkolach, żłobkach oraz czasowe zamknięcie  instytucji kultury (filharmonie, opery, teatry, kina, muzea), Zostały zawieszone lub zmienione terminy organizowanych rajdów i wycieczek oraz zebrań klubowych.
Poniżej informacje o odwołanych imprezach oraz o planowanych lub przełożonych (zmiany w kolejnych BIT-ach).
 
Po ustaleniach z organizatorami i Zarządem Klubu „Wędrownik", postanowiliśmy odwołać zebrania klubowe, rajdy i wycieczki do 31.05.2020 włącznie. Wycieczka na Łuk Mużakowa została przeniesiona na rok 2021. Pobrane zaliczki zostaną zwrócone w możliwym bezpiecznym terminie. Rajd po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, planowany na 7 czerwca, przeniesiony zostaje na inny termin.
W czerwcu umożliwimy odbiór znaczków PTTK za rok 2020 w świetlicy RO PTTK "Szlak Brdy".
Wszystkim Klubowiczom i Sympatykom Dużo Zdrowia i Odporności - Tomasz Stenka prezes Klubu
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
W poniedziałek dnia 04.05.2020 o godz. 17:00 Koło Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków koła oraz pozostałych  przewodników turystycznych i pilotów wycieczek na spotkanie 
do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK  "SzlakBrdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Wstęp wolny.
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W czwartek dnia 07.05.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK 
"Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po
 prawej).
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
Akademia Patriotyczna „Gawęda". Obawiam się, że gawędy historyczne prowadzone przeze mnie w ramach programu edukacyjnego Akademii Patriotycznej "GAWĘDA" nie będą mogły być zaprezentowane do końca obecnego roku szkolnego. W związku z tym zamierzam nagrać dźwiękowo kilka kolejnych gawęd, do których będzie dostęp na stronie. Zostanie to zapowiedziane odrębnie jeszcze w kwietniu. Małgorzata Jarocińska
 
W dniach 08-10.05.2020 Klub Krajoznawczy RO PTTK „Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na wycieczkę krajoznawczą po Dolinie Górnej Odry. W programie: (20.03NiemodlinRacibórzKuźnia Raciborska (baza noclegowa), (21.03OstrawaBogumin, (22.03RudyPławniowiceRudziniec i inne. Wyjazd z Bydgoszczy w piątek o godzinie 6:00 sprzed Tesco (ul. Toruńska 101). Koszt wycieczki około 380 zł (zależny od ilości uczestników), obejmuję dojazd autokarem, noclegi, wyżywienie, wstępy, przewodnika i opiekę profesjonalnego pilota. Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości. Brak wolnych miejsc. Zapisy tylko na listę rezerwową.
WYCIECZKA PRZEŁOŻONA NA TERMIN PÓŹNIEJSZY
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Jerzy Bitner, kontakt: tel. 500 416 596.
Regulamin imprez na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf
 
