Dziś jest piątek 03 kwietnia 2020 r. Godzina 10:41 Imieniny Pankracego, Renaty, Ryszarda

SP Łochowo Mistrzem Powiatu Bydgoskiego w koszykówce chłopców

3 marca 2020 r., równo tydzień po zmaganiach dziewcząt, w hali OSiR w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w koszykówce chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006). Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn reprezentujących gminy Powiatu Bydgoskiego. Drużyny najpierw rywalizowały w grupach, następnie w półfinałach oraz meczach o pierwsze i o trzecie miejsce. Po zaciętych do końca zmaganiach najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej w Łochowie, która w finale pokonała zespół Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej. Brązowe medale przypadły zawodnikom Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie, zaś czwarta lokata Szkole Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim. Zwycięska drużyna zdobyła prawo występu w ćwierćfinałach wojewódzkich. Organizatorami Mistrzostw byli MUKS „Start” Solec Kujawski oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Solcu Kujawskim. Zespoły otrzymały puchary, dyplomy oraz słodycze ufundowane przez Starostwo Powiatowe  w Bydgoszczy.

Komunikat zawodów

[mat. Łukasz Czarczyński]