Dziś jest piątek 03 kwietnia 2020 r. Godzina 09:28 Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

Kierowco, na moście w Samociążku od jesieni 2021 będzie już lepiej

Ta wiadomość ucieszy kierowców jeżdżących drogą powiatową Bydgoszcz - Niemcz - Koronowo. W środę 18 marca Enea Wytwarzanie przekazała staroście bydgoskiemu most w Samociążku. Jesienią przyszłego roku nie będzie już na tym moście wahadła...

Most w Samociążku nad kanałem lateralnym przez pół wieku nie miał żadnych ograniczeń nośności. Od wiosny ub.r. ma. Do 20 ton. I barierki, między którymi mieści się tylko jeden pojazd. Obowiązuje więc wahadło - pierwszeństwo na tej drodze powiatowej mają pojazdy jadące od strony Bydgoszczy.
Trudno za ten stan rzeczy winić Starostwo Powiatowe. Droga 1525C jest powiatowa, ale właścicielem mostu - ENEA Wytwarzanie Sp. z o.o. Ale już nie jest, bo w środę 18 marca Enea przekazała obiekt Starostwu Powiatowemu w Bydgoszczy. Dzięki temu otworzyła się prawna droga do dokonania jego remontu, z jednoczesnym zdjęciem ograniczenia tonażu na odcinku Koronowo- Bożenkowo - Bydgoszcz.
- W najbliższym czasie - powiedział nam Roman Stanisławski, dyrektor wydziału dróg powiatowych w bydgoskim starostwie, w drodze przetargu wybrany zostanie wykonawca dokumentacji na wzmocnienie konstrukcji i jej renowację. Zasadniczy remont planujemy zakończyć w III kwartale przyszłego roku.
W czasie remontu przeprawa zostanie na krótko zamknięta.
- W planach - informuje nas starosta bydgoski Wojciech Porzych - przewidujemy też w tym roku remont dróg powiatowych. To drogi m.in. w gminach Sicienko, Koronowo i Dobrcz. Zakres robót obejmować będzie odnowę nawierzchni na długości około 8,5 km za kwotę 2 mln 150 tys. zł. Wykonanie robót znacząco wpłynie na komfort oraz na poprawę bezpieczeństwa na tych odcinkach.
W planach bydgoskiego starostwa jest również odbiór dokumentacji na przebudowę wiaduktu drogowego w Mąkowarsku w ciągu drogi powiatowej Mąkowarsko-Koronowo.
Zakres robót przewiduje rozbiórkę istniejącego obiektu i budowę nowej konstrukcji z jednoczesną korektą geometrii drogi. Przewidywane zakończenie robót nastąpi w III kwartale przyszłego roku.

[mat. Adam Lewandowski]

Data dodania 23 marca 2020