W środę dnia 13.05.2020 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków i przyjaciół klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W dniach 11-18.05.2020 Klub Turystyczny PTTK w Koninie zaprasza na "30 Kolejowe Peregrynacje" do Puszczy Piaskowej i w okolice.
Program: Zastrzegamy możliwość zmian w programie. Udział w wycieczkach autokarowych jest obowiązkowy.
11 maja 2020 poniedziałek. Odjazd koleją z Bydgoszczy do Mieszkowic (godziny po uaktualnieniu rozkładu jazdy). Zakwaterowanie w Centrum Konferencyjno-Wypoczynkowym "MRÓZ". http://ckwmroz.pl/ Wieczór zapoznawczy. Wszystkie wycieczki zaczynają się i kończą w Mieszkowicach.
12 maja 2020 wtorek. Chwarszczany, Kostrzyn nad Odrą, Siekierki, Osinów Dolny, Góra Czcibora, Cedynia.
13 maja 2020 środa. Park Narodowy Ujście Warty.
14 maja 2020 czwartekNiederfinow - Eberswalde.
15 maja 2020 piątek. Rurka, Schwedt/Oder, Zatoń Dolna.
16 maja 2020 sobota. Chojna, rez. Dąbrowa, Kuropatniki, Krzymów, Puszcza Piaskowa.
17 maja 2020 niedzielaMoryń, okolice Mieszkowic, Mieszkowice, pożegnalne ognisko.
18 maja 2020 poniedziałek. Pożegnania, odjazdy. Istnieje możliwość wzbogacenia programu i wydłużenia pobytu.
Baza: CK-W MRÓZ Mieszkowice ul. Chojeńska 16 (Pokoje 1-4 osobowe z łazienkami, pościelą, Wi-Fi, TV). Organizator nie zapewnia wyżywienia. Przewidywane koszty realizacji całego programu ok. 665 zł. Rajd jest organizowany przez członków PTTK w ramach działalności statutowej. Wpisowe jest przeznaczone tylko na realizację programu. Pierwszeństwo mają członkowie PTTK. Impreza z programu „Poznajmy Polskę z PTTK!".
WYCIECZKA PRZENIESIONA na 2021 rok
Szczegóły dostępne na stronie:   http://www.konin.pttk.pl/zapowiedzi/200511.jpg
Szczegółowe informacje i zapisy do 30.03.2020 (wpisowe – 500,- zł) - Tadeusz Frymark. Kontakt: tel. 602 239 253, e-mail:  szlakitadeusza@gmail.com
 
W czwartek dnia 14.05.2020 o godz. 17:00 Klub Krajoznawczy oraz Regionalna Pracownia Krajoznawcza RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zapraszają wszystkich miłośników krajoznawstwa oraz tych którzy chcieliby razem poznawać region i nie tylko, 
na spotkanie do 
świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, 
przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania będzie można otrzymać informator "Krajoznawstwo zamknięte w odznakach". Będzie można skorzystać ze zbiorów biblioteki RPK. Można zdobyć kolejne punkty na odznakę Przyjaciel RPK PTTK Bydgoszcz.
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W sobotę dnia 16.05.2020 (Nowy termin rajdu) zapraszam na 13 Rajd „Poszukiwanie Wiosny"  Pojezierze Brodnickie na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. W programie: rezerwat Szumny Zdrój, rezerwat Czarny BryńskFalk (rezerwat Jar Brynicy, Dąb Rzeczypospolitej), Górzno (rynek, kościół) i inne. Trasy piesze ok. 15 km. Dojazd autokarem. Zbiórka 6:20 przy Tesco, odjazd 6:30 (z Fordonu – przystanek Twardzickiego/Witosa o 6:00, z Solca Kuj. 6:50). Zakończenie około 19:30. Koszt przejazdu ok. 45,- zł (zależny od ilości uczestników). Ilość miejsc ograniczona. Program jest ramowy i organizator zastrzega sobie możliwość zmian, tak w kolejności zwiedzanych miejsc, jak i ich ilości.
Szczegółowe informacje i zapisy u organizatora - Tadeusz Frymark Kontakt: tel. 602 239 253 e-mail  szlakitadeusza@gmail.com
 
W poniedziałek dnia 18.05.2020 o godz. 17:30 Klub Turystów Górskich "Trawers" RO PTTK "Szlak Brdy" zaprasza wszystkich członków, na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK 
"Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Podczas spotkania prezentację „Pogórze Przemyskie" przedstawi Zbyszek Potoniec. Spotkanie otwarte dla wszystkich.
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W poniedziałek dnia 18.05.2020 o godzinie 17:40 Koło Turystyczne Fordon RO PTTK 
"Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie członków i sympatyków do pubu „Omega", który znajduje się przy ul. Swobodnej 1a. Będzie gitara ze śpiewaniem. Dojazd A 65, 81 i 82, przystanek Wyzwolenia/ Swobodna oraz T 3, 5, 7 i 10, przystanek Niepodległości (dojście 200 m ul. Wyzwolenia w stronę Starego Fordonu).
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W czwartek dnia 21.05.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza tylko członków klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
We wtorek dnia 26.05.2020 o godz. 11:00 Turystyczny Klub Seniora  RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy 
zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W środę dnia 27.05.2020 o godz. 17:30 Bydgoski Klub Turystyki Rowerowej "Gryf" RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków i przyjaciół klubu na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej).
SPOTKANIE ODWOŁANE
 
