Dziś jest sobota 06 czerwca 2020 r. Godzina 11:58 Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Wywieś flagę w Święto Chrztu Polski!

Nowe "Święto Chrztu Polski" już 14 kwietnia. Wywieś flagę!

Rok temu, 9 kwietnia 2019 r. w Dzienniku Ustaw została ogłoszona ustawa „Święto Chrztu Polski”. Na mocy tej ustawy święto to, jest Świętem Państwowym obchodzonym w dniu 14 kwietnia. Na podstawie badań historycznych, data ta jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego z racji przyjęcia przez Mieszka I chrztu. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, która rozpoczęła chrystianizację naszej Ojczyzny i dała początek naszej państwowości.
Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Bydgoskiego do upamiętnienia tej ważnej daty historycznej poprzez wywieszenie flagi Polski w dniu 14 kwietnia br.

[źródło: http://swietochrztu.pl/]

Data dodania 11 kwietnia 2020