Dziś jest sobota 06 czerwca 2020 r. Godzina 12:48 Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Odmrażanie sportu powszechnego od 4 maja

DRUGI ETAP

Od 4 maja udostępnione zostaną następujące obiekty z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym
Maksymalnie do 6 osób.
·       Stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne),
·       boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki),
·       infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa,
·       pola golfowe,
·       ośrodki jeździeckie oraz otwarte obiekty takie jak: strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe.
Maksymalnie do 2 osób.
·       Infrastruktura zewnątrzna do uprawiania sportów wodnych: kajak, łódka, rower wodny
Maksymalnie 4 osóby na jeden kort:
·       Korty tenisowe: otwarte i półotwarte.
W przypadku korzystania z infrastruktury o charakterze otwartym będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa:
·       zachowanie dystansu społecznego,
·       obowiązek zasłaniania twarzy (w momencie dotarcia na dany obiekt sportowy, natomiast przebywając na np. boisku nie ma obowiązku zakrywania twarzy),
·       ograniczona liczba osób,
·       weryfikacja uczestników (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt),
·       brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
·       dezynfekcja urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
·       obowiązkowa dezynfekcja rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt,
·       korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

Kluby piłkarskie PKO Ekstraklasy będą, w ścisłym reżimie sanitarnym, wracać w pierwszej kolejności do treningów, a następnie do rywalizacji sportowej. Opracowano harmonogram, który będzie na bieżąco modyfikowany, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju oraz zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
W pierwszej kolejności, zawodnicy oraz członkowie sztabów szkoleniowych odbędą obowiązkową 14-dniową izolację. Następnie zostaną otwarte wybrane obiekty na potrzeby treningów indywidualnych, później rozpoczną się treningi w grupach kilkuosobowych oraz treningi drużynowe. W tym momencie, szacuje się, że 27. kolejka PKO Ekstraklasy odbędzie się w terminie 29-31 maja.

Żużlowa PGE Ekstraliga
Możliwość powrotu do sportowej rzeczywistości, w ścisłym reżimie sanitarnym przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności, będą mieli także zawodnicy żużlowej PGE Ekstraligi. 8 maja zawodnicy oraz mechanicy rozpoczną obowiązkową 14-dniową izolację. Kolejnym etapem będzie rozpoczęcie 14-dniowego okresu treningowego. Rozpoczęcie rozgrywek PGE Ekstraligi bez udziału kibiców, w tym momencie, jest planowane na 12 czerwca.

COS-OPO Spała i Wałcz otwarte dla zawodników, 9 maja rozpoczną się pierwsze treningi.
Zawodnicy oraz sztaby szkoleniowe pojawią się w obu obiektach po odbyciu obowiązkowej 14-dniowej izolacji.

[źródło: gov.pl]

Data dodania 27 kwietnia 2020