W poniedziałek dnia 01.06.2020 o godz. 17:00 Koło Przewodników Turystycznych i Pilotów Wycieczek RO PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza wszystkich członków koła oraz pozostałych przewodników turystycznych i pilotów wycieczek na spotkanie 
do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu po prawej). Wstęp wolny.
 
W czwartek dnia 04.06.2020 o godz. 17:00 Klub Turystów Pieszych "Wędrownik" RO PTTK 
"Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie do świetlicy Regionalnego Oddziału PTTK "Szlak Brdy" w Bydgoszczy, przy ul. Sienkiewicza 1/I (w podwórzu 
po prawej).
 
W dniach 18-23.09.2020 Klub Turystów Pieszych „Wędrownik" RO PTTK „Szlak Brdy" w Bydgoszczy zaprasza na rajd: Wyprawa Krajoznawcza - Kraków. Tym razem bazą wypadową będzie Kraków. Impreza ma charakter klubowy. W programie wędrówki po mieście (podziemia Rynku, Kazimierz i inne) i okolicznych miasteczkach (NiepołomiceTyniec) oraz innych wartych poznania miejsc. Dojazd na trasie: Bydgoszcz – Kraków – Bydgoszcz pociągiem. Noclegi w pokojach 2-3 osobowych. Koszt: 600-700 zł./osobę bez wyżywienia. UWAGA WYCIECZKA ODWOŁANA.
Szczegóły i zapisy u organizatorki: Urszula Sobkowiak, tel. 505 236 592.
Regulamin imprez na stronie: http://www.bydgoszcz.pttk.pl/regulamin.pdf
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kalendarz imprez turystycznych R. O. PTTK 'Szlak Brdyw 2020 roku na stronie:
Kalendarz imprez turystycznych KTP „Wędrownikw 2020 roku na stronie:
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Artykuły o tematyce turystycznej Marka Weckwertha, obecnie ukazują się w każdą sobotę w Gazecie Pomorskiej z tytułem: "Marek Weckwerth proponuje" (Turystyka)
w sobotę 02.05.2020 ukazał się artykuł o wieży z poligonu Kabat (dostępny również w Ekspressie Bydgoskim). 
Artykuł już dostępny na stronie: https://pomorska.pl/majowka-pod-rozstrzelana-wieza-i-tajemnice-poligonu-kabat/ar/c7-14941796
Poprzednie artykuły na stronach:
Artykuł Krajobraz regionu jak malowany. Najpiękniejszy znajdziemy nad Wisłą jest na stronie: http://www.pomorska.pl/turystyka/a/krajobraz-regionu-jak-malowany-najpiekniejszy-znajdziemy-nad-wisla,12965532/
Można też czytać i komentować artykuły turystyczne w internetowym wydaniu Gazety Pomorskiej
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 
Regionalna Komisja Egzaminacyjna ds. Przodowników Turystyki Górskiej PTTK w województwie Kujawsko - Pomorskim informuje, że organizuje egzamin eksternistyczny dla kandydatów na Przodownika Turystyki Górskiej oraz na rozszerzenie uprawnień przodownickich na kolejne obszary górskie.
Egzamin odbędzie się wiosną 2020 roku (miejsce i termin egzaminu zostanie ustalone w późniejszym czasie).
Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest spełnienie warunków określonych w Regulaminie Przodownika Turystyki Górskiej PTTK zamieszczonym na stronie internetowej Komisji Turystyki Górskiej ZG PTTK (http://ktg.pttk.pl/) i przesłanie wypełnionego wniosku o przyznanie/rozszerzenie uprawnień PTG (wnioski do pobrania na stronie internetowej Komisji w zakładce >Przodownicy TG<) potwierdzonego przez macierzystą OKTG (Oddział PTTK) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 maja 2020.
Osoby przystępujące do egzaminu winny mieć ze sobą aktualne legitymacje PTTK i PTG oraz książeczki GOT ze zweryfikowaną stosowną odznaką. Kandydaci na przodownika powinni mieć dodatkowo zdjęcie do legitymacji PTG.
Szczegółowych informacji ze strony organizatora egzaminu udziela Andrzej Hermann tel. 604 250 994,
Zapisy (składanie wniosków): e-mail andherm@wp.pl
Papierowe wnioski proszę przysyłać na adres Andrzej Hermann, 87-100 Toruń, ul. Wojska Polskiego 47/66.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
KTP „Wędrownik" zorganizował konkurs fotograficzny na temat: " Wędrówki w obiektywie ".
Fotografie można obejrzeć w Galerii Podróżnika w świetlicy R.O. PTTK "Szlak Brdy" ul. Sienkiewicza 1/I.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Wysokość składki rocznej w 2020 roku:
• 65 zł - składka normalna
• 40 zł - składka ulgowa
• 30 zł - składka ulgowa młodzieżowa
• 20 zł - składka ulgowa opłacana od 1 września
Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej są:
• rodzice lub opiekunowie prawni osób małoletnich opłacający składkę za co najmniej dwie osoby małoletnie (składka rodzinna),
• emeryci, renciści i osoby z orzeczoną niepełnosprawnością,
• bezrobotni,
• osoby pobierające świadczenia przedemerytalne.
Uprawnieni do opłacania członkowskiej składki ulgowej młodzieżowej są:
• opiekunowie szkolnych kół PTTK,
• osoby małoletnie do ukończenia 16 roku życia,
• młodzież szkolna i młodzież akademicka studiująca - do ukończenia 26 roku życia,
Zwolnieni z obowiązku opłacania składki członkowskiej są:
• Członkowie Honorowi PTTK,
• dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
• dzieci i młodzież ze szkół specjalnych do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia,
• uczniowie z orzeczoną niepełnosprawnością do ukończenia nauki w szkołach ponadgimnazjalnych dziennych – do ukończenia 20 roku życia.
 
Wpisowe do PTTK jest opłatą jednorazową wnoszoną przy składaniu deklaracji członka
PTTK. W kwocie tej kryje się również opłata za legitymację PTTK oraz znaczek organizacyjny (w wysokości 8 zł).
Obecnie wpisowe wynosi:
• 20 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,
• 10 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),
• 8 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Propozycje kulturalne i sportowe:
 
W bibliotece UKW przy ul Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy:
 
Biblioteka nieczynna do odwołania
W Galerii Biblioteki retrospektywna wystawa grafiki i malarstwa Zbigniewa, Jolanty i Adama Papke. Wystawa będzie czynna do 18.04.2020.
Na I piętrze wystawa: „Paderewski Superstar"
Na II piętrze Biblioteki wystawa fotografii Bogdana Dąbrowskiego, zatytułowana „Kapliczki Ponidzia". Wystawa będzie czynna do 15.04.2020.
 
 
Galeria Autorska (Bydgoszcz, ul. Chocimska 5) zaprasza:
 
Wystawa malarstwa fotografii Jakuba Kaji pt. „Odbicie Miasta".
Szczegóły:  www.autorska.pl
 
 
Klub Odnowa (Bydgoszcz, Aleje Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 38) zaprasza:
 
Klub nieczynny do odwołania
Wystawa Ani Kraszkiewicz „Szlakiem Akwareli".
 
 
Miejski Ośrodek Kultury proponuje:
 
MOK nieczynne do odwołania
Szczegóły na stronie Miejskiego Ośrodka Kultury: www.mok.bydgoszcz.pl
więcej informacji kulturalnych też na stronie: www.filharmonia.bydgoszcz.pl
 
 
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na:
 
K-PCK nieczynne do odwołania
Wystawa: Piotr Matuszek – malarz prawdziwy. Wystawa potrwa do 20 marca 2020. Wstęp wolny. Plac Kościeleckich 6.
Szczegóły na stronie: http://www.kpck.pl/
 
 
Galerii Miejskiej BWA zaprasza:
 
Galeria nieczynna do odwołania
Galeria Sportu Bydgoskiego zaprasza zwiedzających na wystawę "Bydgoscy Medaliści Olimpijscy" oraz "Jak zmieniał się stadion 1955-2009" na piętrze budynku Stadionu "Zawisza". Wstęp wolny.
Grupy zorganizowane proszę zgłaszać pod nr tel. 525 880 839 u Pani Marty Ratajczak
Galeria Sportu Bydgoskiego:  HYPERLINK "http://www.galeria-sportu.pl/" \n _blank www.galeria-sportu.pl
 
 
Bydgoskie Centrum Sztuki im. Stanisława Horno-Popławskiego (ul. Jagiellońska 47) zaprasza:
 
BCS nieczynne do odwołania
na wystawę rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego z kolekcji Bydgoskiego Centrum Sztuki, która będzie prezentowana do 14.03.2020. Na wystawie pokażemy fragment naszej kolekcji rzeźb Stanisława Horno-Popławskiego. Przyjrzymy się bliżej jego twórczości pomnikowej. Rzeźbom towarzyszyć będą zdjęcia i wycinki prasowe z archiwum artysty oraz pamiątki zebrane przez Aleksandra Dętkosia, ucznia naszego patrona.
Więcej informacji znajdą Państwo na stronie bcs.bydgoszcz.pl
Ceny biletów: Normalny – 5 zł, Ulgowy – 3 zł.
Szczegółowe informacje na stronie: http://bcs.horno.pl/
 
 
Propozycje innych oddziałów PTTK:
 
Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu informuje:
 
Zapraszamy na Długodystansową InO DInO SKARMAT 2020 do Rudy koło Solca Kujawskiego.
Impreza oraz imprezy towarzyszące przeniesione na inny termin (podamy po uzgodnieniu)
Szczegóły rajów oraz propozycje na sobotę na stronie:
Pozostałe informacje na stronie:   http://www.pttk.torun.pl/
 
 
Oddział im. ks. ppłk. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu proponuje:
 
Kurs kandydatów na przewodników turystycznych i pilotów wycieczek w Grudziądzu:
Obszar kursu obejmuje powiaty: brodnickiego, bydgoskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego, grudziądzkiego, iławskiego, kwidzyńskiego, malborskiego (bez zamku), nowomiejskiego, tczewskiego, toruńskiego (bez miasta Torunia), tucholskiego, rypińskiego, starogardzkiego, sztumskiego, świeckiego i wąbrzeskiego.
Zajęcia odbywać się będą w systemie weekendowym, w okresie od września 2019 r. do maja 2020 r.
Oprócz zajęć teoretycznych kurs obejmował będzie szereg wycieczek terenowych po obszarze przyszłych uprawnień.
Egzamin dla pilotów zaplanowano dnia 09.05.2020, a dla przewodników 16.05.2020.
 
Zapraszamy na nowe strony: www.grudziadz.pttk.pl
 
 
Inne propozycje:
 
Urząd Marszałkowski województwa Kujawsko-Pomorskiego informuje:
 
Odkrywca 2019. Szczegóły na stronie: http://www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl/
Strona Urzędu Marszałkowskiego: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/
Strona turystyczna województwa: https://kujawsko-pomorskie.travel/
 
 
Bydgoski Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zaprasza:
 
Wiadomości elektroniczne można kierować do nas na nowy adres bydgoszcz@kaszubi.pl. Informujemy również, że stare adresy: zkp.bydgoszcz@interia.pl a także: zkp.bydgoszcz@gmail.com są nadal czynne.
Kontakt do Prezesa Oddziału:  bydgoszcz.zkp@gmail.com
 
 
Bractwo 18 południka proponuje:
 
9 Marsz na Orientację 18 Południkiem przez Bydgoszcz – pomiędzy 20.09.2020 a 10.10.2020 (nowy termin).
Start: Areszt Śledczy przy ul. Wały Jagiellońskie 4 w Bydgoszczy (... i to nie jest żart tylko dodatkowa atrakcja).
Materiały startowe będą wydawane na bieżąco przez cały czas, pomiędzy godz. 10:00 a 12:00; zaraz po otrzymaniu materiałów startowych wychodzi się na trasę marszu. Od 11:00 do 14:00 przyjmowanie kart startowych na mecie (siedziba Zarządu Okręgowego PCK przy ul. Warmińskiego 10). Trasy:
TP: trasa turystyczno-krajoznawcza dla początkujących ok. 3 km (niezależnie od wieku),
TU: trasa turystyczno-krajoznawcza dla średnio zaawansowanych ok. 4 – 5 km (niezależnie od wieku).
Na trasie nie będzie obowiązywał limit czasu, ale do godz. 14:00 należy zdążyć z oddaniem karty startowej na mecie.
Sędziowanie wg Zasad Punktacji w Turystycznych Imprezach na Orientację ZG PTTK: http://ino.pttk.pl/przepisy/przepisy.php)
Zgłoszenia (należy podać liczbę uczestników) przyjmowane będą do dnia xx września 2020 r. poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: http://www.skarmat.pl/po-18-poludniku-2020-rejestracja
Zapisy na IX Marsz na Orientację po 18. Południku zostały uruchomione w dniu 31 stycznia 2020. Wpisowe w wysokości: 4 zł/os, płatne w sekretariacie imprezy przed startem. Impreza odbywa się na zasadzie samoorganizacji a pobierane wpisowe jest przeznaczone w całości na pokrycie kosztów organizacyjnych. W siedzibie PCK (na 18 Południku) będzie w czasie naszej imprezy bita okolicznościowa moneta.....  będzie można ją nabyć za 2 zł !
 
Projekt kulturotwórczy "WYPRAWY WZDŁUŻ 18 POŁUDNIKA"
Mamy już pierwsze w Polsce trwałe oznakowanie pełnych współrzędnych geograficznych. Znajduje się ono w Nowym Smolnie gmina Nowa Wieś Wielka.
Zapraszamy do obejrzenia obelisku. Wystarczy z szosy Brzoza Bydgoska-Łabiszyn skręcić w lewo przy drogowskazie Nowe Smolno 7 i przejechać 400 metrów leśnym duktem...
Zapraszam na stronę:
 
 
FOTORELACJE
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Przewodnik w czasie pandemii: Leśna Extrema InO 02.05.2020:
Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – "Fordońska Ekstrema"
Fotorelacje „klubowiczów" Gryfa – 15 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 15 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje na stronie biblioteki – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO i 3 Krajoznawcza Impreza na Orientację InOBydgoszcz 14.12.2019:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 8 Rajd Młodych Turystów – Bydgoskie InO 14.12.2019:
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Górny Śląsk cz. 2:
Fotorelacje Barbar: Kamińskiej i Kowalczyk – Rajd Niepodległości:
Fotorelacje Arka Borkowskiego – Toruń:
Fotorelacje Ani Kraszkiewicz – Rajd Zaduszkowy:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 1:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 2:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 28 "Wyprawa Krajoznawcza" – Kaszuby część 3:
Fotorelacje z Dziecięcego Graffiti – 6 Rajd Młodych Turystów – Flis Południowy:
Fotorelacje Marii Samborskiej – Ostromecko- Gzin:
Fotorelacje Anny Kraszkiewicz – Szlak Panoramy Chełmna:
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – Góry i Pogórze Kaczawskie:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe":
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 1:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe" cz. 2:
Fotorelacje w Gazecie Pomorskiej – 12 Rajd "Park Narodowy Góry Stołowe"
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 10 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Puszczy Bydgoskiej:
Fotorelacje Koninian – 27 "Wyprawa Krajoznawcza" – Śladami Olędrów i pałaców:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 1:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – Rajd Śladami Błogosławionego Czesława Jóźwiaka cz. 2
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":
Relacja Hanny Ryszewskiej – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy":
Fotorelacje Danki Adamczyk – 11 Rajd "Roztoczański Park Narodowy" (4 albumy):
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" – Suwalszczyzna cz. 2:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:
Fotorelacje Hanny Ryszewskiej – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 26 "Wyprawa Krajoznawcza" - Suwalszczyzna cz. 2 (3 albumy):
Relacja Hanny Ryszewskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:
Artykuły w Gazecie Pomorskiej – 12 Poszukiwanie Wiosny w Dolinie Gąsawki:
Relacja z 1 Rajdu Młodych Turystów – Myślęcinek na stronie:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 4 Nocna InO z Wędrownikiem:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 14 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje Agnieszki i Jacka Rybka – 14 Zima w Borach Tucholskich:
Fotorelacje Jarosława Mikity – Szlak Panoramy Chełmna:
Fotorelacje Leszka Umińskiego – 12 Wojewódzki Zlot Aktywnych Krajoznawców:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 9 Impreza Na Orientację z Wędrownikiem w Myślęcinku:
Fotorelacje Arka Borkowskiego i Leszka Umińskiego – 2 Ogólnopolski Zlot Przewodników Turystycznych:
Fotorelacje Leszka Umińskiego – 79 Rajd Młodego Turysty – Białe Błota:
Relacja Hanny Ryszewskiej – 10 Rajd "Świętokrzyski Park Narodowy":
Fotorelacje Joanny Pawełczak-Zaborowskiej – 78 Rajd Młodego Turysty – Ostromecko:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 11 Poszukiwanie Wiosny – Wielkopolska:
Fotorelacje Tadeusza Frymarka – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:
Fotorelacje Ewy Kłosowskiej – 13 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska:
Fotorelacje PTTK Konin – 22 Wyprawa Krajoznawcza po Wielkopolsce:
Kolejowe Peregrynacje w okolice Opola 2017 do obejrzenia na stronach:
Fotorelacje Ewy Kłosowskiej – Kolejowe Peregrynacje w okolice Opola:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska cz. 1:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 12 Zima w Borach Tucholskich – Borowiackie Uroczyska cz. 2:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 20 "Wyprawa Krajoznawcza" - Kujawy Dookoła Gopła:
Fotorelacje Wiesława Kajdasza – Rajd Doliną Dolej Wisły w Bory Tucholskie:
Fotorelacje Danki Adamczyk – 8 Rajd po Parkach Narodowych – Poleski:
Fotorelacje Ingi Trochimowicz – 8 Rajd po Parkach Narodowych – Poleski:
Artykuły w Gazecie Pomorskiej – 15 Wyprawa Krajoznawcza – „Szlak Piastowski":
Artykuł w Gazecie Pomorskiej – Wywiad: sanktuaria w naszym regionie:
 [mat. Tadeusz Frymark]

Data dodania

Data dodania 04 maja 2020

Zobacz także
Z
o
b
a
c
z

t
a
k
ż
e

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce Cookies.

Zamknij